baskan-sindira-cevreye-katki-plaketi

Başkan Sındır’a ‘çevreye katkı’ plaketi

Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atarak ilçedeki karbon salınımını 2020 yılına kadar yüzde 20 oranında düşürmeyi taahhüt eden ve bu hedef için gerekli çalışmaları başlatan, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını Dünya standartlarının (7 metrekare) üzerine çıkaran Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın bu çabaları plaketle ödüllendirildi. Bornova Kent Kültürü ve Sosyal Yaşam Derneği üyeleri(BOYAD) Sındır’a ‘çevreye katkı’ plaketi verdi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri”

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri” 10. yılında görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Törende konuşan Başkan Kocaoğlu, İzmir’in tepeden inme plan ve plan değişiklikleri ile bir kıskacın içine alınmaya çalışıldığını söyledi.

 • Karabağlar Belediyesi’nde masa tenisi turnuvası

  Karabağlar Belediyesi personeline yönelik düzenlenen “ Birimlerarası 1. Masa Tenisi Turnuvası’ heyacanlı geçen final mücadelesiyle tamamlandı.

 • BUCA’DA GENEL SESSİZLİK ÇAĞRISI

  Üniversite eğitimine geçmek isteyenlerin gireceği YKS sınavı için heyecan dorukta. Bu heyecana ortak olan Buca Belediyesi milyonlarca öğrencinin geleceğine yön verecek sınav öncesi ilçe genelinde sessizlik çağırısı yaptı.

 • BAŞKANLAR BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETİYOR

  İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU ALİAĞA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU YENİ ŞAKRAN BELEDİYESİ’NDE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

 • Bucalı çocuklar tarımı öğreniyor

  Buca Belediyesi, Kaynaklar’da kurduğu üzüm bağları içinde yer alan Bağ Evi’nde çocuklara yönelik tarım eğitime devam ediyor. 4-5 ve 6’ncı sınıfta okuyan Bucalı çocukları kapsayan “Tohumdan Fideye Tarım Eğitimi” ile çocuklara doğa ve toprakla baş başa saatler yaşatılıp, tarım ve üretme bilinci aşılanıyor. Ocak ayında başlatılan, hem teorik hem de pratik eğitimin verildiği projeyle bugüne kadar 2000 Bucalı çocuk tarımla, toprakla buluştu. Buca Belediyesi eğitim dönemi sonuna kadar projeyi 3000 çocuğa yaşatmayı hedefliyor.

Son Güncelleme: 20 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 78 kez görüntülendi.

 

Bornova Kent Kültürü ve Sosyal Yaşam Derneği (BOYAD), Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’a, yaşanabilir bir kent yaratma konusudaki mücadelesi nedeniyle plaket verdi. İlçenin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve bunları zaman zaman gündeme getiren BOYAD, bu KEZ Başkan Sındır’ın çevre mücadelesini gündeme getirdi. BOYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yerakar, yönetim kurulu üyeleri Metin Hastekin, Osman Özkebapçı, Kazım Avni Toprağın, Yaşar Yaşa, Galip Çukurlu ve Tamer Mülayim ile birlikte Başkan Sındır’ı ziyaret etti.

Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atarak ilçedeki karbon salımını 2020 yılına kadar yüzde 20 oranında düşürmeyi taahhüt eden ve bu hedef için gerekli çalışmaları başlatan , kişi başına düşen yeşil alan miktarını dünya standartlarının (7 metrekare) üzerine çıkaran Başkan Sındır’ı onursal üye olarak kaydeden BOYAD Başkanı Hasan Yerakar, üzerinde, ‘Bornovamızın yaşanabilir bir kent olması için verdiğiniz mücadeleden dolayı hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz’ yazan plaketi sundu.

BOYAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Bornova Belediye Meclis Üyesi Hasan Yerakar, Başkan Sındır’ın çok yönlü bir çevre mücadelesi verdiğini belirterek, “Daha yaşanabilir bir kent oluşturmak amacıyla çevre konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti destekliyoruz. Çevre konusunda biz de gereken tavrımızı gösteriyoruz. Sizinle birlikte tek yürek olarak Bornova halkı adına bu çalışmalarda yanınızdayız. BOYAD ailesi olarak çevre mücadeleniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da, tek amaçlarının daha güzel, daha yaşanabilir bir kent yaratmak olduğunu söyleyerek, “Ben BOYAD’a kentimizin sorunlarıyla ilgilendikleri ve bunlarla ilgili çözüm önerileri, fikirler ürettikleri için teşekkür ediyorum. Ürettiğimiz projelere destek vermeleri, bizim yanımızda olmaları da onur kaynağı. Hepimizin tek bir amacı var. Hem kültürel hem de sosyal yaşam alanında Bornova’yı, dünyanın örnek bir kenti haline getirmek” diye konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri