koro-zengini-bornova

Koro zengini Bornova

Bornova Belediyesi bünyesindeki koro sayısı dörde yükseldi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “İzmir trenini kaçırıp dizinizi dövmeyin!”

  Gelişen Kentler Zirvesi’nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentte yakın bir gelecekte bugünkü fiyatlarla gayrimenkul almanın mümkün olmayacağını belirterek yatırımcılara “treni kaçırmayın” diye seslendi. Başkan Kocaoğlu, “Ne bizim ne de ilçe belediyelerinin, yatırımcıların işini kolaylaştırmaktan başka en ufak bir talebi olmamıştır, olmayacaktır” şeklinde konuştu.

 • “Çöp için hazırız, tek istediğimiz destek”

  Çevre yatırımlarında geciktikleri tek alanın çöp bertarafı olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, önerdikleri yeni alan için destek istedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, buldukları arazinin her bakımdan uygun olduğunu açıkladı.

 • İzmir’de süt devrimi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Süt Kuzusu Projesi’nde hedef büyüttü. Geçtiğimiz yıl 0-5 yaş grubunda çocuğu olan 46 bin aileye süt desteği veren Belediye, bu yıl 350 mahallede tam 80 bin aileye ulaşacak. 21 Ocak’ta başlayacak yeni dönemde, evlerin kapısına kadar götürülen sütlerin dağıtımı için 51 ekip görev yapacak.

 • Kadınlardan ‘Kadın Müzesi’ ne destek

  Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği'nin, her ay düzenlediği toplantılar dizisinin bu ayki konukları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İzmir'in iki önemli kamu kurumunda yöneticilik yapan iki kadın oldu.

 • ‘Mavi kapak’ta hedefler büyüdü

  Konak Belediyesi ‘Mavi Kapak’ kampanyasında hedef büyüttü. Fuar Evlendirme Dairesi’nde düzenlenen törenle 35 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kampanya kapsamında hedef büyüttüklerini, bundan sonra toplanan mavi kapaklarla sadece bedensel engellilere değil, duyma ve görme engellilere de yardım elinin uzanacağını söyledi.

Son Güncelleme: 15 Şubat 2013, Cuma
Haber 69 kez görüntülendi.

 

Çamdibi'nde kurulan Türk Halk ve Türk Sanat Müziği koroları ile birlikte Bornova Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren koro sayısı dörde çıktı. Çamdibi Türk Sanat Müziği Korosu'nun Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'ndeki ilk konserini izleyen Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, ''Kültür ve sanat kenti Bornova'ya daha fazlası yakışır'' dedi

Önce Bornova genelini kapsayan Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Koroları’yla sanatseverlere kucak açan Bornova Belediyesi, şimdi de Çamdibi’nde iki yeni koro daha kurdu. Böylece Bornova Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren koro sayısı dörde yükseldi. Çamdibi Türk Halk Müziği Korosu'ndan sonra bu kez Bornova Belediyesi Çamdibi Türk Sanat Müziği Korosu ilk konserini verdi.

Kısa bir sure önce kurulan Koro, Bornova Belediyesi Çamdibi Nedret Güvenç  Sahnesi'ndeki konserde Türk Sanat Müziği'nin birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Koristler salonu dolduran Bornovalılar'dan bol bol alkış aldı. Gecenin konuk sanatçısı ise Dilek Şafak Çakar oldu.

Konseri izleyen  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır oturduğu yerden koroya eşlik etti. Sanata her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Sındır, ''Şu anda belediyemizin iki ayrı Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korosu var. Ancak yetmiyor. Bornova çok büyük ve güzel bir ilçe. Kültürün, sanatın her dalına yürek ve emek verenlerin kenti. Bu koroları daha da çoğaltabiliriz. Yeterki yurttaşlarımız istesin'' diye konuştu. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri