baskan-sindira-cevreye-katki-plaketi

Başkan Sındır’a ‘çevreye katkı’ plaketi

Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atarak ilçedeki karbon salınımını 2020 yılına kadar yüzde 20 oranında düşürmeyi taahhüt eden ve bu hedef için gerekli çalışmaları başlatan, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını Dünya standartlarının (7 metrekare) üzerine çıkaran Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın bu çabaları plaketle ödüllendirildi. Bornova Kent Kültürü ve Sosyal Yaşam Derneği üyeleri(BOYAD) Sındır’a ‘çevreye katkı’ plaketi verdi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • TABİİ Kİ BİR “ATATÜRK” DEĞİL!

  Mustafa Kemal Atatürk. O bir dünya lideri. O dünyanın saygı duyduğu, örnek aldığı bir lider. Onu anlatmak istesek 3-5 satır ile değil 3-5 cilt kitap da anca anlatabiliriz. Ö yüzden en önemli olanları söylemenin yeterli olabileceğini düşünüyoruz. Size bir Atatürk’ün fotoğrafı göstersek ve öldüğünü söylemesek onu gördüğünüz an Mustafa Kemal Atatürk olduğunu düşünürsünüz. Ama o sadece bir tiyatro oyuncusu. Tiyatro oyuncu dediğimiz zaman makyaj ile Atatürk’e benzetildiğini düşünüyorsanız eğer, yanılıyorsunuz. Çünkü normal hali ile Atatürk’e birebir benziyor. Ben kendisi ile konuşmaya gittiğimde ilk gördüğüm andan yanından ayrılana kadar tüylerim diken diken idi. Masmavi gözleri ile o kadar güzel ve dik bakıyordu ki, gözlerimi kaçırmak zorunda kalıyordum. İşte o isim Göksel Kaya. 18 Ekim’de Orhan Gencebay gecesinde sahneden indirilişi, toplumuzda ki Atatürk düşüncesini, Ata’yı temsilen gittiği yerlerde olayları konuştuk. Kaya, “Öğrencilerin gösterdikleri sevgi gerçekten çok başka. Boynuma sarılıp defalarca öptükten sonra “Siz ölmemiş miydiniz paşam?” demeleri insanı duygulandırıyor” dedi.

 • TÜRKİYE ZEKA OYUNLARINDA ŞAMPİYON YAMANLAR

  3 Kategorinin 2’sinde Yamanlar Koleji Öğrencileri Birinci Oldu.

 • Osmangazi Engelliler Rehabilitasyon Merkezi olacak

  Karabağ; “Sizlere her şey feda olsun”

 • “Türkiye’nin Renkleri Konak’ta Buluşuyor”

  22–23 Aralık 2012 tarihlerinde Fuar Atlas Pavyonu’nda; Manisa, Şanlıurfa Erzurum ve Konya illerinden İzmir’de bulunan hemşehri derneklerinin de yer aldığı yöresel yiyecek, içecek, halk oyunları, gelenek ve göreneklerinin sergileneceği etkinlik gerçekleştiriliyor.

 • Buca'da şüpheli ölüm: 8. kattan düştü!

  Buca’da eğlence dönüşü arkadaşının evine giden anaokulu öğretmeni 23 yaşındaki Zeynep Bağırgan, 'hava almak' için çıktığı 8'inci kattaki evin balkonundan beton zemine düşünce öldü. Bağırgan'ın erkek arkadaşı Hasan Kazdal, birlikte eğlendiklerini, yolda kendisine reenkarnasyon ve cin çağırmaktan söz eden kız arkadaşının, evin havalanması için camları açtığını, bir süre sonra da onu yerde yatarken gördüğünü söyledi.

Son Güncelleme: 20 Şubat 2013, Çarşamba
Haber 43 kez görüntülendi.

 

Bornova Kent Kültürü ve Sosyal Yaşam Derneği (BOYAD), Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’a, yaşanabilir bir kent yaratma konusudaki mücadelesi nedeniyle plaket verdi. İlçenin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve bunları zaman zaman gündeme getiren BOYAD, bu KEZ Başkan Sındır’ın çevre mücadelesini gündeme getirdi. BOYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yerakar, yönetim kurulu üyeleri Metin Hastekin, Osman Özkebapçı, Kazım Avni Toprağın, Yaşar Yaşa, Galip Çukurlu ve Tamer Mülayim ile birlikte Başkan Sındır’ı ziyaret etti.

Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza atarak ilçedeki karbon salımını 2020 yılına kadar yüzde 20 oranında düşürmeyi taahhüt eden ve bu hedef için gerekli çalışmaları başlatan , kişi başına düşen yeşil alan miktarını dünya standartlarının (7 metrekare) üzerine çıkaran Başkan Sındır’ı onursal üye olarak kaydeden BOYAD Başkanı Hasan Yerakar, üzerinde, ‘Bornovamızın yaşanabilir bir kent olması için verdiğiniz mücadeleden dolayı hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz’ yazan plaketi sundu.

BOYAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Bornova Belediye Meclis Üyesi Hasan Yerakar, Başkan Sındır’ın çok yönlü bir çevre mücadelesi verdiğini belirterek, “Daha yaşanabilir bir kent oluşturmak amacıyla çevre konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti destekliyoruz. Çevre konusunda biz de gereken tavrımızı gösteriyoruz. Sizinle birlikte tek yürek olarak Bornova halkı adına bu çalışmalarda yanınızdayız. BOYAD ailesi olarak çevre mücadeleniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır da, tek amaçlarının daha güzel, daha yaşanabilir bir kent yaratmak olduğunu söyleyerek, “Ben BOYAD’a kentimizin sorunlarıyla ilgilendikleri ve bunlarla ilgili çözüm önerileri, fikirler ürettikleri için teşekkür ediyorum. Ürettiğimiz projelere destek vermeleri, bizim yanımızda olmaları da onur kaynağı. Hepimizin tek bir amacı var. Hem kültürel hem de sosyal yaşam alanında Bornova’yı, dünyanın örnek bir kenti haline getirmek” diye konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri