kordon-trafige-aciliyor

Kordon trafiğe açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını Kordon’da yaşayan İzmirlilerle birlikte vermek için düzenlediği anketi sonuçlandırdı. Anket sonucuna göre mevcut durumdan memnun olanların sayısı 456, memnun olmayanların sayısı ise 497 olarak çıktı. Bu sonuç üzerine Büyükşehir Belediyesi 1 Kasım 2012 (yarın) tarihinden itibaren Kordon’u araç trafiğine yeniden açıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BUCA’DA CAN DOSTLARINA “SICAK” ÖNLEMİ

  Kavurucu yaz sıcakları insanlar kadar sokak hayvanlarını da zorluyor. Kent sınırları içerisindeki yaşayan sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra gıda ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, ilçe genelindeki 140 beslenme odağına sürekli su ve gıda desteği sağlayarak can dostlarını bunaltıcı yaz sıcaklarından koruyor.

 • V1 Challenge İzmir'in 1'incisi Yine İzmirli Oldu

  İlk Türk yarış otomobili Volkicar için özel olarak tasarlanan konsept motorsporları organizasyonu V1 Challenge'ın 2'inci sezon 5'inci ayak mücadelesi, İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde gerçekleşti.

 • Bayraklı’da sağlık eğitimi başladı

  Bayraklı Belediyesi, Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü ile işbirliği yaparak 75’inci yıl, Alparslan ve Cengizhan Mahallelerinde gebe, loğusa, bebek ve çocuklara sağlık eğitimi hizmeti vermeye başladı.

 • EXPO RÜZGÂRI ITB BERLİN’DE ESECEK

  Almanya'nın Berlin kentinde 47. kez düzenlenecek Uluslararası Turizm Borsası (ITB Berlin), kapılarını dünya turizmcilerine açıyor. 6-10 Mart 2013 tarihleri arasında açık kalacak fuarda ETİK, EXPO 2020 aday şehri İzmir’in tanıtımı için fuarda faaliyetlerde bulunacak.

 • İtfaiyeci dayanışması

  Ege Belediyeler Birliği ile protokol imzalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ege Bölgesi’ndeki 7 vilayetin 350 itfaiyecisine eğitim vermeye başladı.

Son Güncelleme: 31 Ekim 2012, Çarşamba
Haber 149 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılıp- kapatılmamasıyla ilgili anketi güzergah üzerinde ikamet eden konut ve işyeri sahiplerinin görüşlerini alarak gerçekleştirdi. Kordon sakinlerine dağıtılan anket formlarında, “Kordon’un yayalaştırılmasından memnun musunuz?” “Kordon’un trafiğe kapalı olduğu saat aralığından (12.00-03.00) memnun musunuz?” ve “Sizce Kordon, hangi saatler arasında trafiğe kapatılmalı?” soruları da bulunuyordu. Anketin son bölümünde ise beklenti ve öneriler alındı.
Halk arasında Kordonboyu olarak bilinen Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 1095 adet konut ve işyerinde anket çalışması yapıldı. 142 adet anket sahibi görüş belirtmedi.

Etiketler : izmir  kordon  trafik 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri