taksiciler-dertlerini-baskan-tartanla-paylasti

Taksiciler dertlerini Başkan Tartan’la paylaştı

Taksi durakları, Sevgi durakları

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kocaoğlu’ndan metro hakkında her şey!

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta metro olmak üzere tramvay ve otobüs gibi kentin ulaşımını sağlayan konulardaki son durumu ve gelişmeleri anlattı. Kocaoğlu, metro için “Bitene bakacaksın. Diğer bitecek olan da 5,5 kilometre. Zaten işin yüzde 95’i bitmiş durumda” dedi.

 • Çiğli'den vatandaşı üzmeden kentsel dönüşüm

  Çiğli Güzeltepe Mahallesi’nde uygulanması planlanan kent yenileme projesi ilk kez belediye meclis toplantısında anlatıldı. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, proje mühendis ve planlamacıları, kent yenileme projesinin detayı hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

 • Konak’tan EGİAD’A Tam Destek

  Tartan: Genç İşadamları gözüyle bakış açısı önemlidir.

 • Şahruh’un vefalı yüzleri

  Karaözü Şahruh’tan Geçenlerin Öyküsü Cumhuriyet ruhunu yansıtıyor.

 • Doğal Yaşam’ın yeni “prensi”

  İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki Çocuk Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen minik tay, görenleri kendine hayran bırakıyor

Son Güncelleme: 22 Şubat 2013, Cuma
Haber 56 kez görüntülendi.

 

            Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Göztepe ve Güzelyalı’da taksi şoförleriyle bir araya geldi.

            Göztepe ve Güzelyalı’da taksi duraklarını ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan kent içi ulaşımın vazgeçilmezi taksilerin emektar şoförleriyle sohbet etti, sorunlarını dinledi. Gün boyu trafik stresi, akaryakıt fiyatları, geçim derdi ve birçok sorunla baş etmeye çalışan taksici esnafı dertlerini Başkan Tartan’a anlattı. “Biz sizin sayenizde varız çünkü bizleri dinleyen bir tek siz varsınız” diyerek Başkan Tartan’a sevgilerini dile getiren taksiciler gece, gündüz, tatil demeden yanlarında olduğu için teşekkür ettiler.

            Daha önce ‘örnek taksi durağı’ projesini yaşama geçiren, yılbaşında hindi, pilav ikramıyla taksici esnafını yalnız bırakmayan tek yerel yönetici olan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan “Siz benim kardeşlerimsiniz” diye hitap ettiği şoförlerle uzun uzun sohbet etti. Durakların durumunu gözlemleyen Başkan Tartan vatandaşların yorumlarını da dinledi. Taksi duraklarının güler yüzlü şoförleri, taksi kullanan müşterilerin dertlerine ortak olmaları, kaza hastalık gibi acil durumlarda neredeyse cankurtarana dönüşmeleriyle aynı zamanda birer sevgi durağı olduğunun da altını çizen Tartan şöyle konuştu:

            “Hangi meslekten olursa olsun, esnafa her konuda yardımcı olmak, sorunlarına çözüm bulmak için çalışıyoruz. Kemeraltı Çarşısı’nı hareketlendirdik, Basmane’de tarihi ve kültürel çalışmalara ağırlık verdik, üç butik müze açtık ve devamını da getiriyoruz, İzmir kültürünü dört dilde anlatan kataloglar ve altı dilde broşürler hazırladık. Tüm bunlar İzmir’de turizmin canlanması demek. Bu noktada kent içi ulaşımda büyük rolü olan taksici esnafımızı göz ardı edemeyiz. Onların daha çağdaş durakları olması, insanca çalışma şartlarına kavuşmaları sadece şoförlerimiz için değil elbette kent adına da kazanımdır.”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri