bucada-memurlarin-toplu-sozlesme-sevinci

Buca'da Memurların Toplu Sözleşme Sevinci

Buca Belediyesi ile Tüm Bel Sen İzmir 2. No’lu Şube arasında 240 belediye memurunu ilgilendiren 29 maddelik toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Işık ve dans Gündoğdu'da buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 36. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri kapsamında gerçekleştirilen "Keyframes" gösterisi, İzmirlilere ışıkla dansın büyülü öyküsünü anlatıyor. Büyükşehir Belediyesi, bu etkileyici çağdaş sanat gösterisini izlemek isteyenleri Gündoğdu Meydanı'na bekliyor.

 • Yıl içinde 400 yeni otobüs geliyor

  Filo yaşı 5’e düşecek Büyükşehir 200 otobüs daha alıyor

 • Konak’tan Siirt’e sevgi eli

  Konak Belediyesi bir kez daha sevgi ve yardım elini Türkiye’nin en doğusundaki yavrulara uzattı.

 • Türk-İş Temsilcisine kutlama

  Türk-İş Üçüncü bölge temsilcisi Mustafa Kundakçı’nın emekliye ayrılmasının ardından göreve yeni atanan H.Hüseyin Karakoç’u ziyaret eden ve yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Tartan, sendika-belediye ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yürümeye devam edeceğini söyledi.

 • ALMAN ÖĞRENCİLER KARŞIYAKA’YA HAYRAN KALDI

  Öğrenci değişim programı ile Almanya’dan İzmir’e gelen öğrenciler Karşıyaka’ya hayran kaldı.

Son Güncelleme: 01 Nisan 2018, Pazar
Haber 121 kez görüntülendi.

uca Belediyesi ile Tüm Bel Sen İzmir 2. No'lu Şube arasında 240 belediye memurunu ilgilendiren 29 maddelik toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 ayı kapsayan toplu sözleşmeye göre en düşük memur maaşı 5.510 TL oldu. Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, "Buca'da Türkiye'nin en iyi toplu sözleşmesini imzaladık " dedi.

Buca Belediyesi'nde çalışan 240 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşme törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, Tüm-Bel-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Mustafa Aygün, bürokratlar ve sendika yöneticileri katıldı. 24 aylık süreci kapsayan sözleşme kapsamında yapılan iyileştirmelerle en düşük memur maaşı giydirilmiş olarak 5. 510-TL'ye çıkarıldı.

Memur, vekil memur ve sözleşmeli personeli kapsayan ve 29 madde üzerinden imzalanan sözleşme kapsamında çalışanlar; yılda 3 kez yakacak yardımı, ulaşım yardımı ve belediye tarafından işletilen kamp, kreş, etüt, havuz, tenis, kültür ve spor tesislerinden ücretsiz yararlanma hakkına kavuştu.

Toplu sözleşme imza töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca halkına hizmet götürürken çalışanların huzur ve mutluluğunun kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı, " Buca için emek harcayan tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olsun" dedi.

Desteği ve çalışandan yana tutumuyla Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya teşekkür eden Tüm Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, " Bu ülkede iyi insanlar var, umut var. Birlikte iyi şeyler yapabiliriz. Buca'da Türkiye'nin en iyi toplu sözleşmesini imzaladık" diye konuştu.

Etiketler : memur  buca  levent piriştina 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri