buca-belediyesinin-yatirim-atagi-suruyor

Buca Belediyesi’nin yatırım atağı sürüyor

Yatırımları, fiziki ve sosyal çalışmalarıyla göz dolduran Buca Belediyesi, kenti çağdaş ve modern projelerle buluşturup, yenilemeye devam ediyor. İnşası süren projeleri yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Ufuk Kapalı pazar yerini Haziran, Buca Çarşı Projesi’ni Ağustos ayında olmak üzere hayata geçirmeyi vaat ettikleri tüm projeleri 2018 yılı içinde tamamlayacaklarını müjdeledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Çevre Komisyonu’ndan zehir zemberek İzmir raporu!

  Nisan ayında İzmir’e çıkarma yaparak başta iki gün boyunca Karaburun’daki balık çiftlikleri ve Aliağa’daki termik santral olmak üzere kentin çevresel sorunlarının fotoğrafını çeken TBMM Çevre Komisyonu, beklenen raporunu açıkladı. Komisyonun İzmirli üyesi AK Partili Şengül, “Bu rapor yasama kurumuna rehber olacak. İzmir gerçekten çevre tehdidi altında” dedi.

 • Sekiz ayda 4 ton atık yağ toplandı

  Güzelbahçe Belediyesi, bitkisel atık yağların ekonomiye geri kazandırılması ve çevre kirliliğini önlemek için başlattığı çalışma kapsamında sekiz ayda 3 bin 600 kilogram atık yağ toplandı.

 • “Öncü” yunuslar geldi

  İZBAN’ın yolcu kapasitesini artırmak amacıyla sipariş edilen yeni tren setlerinden ilk 3’ü “test sürüşü” için İzmir’e getirildi. Bu yıl içinde 72 vagonlu toplam 24 setin İzmir’de olacağı, kalan 16 setin de Ağustos 2015’e kadar tamamlanarak işletmeye alınacağı bildirildi.

 • Bu güzellik koruma altında

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz ve rüzgarın etkisiyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Homa Dalyanı’nın çevresini setlerle güçlendirerek Kuş Cenneti’nin korunması adına çok önemli bir adım attı. Çalışmaların sonunda ortaya çıkan fotoğraflar, Dalyan’ın görkemini ve yapılan işin önemini net biçimde gözler önüne serdi.

 • TARİHİ KÖŞK GENÇLİK MERKEZİ OLUYOR

  Konak Belediyesi’nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı Halil Rıfat Paşa Köşkü’nün onarım ve yeniden düzenleme çalışmaları tamamlandı. Kısa adı TÜLOV olan Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı tarafından 2000’li yılların başında restore edilerek, bir dönem Halil Rıfat Paşa Kültür ve Sanat Merkezi olarak da kullanılan tarihi yapı kısa süre sonra Konak Belediyesi tarafından Karantina Gençlik Merkezi olarak hizmete açılacak.

Son Güncelleme: 26 Nisan 2018, Perşembe
Haber 133 kez görüntülendi.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, temeli atılan projeleri yerinde inceleyip, bir an önce Bucalılarla buluşturmak için yoğun mesai harcıyor. Ufuk Mahallesi’nde 4410 metrekarelik alanda inşa edilen; pazarcı lokali, zabıta amirliği, mescit, wc, bebek bakım odası ünitelerinin bulunduğu, bölge halkının basketboldan voleybola kadar birçok sporu yapabileceği düzenlemelerle kompleks bir yapı olarak inşa edilen Ufuk Kapalı Pazar Yeri’ni inceleyen Başkan Piriştina, bölge halkına Haziran ayı sonunda açılış müjdesi verdi.

 

Buca’yı yatırımlarla buluşturmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Piriştina, Fırat, Göksu ve Yeşilbağlar bölgelerini kapsayan Ova Kapalı Pazar Yeri ve Adatepe Kapalı Pazaryeri’nin de en kısa zamanda temelini atarak 2018 yılı içinde tamamlayacaklarını açıkladı. Buca’nın çehresini değiştirecek yeni kent merkezi olarak nitelendirilen Buca Çarşı’yı da Ağustos ayında açacaklarını belirten Başkan Levent Piriştina, “ Yatırım projelerimiz araştırma, projelendirme, yapısal uygunluk derken uzun etaplardan geçiyor, süreler uzayabiliyor. Ama tüm projelerimizi 2019’a girmeden hizmete sunacağız, Bucalılar keyfini çıkartacak” açıklamasında bulundu.  

Etiketler : BUCA  YATIRIM ATAĞI 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri