ciglide-dunyaya-ornek-temizlik-cennet-piril-piril

Çiğli’de dünyaya örnek temizlik: Cennet pırıl pırıl

Dünyada ve ülkemizde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek için Çiğli Belediyesi, Çiğli kıyılarında temizlik kampanyası başlattı. Sasalı’da bulunan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyıları, başta Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan olmak üzere, AB gönüllü grupları, meclis üyeleri ve vatandaşlardan oluşan 150 kişilik ekip tarafından pırıl pırıl yapıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 22. Ali Rıza Ertan şiir yarışması ödülleri sahiplerini buldu

  Buca Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması sonuçlandı. Bu yıl 22’incisi düzenlenen yarışmanın ödül töreni ünlü şairin Buca Eğitim Fakültesi önündeki büstü önünde yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce şairin katıldığı yarışmada birincilik ödülü Antalya’dan Bekir Badır ve İstanbul’dan katılan Devrim Horlu arasında paylaşıldı.

 • Başkan’dan köylere “bayram müjdesi”

  Köylere bayram müjdesi

 • Girişimci adaylarına Bornova desteği

  Kendi işini kurmak isteyenler 5 Şubat’ta yapılacak toplantıyı kaçırmasın

 • NAFİZ GÜRMAN PAZAR YERİ HİZMETE AÇILDI

  Nafiz Gürman Mahallesi’nde 280 pazarcı tezgahının yer alacağı 5 bin 500 metrekare oturma alanına sahip kapalı pazar yeri geniş katılımla hizmete açıldı. Çarşamba günleri faaliyet gösterecek pazar için düzenlenen törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Burayı iki kat planlamıştık. Üstüne spor tesisi ve düğün salonu yapacaktık ancak büyükşehir planlaması bunu reddetti. Özkanlar Pazar Yeri'ni de çözümsüz bırakan biz değiliz. Ama orayı da ben yine çözeceğim. Sadece biraz zaman istiyorum" dedi.

 • Menemen'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başarıyla yürütülüyor.

  2012’de Menemen’de 143 girişimci yaratıldı

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2014, Pazartesi
Haber 127 kez görüntülendi.

Bir kısmı Çiğli’de bulunan Gediz Deltası içinde kalan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarında, Başkan Hasan Arslan öncülüğünde temizlik kampanyası başlatıldı. Çiğli Belediyesi Avrupa Birliği Birimi tarafından, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanyada yabancı öğrencilerin de bulunduğu AB gönüllü grupları, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, Çiğli’deki gönüllüler ve vatandaşlar yer aldı.

SABAH ERKEN SAATTE BULUŞULDU
Çevre temizliği hareketinin başlangıç noktası İzmir Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi oldu.  Yurtdışından gelen öğrencilerin oluşturduğu MVP grubu, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Avrupa Gönüllü Hizmeti Grubu ile Çiğli Belediyesi gönüllü takımı otobüslerle toplanma noktasına geldiler. Tüm gönüllüler önce Gediz Deltası hakkında detaylı bilgilendirildiler. Ardından aralarında Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve eşi Ergül Arslan, başkan yardımcıları ile müdürlerin de yer aldığı ekipler, temizlik yapmak üzere İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarına geçtiler. Sahil boyunca çöp toplama seferberliğine girişen Başkan Hasan Arslan ve tüm ekipler, çöpten arındırılmış bir sahil manzarası görmek için canla başla çöp topladı.
 
BİR KAMYON ÇÖP
Çiğli Belediyesi’nin yeleklerini giyen ve eldiven takan gönüllüler yaklaşık iki saat boyunca kıyıları karış karış temizlediler. Kıyıdan en çok plastik su şişeleri, poşetler, balıkçı ağları, araba lastikleri çıkarıldı. Gönüllüler çöpleri toplarken hem eğlendiler, hem de doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdikleri için kendilerini mutlu hissettiler.  Çevre gönüllülerince bu çalışmalar sonucunda bir kamyonu çöp toplandı.

BAŞKAN ARSLAN DA ÇÖP TOPLADI
Çevre duyarlılığını her fırsatta vurgulayan Başkan Hasan Arslan da iki saat boyunca gönüllülerle birlikte kıyıdan çöp topladı. Sahiller ve çevre temizliği için sürdürülebilir bir çözüm arayışında olduklarını ve bu anlayışı her yıl bu türden organizasyonlarla gündeme taşımak istediklerini belirten Başkan Hasan Arslan, temizlik kampanyasının İzmir’in ve Çiğli’nin tanıtımı adına da önemli bir görev üstlendiğini belirtti. Başkan Arslan, ülkemizdeki çevre bilincinin herkese aşılanması için projenin önemli bir adım olduğunu işaret ederek, “Çevremizi temiz tutmalıyız. Kirliliğe karşı duyarsız kalmamamız gerekiyor. Doğa hepimizin ve hepimiz ona borçlu bir şekilde yaşıyoruz. Gelecek nesillere güzel ve temiz bir dünya bırakmalıyız. Yabancı ülkelerden gelen gönüllü arkadaşlarımızın duyarlılığı bizlere örnek olsun. Her yıl bu duyarlılığı göstereceğimiz aktiviteler düzenlemeliyiz. Buraya gelen herkese; özellikle yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Temizlik çalışmasının ardından tüm gönüllü gruplarına teşekkür ederek plaket veren Başkan Hasan Arslan, gençlere basketbol topu hediye etti.

Etiketler : basketbol  topu  hediye  etti  BAŞKAN  ARSLAN  DA  ÇÖP  TOPLADI   

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri