buca-zabitasindan-pazar-denetimi

Buca zabıtasından ‘Pazar’ denetimi

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede kurulan üretici ve semt pazarlarını mercek altında tutarak alıcı ve satıcının daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Şirinyer Pazar alanında denetim yapan ekipler, vatandaşların sağlığını korumak ve maddi açıdan haksızlığa uğramamasını sağlamak için tezgahları tek tek inceledi, etiket ve tartı kontrolü yaptı. Modern teknolojinin nimetlerinden de yararlanan Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazar çevresini de hızlı ulaşım sağlayan gingerlı ekiplerle denetledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Konak Zabıta’ya yeni filo

  Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne 10 yeni araç alınarak araç kapasitesi genişletildi. Altısı kasalı ve 4’ü de camlı kamyonetle daha da güçlenen zabıtanın araç filosu 21’e ulaştı.

 • Berke Başkan Karabağ ile yürüyor

  Bayraklı’da yaşayan Ramazan – Saime Acar çifti bundan 6 yıl önce ilk çocukları Mustafa Berke Acar’ın doğumuyla birlikte tarifsiz bir mutluluk yaşadı. Ancak küçük Berke’nin doğum sırasında beynine birkaç saniye boyunca gitmeyen oksijen nedeniyle hemiparazi teşhisi kondu.

 • Gençlik iksiri

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sağlıklı Yaş Alma ve Dayanışma Merkezi’ne üye olan emekliler, haftanın üç günü spor yapıp sanat çalışmalarına katılıyor. Geziler de işin cabası…

 • Balçovalı Kadının Haklı Gururu

  Balçova Semtevleri’nde kurs gören ev hanımları, yılbaşından önce açılan Hediyelik Eşya Fuarı’nda satılan ürünlerin paralarını aldı. Balçovalı kadınları tek tek kutlayan Başkan Çalkaya “Önemli olan kazanılan meblağın büyüklüğü değil yaptığınız işin gururudur” dedi.

 • İEKKK’da 36. buluşma

  Kentin ortak sorunlarının tartışılıp çözümü yolunda yeni önerilerin üretildiği İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK) 36. toplantısını gerçekleştirdi.

Son Güncelleme: 20 Nisan 2018, Cuma
Haber 159 kez görüntülendi.

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için ilçe pazarındaki denetimlerini sürdürüyor. Şirinyer Pazarındaki terazilerin ölçü ayar denetimini ve mühürlerinin sağlamlığını denetleyen ekipler, yerleşim yeri işgali yapan esnafa da uyarılarda bulundu.

Yapılan denetimlerde pazarın ve tezgahların düzeni, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığı denetlenerek etiket kontrolü yapıldı. Tezgahlardaki etiketleri dikkatle inceleyen zabıta ekipleri Pazar esnafını etiketlere ürünlerin kilo fiyatını yazmaları konusunda uyardı.  

Tezgahlardaki terazilerde ölçü ayar denetimi yapan ekipler, dağınıklığı önlemek ve vatandaşların rahat hareket edebilmesi için çizgi ihlali yapanlara da uyarıda bulundu. Pazardaki tezgahları tek tek gezen ekiplerin esnafa kurallar konusunda bilgi verip, uyarılarda bulunması Bucalı vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazar alanı dışındaki denetim ve incelemelerinde vatandaşlara kolay ve hızlı hizmet götürebilmek için ginger teknolojisinden de yararlanmaya başladı. Pazar alanı çevresinde sürekli denetim yapan girgerlı ekipler sorun ve şikayet alanlarına hızlı müdahale ederek çözüm sunuyor.

 

 

 

Etiketler : BUCA  ZABITA  DENETİM 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri