baskan-sindira-cevreye-katki-plaketi

Başkan Sındır’a ‘çevreye katkı’ plaketi

Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atarak ilçedeki karbon salınımını 2020 yılına kadar yüzde 20 oranında düşürmeyi taahhüt eden ve bu hedef için gerekli çalışmaları başlatan, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını Dünya standartlarının (7 metrekare) üzerine çıkaran Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın bu çabaları plaketle ödüllendirildi. Bornova Kent Kültürü ve Sosyal Yaşam Derneği üyeleri(BOYAD) Sındır’a ‘çevreye katkı’ plaketi verdi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “VATANDAŞ İLE DALGA GEÇİYORLAR”

  Karabağlar’ı, Aydın Milletvekili ve İzmir Sorumlusu Mehmet Erdem’in ziyaretini konuştuğumuz AKP Karabağlar İçe Başkanı Kadir Uçar, her sorduğumuz soruya açık yüreklilik ile cevap verdi. Uçar, “Karabağlar’da biz çok şanslıyız çünkü rakibimiz hizmet üretemeyen bir parti. Bir örnek vermek istiyorum okurlarınızın da biraz yüzü gülsün, belediye yetkililerine, meclis üyelerine, ilçe teşkilatına sokaklarda başıboş gezen köpekleri sorduğumuzda verdikleri cevap, “Onlar Karabağlar’ın değil, Konak’ın köpekleri, ısırıyorsa da biz bir şey yapamayız” diyorlar. Resmen vatandaşla dalga geçildiğini söyledi.

 • Ve eylem başladı: İzmir’de 3 bin şapkalı şoför!

  Büyükşehir’i kilitleyen ihalenin ardından DİSK eylem kararı almıştı. Kent güne sakallı ve şapkalı belediye otobüs şoförlerine seyahat ederek başladı.

 • Başkana Sürpriz Ziyaret

  Kalabalık bir gurup meclis salonunda başkan Priştina'yı çiçeklerle ziyaret ettiler...

 • Bucalı kadınlara “özgüven” eğitimi

  Buca Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün yurttaşlara ücretsiz olarak başlattığı kişisel eğitim seminerlerinde kadınlara “özgüven nedir” eğitimi verildi.

 • Arabalı vapurda indirim oldu, taşınan araç sayısı yüzde 23 arttı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş.’nin arabalı vapurlarla taşıdığı araç sayısı, 6 ayda yüzde 23 arttı.

Son Güncelleme: 20 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 104 kez görüntülendi.

 

Bornova Kent Kültürü ve Sosyal Yaşam Derneği (BOYAD), Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’a, yaşanabilir bir kent yaratma konusudaki mücadelesi nedeniyle plaket verdi. İlçenin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve bunları zaman zaman gündeme getiren BOYAD, bu KEZ Başkan Sındır’ın çevre mücadelesini gündeme getirdi. BOYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yerakar, yönetim kurulu üyeleri Metin Hastekin, Osman Özkebapçı, Kazım Avni Toprağın, Yaşar Yaşa, Galip Çukurlu ve Tamer Mülayim ile birlikte Başkan Sındır’ı ziyaret etti.

Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atarak ilçedeki karbon salımını 2020 yılına kadar yüzde 20 oranında düşürmeyi taahhüt eden ve bu hedef için gerekli çalışmaları başlatan , kişi başına düşen yeşil alan miktarını dünya standartlarının (7 metrekare) üzerine çıkaran Başkan Sındır’ı onursal üye olarak kaydeden BOYAD Başkanı Hasan Yerakar, üzerinde, ‘Bornovamızın yaşanabilir bir kent olması için verdiğiniz mücadeleden dolayı hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz’ yazan plaketi sundu.

BOYAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Bornova Belediye Meclis Üyesi Hasan Yerakar, Başkan Sındır’ın çok yönlü bir çevre mücadelesi verdiğini belirterek, “Daha yaşanabilir bir kent oluşturmak amacıyla çevre konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti destekliyoruz. Çevre konusunda biz de gereken tavrımızı gösteriyoruz. Sizinle birlikte tek yürek olarak Bornova halkı adına bu çalışmalarda yanınızdayız. BOYAD ailesi olarak çevre mücadeleniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da, tek amaçlarının daha güzel, daha yaşanabilir bir kent yaratmak olduğunu söyleyerek, “Ben BOYAD’a kentimizin sorunlarıyla ilgilendikleri ve bunlarla ilgili çözüm önerileri, fikirler ürettikleri için teşekkür ediyorum. Ürettiğimiz projelere destek vermeleri, bizim yanımızda olmaları da onur kaynağı. Hepimizin tek bir amacı var. Hem kültürel hem de sosyal yaşam alanında Bornova’yı, dünyanın örnek bir kenti haline getirmek” diye konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri