kordon-trafige-aciliyor

Kordon trafiğe açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını Kordon’da yaşayan İzmirlilerle birlikte vermek için düzenlediği anketi sonuçlandırdı. Anket sonucuna göre mevcut durumdan memnun olanların sayısı 456, memnun olmayanların sayısı ise 497 olarak çıktı. Bu sonuç üzerine Büyükşehir Belediyesi 1 Kasım 2012 (yarın) tarihinden itibaren Kordon’u araç trafiğine yeniden açıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BAYRAKLI BELEDİYESİ İŞKUR GİBİ ÇALIŞIYOR

  Bayraklı’da her kesimden vatandaşın her türlü ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışan Bayraklı Belediyesi, ilçedeki işsizlik oranını azaltmak için 2010 yılından itibaren İŞKUR ile işbirliği yaparak binlerce kişiye iş buldu. Bu kapsamda Bayraklı Belediyesi’ne başvurarak iş sahibi olan ve engelli kadrosunda iş başı yaparak, yıllardır geçimini sağlayan Emre Uyulmuş binlerce kişiden yalnızca biri… İşini başarıyla sürdüren Uyulmuş, “Bayraklı Belediyesi olmasaydı şu anda belki hala işsizdim” dedi.

 • Bornova Belediyesi’nden bilim eğitimine katkı

  Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde astronomi, astrofizik, fizik, biyoloji, biyokimya ve kimya bilim kulüplerinde eğitim alan 470 öğrenciye katılım belgesi, bu çalışmalara destek veren 236 toplum gönüllüsüne de teşekkür belgesi verildi

 • Dana derisi takı oldu

  Basmane Semt Merkezi kursiyerleri davul derisinden takı ve aksesuar yapımını öğreniyorlar.

 • Bayraklı’da girişimciler sertifikalarını aldı

  Bayraklı Belediyesi ile KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi işbirliğinde uygulamalı girişimcilik eğitim programını başarıyla tamamlayan 28 girişimci adayı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Etkinlikte konuşan KOSGEB Güney Bölge Müdürü Mustafa Çanakçı, devam edilmesi düşünülen program ile ilgili istihdam ve ekonomiye önemli katkı sağlanacağını belirtti.

 • BUCA’NIN 10 BİN ÇOCUĞU DOĞAYLA KUCAKLAŞIYOR

  10 bin çocuk toprakla buluşuyor Buca’nın çocukları toprağa dokunarak doğayla iç içe büyüyor. Kentin simgesi olmasına rağmen yıllar içinde unutulmaya yüz tutan üzümü, kurduğu bağlarla yeniden canlandıran Buca Belediyesi, ilçedeki çocukları bu bağlarda doğayla buluşturuyor. Tohumdan Fideye Tarım Eğitimi projesi kapsamında, Buca Belediyesi Bağ Evi’nde düzenlenen eğitimlerde, 4, 5 ve 6. sınıf öğrencileri aldıkları teorik eğitimin ardından kendileri için hazırlanan özel stantlarda bitkilerini dikip yetiştiriyor. Buca Belediyesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar 10 bin çocuğu doğayla kucaklaştırmayı hedefliyor.

Son Güncelleme: 31 Ekim 2012, Çarşamba
Haber 184 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılıp- kapatılmamasıyla ilgili anketi güzergah üzerinde ikamet eden konut ve işyeri sahiplerinin görüşlerini alarak gerçekleştirdi. Kordon sakinlerine dağıtılan anket formlarında, “Kordon’un yayalaştırılmasından memnun musunuz?” “Kordon’un trafiğe kapalı olduğu saat aralığından (12.00-03.00) memnun musunuz?” ve “Sizce Kordon, hangi saatler arasında trafiğe kapatılmalı?” soruları da bulunuyordu. Anketin son bölümünde ise beklenti ve öneriler alındı.
Halk arasında Kordonboyu olarak bilinen Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 1095 adet konut ve işyerinde anket çalışması yapıldı. 142 adet anket sahibi görüş belirtmedi.

Etiketler : izmir  kordon  trafik 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri