ciglide-dunyaya-ornek-temizlik-cennet-piril-piril

Çiğli’de dünyaya örnek temizlik: Cennet pırıl pırıl

Dünyada ve ülkemizde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek için Çiğli Belediyesi, Çiğli kıyılarında temizlik kampanyası başlattı. Sasalı’da bulunan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyıları, başta Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan olmak üzere, AB gönüllü grupları, meclis üyeleri ve vatandaşlardan oluşan 150 kişilik ekip tarafından pırıl pırıl yapıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Buca'da Hayvan Sevgisiyle Terapi

  Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi, danışanlarını hayvanların iyileştirici gücüyle buluşturuyor.

 • İzmir’de büyük buluşma

  “One Nation Cup 2013” İzmir’de yapılacak

 • Bornova Novipazar’la kardeş oldu

  Bornova Belediyesi, Sırbistan’ın Novipazar kenti ile kardeş şehir protokolü imzaladı. Novipazar’dan gelen heyeti önce makamında kabul eden Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır daha sonra İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Balçova Termal Otel’de düzenlediği Dostluk ve Dayanışma Gecesi’nde Novipazar Belediye Başkanı Dr. Meho Mahmodoviç ile kardeş kent protokolünü imzaladı

 • Kuzey harekatı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yasayla bağlanan ilçelere daha hızlı hizmet götürebilmek için kentin üç farklı noktasında “hizmet üsleri” kurmayı planlıyor. İlk adımın atılacağı Kuzey bölgesi için sabah erken saatlerinde yer tesbiti yapan Başkan Kocaoğlu, “Fen işleri, zabıta, çevre sağlığı, İZSU ve İZBETON’un şantiye olanakları ve iş makinelerinin hepsinin olacağı, bölge müdürlüğü diyebileceğimiz sistem kurmak istiyoruz” dedi.

 • Bornova Belediyesi’nden bilim eğitimine katkı

  Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde astronomi, astrofizik, fizik, biyoloji, biyokimya ve kimya bilim kulüplerinde eğitim alan 470 öğrenciye katılım belgesi, bu çalışmalara destek veren 236 toplum gönüllüsüne de teşekkür belgesi verildi

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2014, Pazartesi
Haber 68 kez görüntülendi.

Bir kısmı Çiğli’de bulunan Gediz Deltası içinde kalan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarında, Başkan Hasan Arslan öncülüğünde temizlik kampanyası başlatıldı. Çiğli Belediyesi Avrupa Birliği Birimi tarafından, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanyada yabancı öğrencilerin de bulunduğu AB gönüllü grupları, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, Çiğli’deki gönüllüler ve vatandaşlar yer aldı.

SABAH ERKEN SAATTE BULUŞULDU
Çevre temizliği hareketinin başlangıç noktası İzmir Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi oldu.  Yurtdışından gelen öğrencilerin oluşturduğu MVP grubu, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Avrupa Gönüllü Hizmeti Grubu ile Çiğli Belediyesi gönüllü takımı otobüslerle toplanma noktasına geldiler. Tüm gönüllüler önce Gediz Deltası hakkında detaylı bilgilendirildiler. Ardından aralarında Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve eşi Ergül Arslan, başkan yardımcıları ile müdürlerin de yer aldığı ekipler, temizlik yapmak üzere İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarına geçtiler. Sahil boyunca çöp toplama seferberliğine girişen Başkan Hasan Arslan ve tüm ekipler, çöpten arındırılmış bir sahil manzarası görmek için canla başla çöp topladı.
 
BİR KAMYON ÇÖP
Çiğli Belediyesi’nin yeleklerini giyen ve eldiven takan gönüllüler yaklaşık iki saat boyunca kıyıları karış karış temizlediler. Kıyıdan en çok plastik su şişeleri, poşetler, balıkçı ağları, araba lastikleri çıkarıldı. Gönüllüler çöpleri toplarken hem eğlendiler, hem de doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdikleri için kendilerini mutlu hissettiler.  Çevre gönüllülerince bu çalışmalar sonucunda bir kamyonu çöp toplandı.

BAŞKAN ARSLAN DA ÇÖP TOPLADI
Çevre duyarlılığını her fırsatta vurgulayan Başkan Hasan Arslan da iki saat boyunca gönüllülerle birlikte kıyıdan çöp topladı. Sahiller ve çevre temizliği için sürdürülebilir bir çözüm arayışında olduklarını ve bu anlayışı her yıl bu türden organizasyonlarla gündeme taşımak istediklerini belirten Başkan Hasan Arslan, temizlik kampanyasının İzmir’in ve Çiğli’nin tanıtımı adına da önemli bir görev üstlendiğini belirtti. Başkan Arslan, ülkemizdeki çevre bilincinin herkese aşılanması için projenin önemli bir adım olduğunu işaret ederek, “Çevremizi temiz tutmalıyız. Kirliliğe karşı duyarsız kalmamamız gerekiyor. Doğa hepimizin ve hepimiz ona borçlu bir şekilde yaşıyoruz. Gelecek nesillere güzel ve temiz bir dünya bırakmalıyız. Yabancı ülkelerden gelen gönüllü arkadaşlarımızın duyarlılığı bizlere örnek olsun. Her yıl bu duyarlılığı göstereceğimiz aktiviteler düzenlemeliyiz. Buraya gelen herkese; özellikle yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Temizlik çalışmasının ardından tüm gönüllü gruplarına teşekkür ederek plaket veren Başkan Hasan Arslan, gençlere basketbol topu hediye etti.

Etiketler : basketbol  topu  hediye  etti  BAŞKAN  ARSLAN  DA  ÇÖP  TOPLADI   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri