eski-kultur-bakanindan-butik-muzelere-tam-not

ESKİ KÜLTÜR BAKANINDAN BUTİK MÜZELERE TAM NOT

Rahmetli Bülent Ecevit’in 55. Hükümette Başbakanlık yaptığı döneme çalışmalarıyla damgasını vuran Kültür eski bakanlarından M.İstemihan Talay, Konak Belediyesi’nin müzelerini, gezdi, incelemelerde bulundu, tam not verdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Piriştina’dan “özel” destek

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Engelliler Haftası öncesinde ilçesindeki okullarda bulunan engelli öğrencilerin eğitim aldığı özel eğitim sınıflarını mercek altına aldı. Piriştina, bu sınıflara dolap, masa ve araç, gereç desteği verdi.

 • Lemurlar İzmir’i çok sevdi

  Dünyada nesilleri tükenirken bizdeki doğumlar peşpeşe geliyor

 • "YAPILANI YIKACAĞIZ DİYECEĞİNİZE, İZMİR'E NELER YAPACAĞINIZI ANLATIN"

  "Tramvayda millet gezer, görür. Bir yere ulaşmak için kullanılmaz. İzmir'de iktidar olursak, şehrin içinden tramvayı kaldıracağız" diyen AKP İl Başkanı Aydın Şengül'e Başkan Kocaoğlu'ndan yanıt gecikmedi: "İzmir'de yeni şeyler yapmak yerine yapılanı yıkmayı hedeflediklerini söylemeleri, bu kente şaşı bakışlarının en samimi itirafıdır. Madem bu yatırımın toplu ulaşımla bir ilgisi yok, o zaman kent merkezindeki tramvayları kaldırma işine, iktidarda olduğunuz illerden başlayın."

 • İşçiler Yürüdü

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 10 bin işçi, belediye şirketi İZELMAN'da çalışan çoğu belediye otobüs şoförü 3 bin 317 işçinin işlerini taşeron firmaya kaptırmamaları için yürüdü.

 • Kent Konseyi’nde yeni dönem

  İzmir Kent Konseyi başkanlığını yürüten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, genel kurulda bayrağı Güman Kızıltan’a devretti.

Son Güncelleme: 19 Şubat 2013, Salı
Haber 89 kez görüntülendi.

 

55. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti döneminde Kültür Bakanlığı yapan M. İstemihan Talay Konak Belediyesi’nin müzelerini ziyaret etti. Eski Kültür Bakanı Talay, beğeniyle gezdiği müzelerin geçmişten geleceğe ışık tutan birer eser olduğunu belirterek, butik müzeciliği yaşama geçiren Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan’ı kutladı.

Eşi ve torunlarıyla birlikte Çeşmede tatil yapan deneyimli siyasetçi, tam bir gününü üç butik müzeye ayırdı. Necdet Alpar İzmir Mask Müzesi, Neşe ve Karikatür Müzesi ile Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzelerinde keyifli saatler geçiren ve görevlilerden müzeler hakkında bilgi de alan Talay,” “Sevgili Hakan Tartan’ın yaratıcı düşünceleri ve müze görevlilerinin başarılı çalışmaları sonucunda, Türkiye’nin övünç duyduğu ilk Mask Müzesi başta olmak üzere diğer müzeleri de eşim ve torunlarımla ziyaret etmekten büyük mutluluk duydum. Böyle yaratıcı çalışmalara imza atan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ı kutluyorum” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri