ciglide-dunyaya-ornek-temizlik-cennet-piril-piril

Çiğli’de dünyaya örnek temizlik: Cennet pırıl pırıl

Dünyada ve ülkemizde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek için Çiğli Belediyesi, Çiğli kıyılarında temizlik kampanyası başlattı. Sasalı’da bulunan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyıları, başta Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan olmak üzere, AB gönüllü grupları, meclis üyeleri ve vatandaşlardan oluşan 150 kişilik ekip tarafından pırıl pırıl yapıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "İzmir küllerinden doğuyor"

  Şubat ayında temeli atılacak yeni fuar kompleksiyle birlikte kentin büyük bir ivme kazanacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir ekonomik anlamda küllerinden yeniden doğuyor” dedi.

 • Sağlık deyince İzmir

  Hasta ve yaşlı bakımı konusunda Türkiye’de incelemelerde bulunan Hollandalı eğitimciler, örnek kent olarak İzmir’i seçti.

 • Ve Dikili ‘yeni başkanı’nı seçti…

  Osman Özgüven’in 8.5 yıllık hapis cezasının Yargıtay tarafından onanması ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasının ardından ilçe belediye meclisi sandık başına gitti… CHP’nin uzun görüşmeler ve grup oylaması sonunda aday gösterdiği Yusuf Altıparmak sandıktan üç tur sonunda zaferle ayrıldı ve koltuğa oturacak isim oldu…

 • Ev Hanımları Yoga ile stres atıyor

  Güzelyalı’da bulunan Konak Belediyesi Melahat Yılmayan Öğrenme Evi yoga kursuyla kadınların ikinci adresi oldu.

 • İZBAN günlük taşıma rekoru kırdı: 162 bin 689

  20 Ekim Cuma günü 162 bin 689 kişi taşıyarak en yük sek yolcu seviyesine ulaşan, 26 ayda 78 milyonun üzerinde İzmirliye hizmet veren İZBAN, güvenli büyümesini sürdürüyor.

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2014, Pazartesi
Haber 20 kez görüntülendi.

Bir kısmı Çiğli’de bulunan Gediz Deltası içinde kalan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarında, Başkan Hasan Arslan öncülüğünde temizlik kampanyası başlatıldı. Çiğli Belediyesi Avrupa Birliği Birimi tarafından, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanyada yabancı öğrencilerin de bulunduğu AB gönüllü grupları, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, Çiğli’deki gönüllüler ve vatandaşlar yer aldı.

SABAH ERKEN SAATTE BULUŞULDU
Çevre temizliği hareketinin başlangıç noktası İzmir Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi oldu.  Yurtdışından gelen öğrencilerin oluşturduğu MVP grubu, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Avrupa Gönüllü Hizmeti Grubu ile Çiğli Belediyesi gönüllü takımı otobüslerle toplanma noktasına geldiler. Tüm gönüllüler önce Gediz Deltası hakkında detaylı bilgilendirildiler. Ardından aralarında Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve eşi Ergül Arslan, başkan yardımcıları ile müdürlerin de yer aldığı ekipler, temizlik yapmak üzere İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarına geçtiler. Sahil boyunca çöp toplama seferberliğine girişen Başkan Hasan Arslan ve tüm ekipler, çöpten arındırılmış bir sahil manzarası görmek için canla başla çöp topladı.
 
BİR KAMYON ÇÖP
Çiğli Belediyesi’nin yeleklerini giyen ve eldiven takan gönüllüler yaklaşık iki saat boyunca kıyıları karış karış temizlediler. Kıyıdan en çok plastik su şişeleri, poşetler, balıkçı ağları, araba lastikleri çıkarıldı. Gönüllüler çöpleri toplarken hem eğlendiler, hem de doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdikleri için kendilerini mutlu hissettiler.  Çevre gönüllülerince bu çalışmalar sonucunda bir kamyonu çöp toplandı.

BAŞKAN ARSLAN DA ÇÖP TOPLADI
Çevre duyarlılığını her fırsatta vurgulayan Başkan Hasan Arslan da iki saat boyunca gönüllülerle birlikte kıyıdan çöp topladı. Sahiller ve çevre temizliği için sürdürülebilir bir çözüm arayışında olduklarını ve bu anlayışı her yıl bu türden organizasyonlarla gündeme taşımak istediklerini belirten Başkan Hasan Arslan, temizlik kampanyasının İzmir’in ve Çiğli’nin tanıtımı adına da önemli bir görev üstlendiğini belirtti. Başkan Arslan, ülkemizdeki çevre bilincinin herkese aşılanması için projenin önemli bir adım olduğunu işaret ederek, “Çevremizi temiz tutmalıyız. Kirliliğe karşı duyarsız kalmamamız gerekiyor. Doğa hepimizin ve hepimiz ona borçlu bir şekilde yaşıyoruz. Gelecek nesillere güzel ve temiz bir dünya bırakmalıyız. Yabancı ülkelerden gelen gönüllü arkadaşlarımızın duyarlılığı bizlere örnek olsun. Her yıl bu duyarlılığı göstereceğimiz aktiviteler düzenlemeliyiz. Buraya gelen herkese; özellikle yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Temizlik çalışmasının ardından tüm gönüllü gruplarına teşekkür ederek plaket veren Başkan Hasan Arslan, gençlere basketbol topu hediye etti.

Etiketler : basketbol  topu  hediye  etti  BAŞKAN  ARSLAN  DA  ÇÖP  TOPLADI   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri