buca-belediyesi-373-bucaliyi-hayallerine-kavusturdu

Buca Belediyesi 373 Bucalıyı hayallerine kavuşturdu

Buca Belediyesi yüzlerce Bucalıya okuma yazma öğretip umutlarını yeşertti, hayatlarına ışık oldu. Çocuk yaşlarında okula gidemeyen Bucalılar Buca Belediyesi’nin açtığı okuma- yazma kurslarıyla yaşama yeniden tutundu. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle üç merkezde eğitim veren Buca Belediyesi, üç yılda 373 Bucalıya okuma yazma öğretip geleceğe umutla bakmasını sağladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Ege üniversitesi dekanına 5 ay hapis

  Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadide Kazancı, görevi kötüye kullanma suçundan yargılandığı davada 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi.

 • İŞKUR ALİAĞA’DA ALİAĞA BELEDİYESİ BÜNYESİNDE HİZMET VERİYOR

  ALİAĞA BELEDİYESİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN İŞKUR ALİAĞA HİZMET NOKTASINDAN 2,5 YILDA 5 BİN 708 KİŞİ YARARLANDI.

 • İzmir yatırıma doyacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi 2013 Mali Yılı ve İzleyen Yıllar Bütçe Tasarısı ile 2013 Mali Yılı Performans Programı oyçokluğu ile kabul edildi. 2 milyar 298 milyon TL olarak belirlenen Büyükşehir bütçesinin yine önemli bir bölümü yatırımlara ayrılırken, aslan payını ulaşım projeleri aldı.

 • Nazım Hikmet 111. yaşında Buca’da anıldı

  Buca Belediyesi, Türk edebiyatının şairi ve yazarı Nazım Hikmet'i, doğumunun 111.yılında özel bir etkinlik gerçekleştirerek andı.

 • YENİ PAZAR YERİNDE ÜRETİCİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı AB standartlarındaki modern mezbahanın hemen yanına Bergama Belediyesi tarafından açılan ve bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayan Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı’nda üreticinin yüzü gülüyor.

Son Güncelleme: 27 Nisan 2018, Cuma
Haber 128 kez görüntülendi.

Buca Belediyesi, kimi aile baskısı kimi imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen yüzlerce Bucalıya yepyeni bir yaşamına ve özgürlüğün kapılarını açtı. Kalem tutacakları yaşlarda okula gidemeyen kadın erkek yüzlerce Bucalı Buca Belediyesi’nin açtığı okuma- yazma kurslarında eğitim görerek harflerin büyülü dünyasına dalıp, karanlıktan kurtuldu.

373 kişi Okuma yazma öğrendi

Buca Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Çamlıkule Semt Evi, Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi ile Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde açtığı okuma yazma kurslarına katılan kursiyerler hayatlarında ilk kez kalem, defter ve harflerle tanışıp özgürlüklerine kavuştu. Belediye üç tesisinde düzenlediği kurslarda toplam 373 Bucalıya okuma yazma öğretti.

Karanlıktan kurtulup, bilinçlendiler

Yaşları 20 ile 65 arasında değişen, minik öğrenciler kadar heyecanla sıralara oturup, ellerinde kitapları defterleriyle hayatları boyunca süren zorluklardan kurtulan 373 Bucalı şimdilerde sokağa çıktıklarında ulaşım araçlarının hat numarasını okuyabilmenin, çarşı pazarda rakamları bilerek alışveriş yapmanın hatta çocuklarına veya torunlarının derslerinde yardım edebilecek olmanın keyfini yaşıyor.

 

 

Etiketler : BUCA  YAZMA OKUMA KURSU 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri