baskan-kocaoglu-5-onemli-dosyayla-ankaraya-gitti

Başkan Kocaoğlu, 5 önemli dosyayla Ankara’ya gitti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönemde görev yapacak üst düzey kadrolarını belirleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, bu çalışmaları tamamlar tamamlamaz soluğu Ankara’da aldı. Başkan Kocaoğlu’nun Başkent programında, kentin önemli projelerine ilişkin ziyaretler bulunuyor. oğlu, Ankara temasları sırasında Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’la da bir araya gelerek Örnekköy’de v

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • KAMUDA KILIK-KIYAFET ÖZGÜRLÜĞÜNE İZMİR’DEKİ SİYASİ PARTİLER DESTEK VERDİ.

  Memur-Sen Konfederasyonu’nun “ Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü için 10 milyon İmza” Kampanyası’na İzmir’deki Siyasi Parti temsilcileri destek verdi.

 • ‘Bunun adı ekonomik mucize’

  Geleneksel hale gelen yemekli bayramlaşmada bir araya geldiği çalışanların ikramiyelerini yatırdıklarını söyleyen Gaziemir Belediye Başkanı Şenol, “Gıda yardımı çeklerinizi aldığınız bu ay sizlere 2 milyon 65 bin lira ödedik. Emeğin karşılığı, alın teri kurumadan ödenir” dedi

 • “VATANDAŞ İLE DALGA GEÇİYORLAR”

  Karabağlar’ı, Aydın Milletvekili ve İzmir Sorumlusu Mehmet Erdem’in ziyaretini konuştuğumuz AKP Karabağlar İçe Başkanı Kadir Uçar, her sorduğumuz soruya açık yüreklilik ile cevap verdi. Uçar, “Karabağlar’da biz çok şanslıyız çünkü rakibimiz hizmet üretemeyen bir parti. Bir örnek vermek istiyorum okurlarınızın da biraz yüzü gülsün, belediye yetkililerine, meclis üyelerine, ilçe teşkilatına sokaklarda başıboş gezen köpekleri sorduğumuzda verdikleri cevap, “Onlar Karabağlar’ın değil, Konak’ın köpekleri, ısırıyorsa da biz bir şey yapamayız” diyorlar. Resmen vatandaşla dalga geçildiğini söyledi.

 • Tatı’dan köy ziyaretleri

  Bucanın köylerini karış karış gezen Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın ilk durağı Doğancılar köyü ve Belenbaşı köyü oldu.

 • İzmir'de ilginç olay: Polisler bile şaşırdı

  İzmir'in Karşıyaka ve Buca ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 2’sinin kardeş olduğu ortaya çıktı. Yıllardır görüşmedikleri öğrenilen kardeşlerin, emniyette elleri kelepçeli karşılaşmaları polisleri de şaşırttı

Son Güncelleme: 07 Mayıs 2014, Çarşamba
Haber 58 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönemde görev yapacak üst düzey kadrolarını belirleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, bu çalışmaları tamamlar tamamlamaz soluğu Ankara’da aldı. Başkan Kocaoğlu’nun Başkent programında, kentin önemli projelerine ilişkin ziyaretler bulunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Ankara ziyareti sırasında, başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya, Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, Milli Emlak Genel Müdürü H. Abdullah Kaya ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman olmak üzere, pek çok üst düzey bürokratla bir araya gelecek. Başkan Kocaoğlu’nun Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’la da görüşmesi bekleniyor.

2 günlük Ankara temaslarıyla ilgili bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya ile körfezdeki ÇED raporu konusunu görüşeceğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “İzmir Körfezi’ni yüzülebilir hale getirebilmek amacıyla yürüttüğümüz çalışmaların kritik bir bölümü  için uzunca bir süredir ÇED onayı bekliyoruz. Sayın Genel Müdür’den bu sürecin hızlandırılmasını talep edeceğim” diye konuştu.

Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan ile yapacakları görüşmenin odak noktasında metro ve tramvay yatırımlarının yer alacağını kaydeden Aziz Kocaoğlu, şöyle devam etti: “Bakanlığın ‘Biz yaparız’ dediği Buca tramvayı meselesi var. Onu konuşacağız. Yapamayacaklarsa biz üstleneceğiz. F.Altay’dan Narlıdere merkeze kadar olan 4.5 kilometrelik metro hattının projesini teslim etmiştik. Bunu ve Narlıdere Merkez’den İstihkam’a, oradan da Urla Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne uzanacak 30 kilometrelik hattın durumunu soracağız. Ayrıca Üçyol-Buca Tınaztepe Kampüsü metro hattı var. Bakanlığın bu projelerle ilgili tasarrufunu öğrenerek yol haritamızı ona göre belirleyeceğiz.”

Milli Emlak Genel Müdürü H. Abdullah Kaya ile gerçekleştirecekleri toplantıda İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi’nin izin bekleyen iskelelerini gündeme getireceğini  söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı, “Her türlü koşulu yerine getirmemize ve gerekli protokolü imzalamamıza rağmen, Milli Emlak’tan 5 iskeleye ilişkin onayı yaklaşık 1 yıldır alamıyoruz. Sayın Genel Müdür’le bu konuyu görüşeceğiz” dedi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ile İZBAN konusunu masaya yatıracaklarını belirten Başkan Kocaoğlu, banliyö seferlerinin hızlandırılması ve hattın yeni çekerlerle birlikte daha verimli kullanılması için yapılması gerekenleri konuşacaklarını kaydetti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ankara temasları sırasında Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’la da bir araya gelerek Örnekköy’de ve Uzundere’de yapmak istedikleri iki spor kompleksi konusunda görüş alışverişinde bulunmak istediğini sözlerine ekledi.

Etiketler : kocaoğlu  ankara  dosya 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri