bucada-memurlarin-toplu-sozlesme-sevinci

Buca'da Memurların Toplu Sözleşme Sevinci

Buca Belediyesi ile Tüm Bel Sen İzmir 2. No’lu Şube arasında 240 belediye memurunu ilgilendiren 29 maddelik toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • ÇEVRECİLER, JEOTERMALE KARŞI BAŞKÖY’DE TOPLANDILAR

  Tire’de bir araya gelen çevrecilere, CHP’li vekil Mahir Polat ve Çevreci Avukat Şehrazat Mercan’dan destek geldi.

 • Erzurumlulardan Başkan Karabağ’a büyük destek

  Bayraklıda yaşayan Erzurum dernekleri bir araya gelerek, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a destek olduklarını açıkladı.

 • Muhtarlar Başkan Tatı’nın bayramını kutladı

  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’yı ziyaret eden Başkan ve çalışma arkadaşlarının Kurban Bayramı’nı kutladı. Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Eşfak Yurdanur ile 40’a yakın mahalle muhtarının gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, bayramların “tatil” olan günler olarak algılanmasının yanlış olduğunu söyledi. Dini bayramlarda ailelerin, komşuların, toplumun birbirine kenetlendiği günler olduğunu söyleyen Başkan Tatı, Ulusal günlerin de toplumun coşkuyla bir araya geldiği günler olduğunu anımsattı.

 • Karşıyaka Atatürk'ü andı

  Ulu Önder Atatürk ölümünün 74. Yıldönümünde Karşıyaka’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

 • BUCA’DA CAN DOSTLARINA “SICAK” ÖNLEMİ

  Kavurucu yaz sıcakları insanlar kadar sokak hayvanlarını da zorluyor. Kent sınırları içerisindeki yaşayan sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra gıda ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, ilçe genelindeki 140 beslenme odağına sürekli su ve gıda desteği sağlayarak can dostlarını bunaltıcı yaz sıcaklarından koruyor.

Son Güncelleme: 01 Nisan 2018, Pazar
Haber 167 kez görüntülendi.

uca Belediyesi ile Tüm Bel Sen İzmir 2. No'lu Şube arasında 240 belediye memurunu ilgilendiren 29 maddelik toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 ayı kapsayan toplu sözleşmeye göre en düşük memur maaşı 5.510 TL oldu. Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, "Buca'da Türkiye'nin en iyi toplu sözleşmesini imzaladık " dedi.

Buca Belediyesi'nde çalışan 240 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşme törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, Tüm-Bel-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Mustafa Aygün, bürokratlar ve sendika yöneticileri katıldı. 24 aylık süreci kapsayan sözleşme kapsamında yapılan iyileştirmelerle en düşük memur maaşı giydirilmiş olarak 5. 510-TL'ye çıkarıldı.

Memur, vekil memur ve sözleşmeli personeli kapsayan ve 29 madde üzerinden imzalanan sözleşme kapsamında çalışanlar; yılda 3 kez yakacak yardımı, ulaşım yardımı ve belediye tarafından işletilen kamp, kreş, etüt, havuz, tenis, kültür ve spor tesislerinden ücretsiz yararlanma hakkına kavuştu.

Toplu sözleşme imza töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca halkına hizmet götürürken çalışanların huzur ve mutluluğunun kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı, " Buca için emek harcayan tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olsun" dedi.

Desteği ve çalışandan yana tutumuyla Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya teşekkür eden Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, " Bu ülkede iyi insanlar var, umut var. Birlikte iyi şeyler yapabiliriz. Buca'da Türkiye'nin en iyi toplu sözleşmesini imzaladık" diye konuştu.

Etiketler : memur  buca  levent piriştina 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri