eski-kultur-bakanindan-butik-muzelere-tam-not

ESKİ KÜLTÜR BAKANINDAN BUTİK MÜZELERE TAM NOT

Rahmetli Bülent Ecevit’in 55. Hükümette Başbakanlık yaptığı döneme çalışmalarıyla damgasını vuran Kültür eski bakanlarından M.İstemihan Talay, Konak Belediyesi’nin müzelerini, gezdi, incelemelerde bulundu, tam not verdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • ÇEVREMİZİ KİRLETİYORUZ

  İzmir’in her ne kadar içme suyu içilebilecek kalitede olsa da Türkiye genelinde arıtma tesislerimiz yetersiz ve havamız, sularımız, toprağımız kirli.

 • Minikler tiyatroyla tanıştı

  İsmetpaşa İlköğretim Okulu anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri ilk kez tiyatro izledi

 • ALİAĞA’DA E-BELEDİYE UYGULAMASI YAYGINLAŞIYOR

  ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN 3 YIL ÖNCE BAŞLATTIĞI E-BELEDİYE UYGULAMASINI HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK KİŞİ KULLANIYOR.

 • Soylu’nun haksı gözaltı davası ağır cezalık!

  İzmir CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi Birol Soylu'nun, haksız gözaltına alındığı iddiasıyla İçişleri Bakanlığı aleyhine açtığı tazminat davasında, mahkeme yetkisizlik kararı verdi. Mahkeme dosyayı Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

 • Tarihe Saygı’da “10 numara” kutlama

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla bu yıl 10. kez düzenlediği “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri” 14 Aralık Cuma günü sahiplerini bulacak. Adnan Saygun’daki tören öncesinde konser, sonrasında ise sergi olacak.

Son Güncelleme: 19 Şubat 2013, Salı
Haber 116 kez görüntülendi.

 

55. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti döneminde Kültür Bakanlığı yapan M. İstemihan Talay Konak Belediyesi’nin müzelerini ziyaret etti. Eski Kültür Bakanı Talay, beğeniyle gezdiği müzelerin geçmişten geleceğe ışık tutan birer eser olduğunu belirterek, butik müzeciliği yaşama geçiren Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan’ı kutladı.

Eşi ve torunlarıyla birlikte Çeşmede tatil yapan deneyimli siyasetçi, tam bir gününü üç butik müzeye ayırdı. Necdet Alpar İzmir Mask Müzesi, Neşe ve Karikatür Müzesi ile Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzelerinde keyifli saatler geçiren ve görevlilerden müzeler hakkında bilgi de alan Talay,” “Sevgili Hakan Tartan’ın yaratıcı düşünceleri ve müze görevlilerinin başarılı çalışmaları sonucunda, Türkiye’nin övünç duyduğu ilk Mask Müzesi başta olmak üzere diğer müzeleri de eşim ve torunlarımla ziyaret etmekten büyük mutluluk duydum. Böyle yaratıcı çalışmalara imza atan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ı kutluyorum” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri