koro-zengini-bornova

Koro zengini Bornova

Bornova Belediyesi bünyesindeki koro sayısı dörde yükseldi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmir’de “renkli” geceler

  İzmirlileri 31 Aralık gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda Kıraç konseri ile ağırlamaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli buluşma noktalarını renkli ışıklarla donattı. Ulaşıma da ek seferler konuldu.

 • Şimdi menekşe zamanı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlara bu yıl 4 milyon adet mevsimlik çiçek dikecek. Menekşe, aslanağzı, godetya gibi kışlık çiçeklerin yerini bir süre sonra kadife, begonya ve pervane gibi yazlık çiçekler alacak.

 • KEMERALTI'NDA ARAÇLARA BARİYER!

  Kemeraltı'nda araçlara bariyer koyuldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi çarşısı Kemeraltı’nın yeniden canlandırılması için hazırladığı yayalaştırma projesini hayata geçirdi

 • Kocaoğlu’ndan ‘o ankete’ bakış: Tartan’a başarılar

  Kamuoyu araştırma şirketi ORC’nin yaptığı ankette Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın büyükşehir için birinci çıkmasını değerlendiren Başkan Aziz Kocaoğlu, “Hakan Tartan arkadaşımız güzel işler yapıyor. Sınırım halkın teveccühü bu yönde. Başarılar diliyorum” dedi. Kocaoğlu, anketlerin kamuoyu ile paylaşılmaması gerektiğini aksı halde güvenirliliği yitirdiğini söyledi.

 • BUCA'DA YANAN 60 HEKTAR ALANI AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  İZMİR Orman Bölge Müdürlüğü'nce Buca ilçesinde yanan 60 hektarlık ormanlığın yeniden ağaçlandırılması için harekete geçilerek, enkaz temizlik çalışmalarına başlandı.

Son Güncelleme: 15 Şubat 2013, Cuma
Haber 98 kez görüntülendi.

 

Çamdibi'nde kurulan Türk Halk ve Türk Sanat Müziği koroları ile birlikte Bornova Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren koro sayısı dörde çıktı. Çamdibi Türk Sanat Müziği Korosu'nun Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'ndeki ilk konserini izleyen Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, ''Kültür ve sanat kenti Bornova'ya daha fazlası yakışır'' dedi

Önce Bornova genelini kapsayan Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Koroları’yla sanatseverlere kucak açan Bornova Belediyesi, şimdi de Çamdibi’nde iki yeni koro daha kurdu. Böylece Bornova Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren koro sayısı dörde yükseldi. Çamdibi Türk Halk Müziği Korosu'ndan sonra bu kez Bornova Belediyesi Çamdibi Türk Sanat Müziği Korosu ilk konserini verdi.

Kısa bir sure önce kurulan Koro, Bornova Belediyesi Çamdibi Nedret Güvenç  Sahnesi'ndeki konserde Türk Sanat Müziği'nin birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Koristler salonu dolduran Bornovalılar'dan bol bol alkış aldı. Gecenin konuk sanatçısı ise Dilek Şafak Çakar oldu.

Konseri izleyen  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır oturduğu yerden koroya eşlik etti. Sanata her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Sındır, ''Şu anda belediyemizin iki ayrı Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korosu var. Ancak yetmiyor. Bornova çok büyük ve güzel bir ilçe. Kültürün, sanatın her dalına yürek ve emek verenlerin kenti. Bu koroları daha da çoğaltabiliriz. Yeterki yurttaşlarımız istesin'' diye konuştu. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri