eski-kultur-bakanindan-butik-muzelere-tam-not

ESKİ KÜLTÜR BAKANINDAN BUTİK MÜZELERE TAM NOT

Rahmetli Bülent Ecevit’in 55. Hükümette Başbakanlık yaptığı döneme çalışmalarıyla damgasını vuran Kültür eski bakanlarından M.İstemihan Talay, Konak Belediyesi’nin müzelerini, gezdi, incelemelerde bulundu, tam not verdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Şeboy’dan Tatı’ya Buca-Mar salvosu!

  Buca Belediyesi’nde benzin istasyonları nedeniyle yaşanan kriz devam ediyor. Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın “Kiralar 2022 yılına kadar peşin alınmış. Paraların belediye şirketine girişi yok. Nereye harcandığı da belli değil. Kayıtlarda bulamadık” sözlerine cevap gecikmedi. Buca Belediyesi eski Başkanı Cemil Şeboy, “Şirketi kendileri batırdı. Yalan söylüyorlar. Belediye başkanı adını söylerken bile doğru konuşmuyor” dedi.

 • Geleceğin yetenekleri Bornova’da yetişiyor

  Vatandaşların ilgi duyduğu alanlarda yeteneklerini geliştirmeleri için kurslar açan Bornova Belediyesi, eğitimleri tek bir merkez yerine değişik semtlere yayarak vatandaşların ayağına götürüyor. Son bir yıl içinde Bornova Belediyesi kurslarından 3 bin 600 kişi mezun oldu. Devam eden kış dönemi kurslarında da binlerce Bornovalı; piyano, dans, tiyatro, seramik, takı tasarım, resim gibi dallarda eğitim alıyor

 • Kibariye geldi, böyle oldu

  Büyükşehir’in Kadın Festivali’nde coşku sürüyor

 • KÖY ÇOCUKLARI TİYATROYLA TANIŞIYOR

  Seferihisar Belediyesi, köy köy dolaşarak çocukları tiyatroyla buluşturuyor.

 • Takı Kursuyla Şifa Buldular

  Buca Belediyesi’nin kadınların sosyo-ekonomik gelişimlerini ve toplumsal yaşama katılımlarını arttırmak amacıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde açtığı takı tasarım atölyesi adeta rehabilitasyon merkezi gibi hizmet veriyor.

Son Güncelleme: 19 Şubat 2013, Salı
Haber 140 kez görüntülendi.

 

55. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti döneminde Kültür Bakanlığı yapan M. İstemihan Talay Konak Belediyesi’nin müzelerini ziyaret etti. Eski Kültür Bakanı Talay, beğeniyle gezdiği müzelerin geçmişten geleceğe ışık tutan birer eser olduğunu belirterek, butik müzeciliği yaşama geçiren Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan’ı kutladı.

Eşi ve torunlarıyla birlikte Çeşmede tatil yapan deneyimli siyasetçi, tam bir gününü üç butik müzeye ayırdı. Necdet Alpar İzmir Mask Müzesi, Neşe ve Karikatür Müzesi ile Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzelerinde keyifli saatler geçiren ve görevlilerden müzeler hakkında bilgi de alan Talay,” “Sevgili Hakan Tartan’ın yaratıcı düşünceleri ve müze görevlilerinin başarılı çalışmaları sonucunda, Türkiye’nin övünç duyduğu ilk Mask Müzesi başta olmak üzere diğer müzeleri de eşim ve torunlarımla ziyaret etmekten büyük mutluluk duydum. Böyle yaratıcı çalışmalara imza atan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ı kutluyorum” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri