2-ulke-1-kamera

2 ülke, 1 kamera

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin uluslararası alandaki tanıtımına katkı sağlayacak bir projeye daha imza attı. Macaristan'dan gelen çok sayıda fotoğrafçı, üç gün boyunca kenti köşe bucak gezerek tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğrafladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Piriştina’dan “özel” destek

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Engelliler Haftası öncesinde ilçesindeki okullarda bulunan engelli öğrencilerin eğitim aldığı özel eğitim sınıflarını mercek altına aldı. Piriştina, bu sınıflara dolap, masa ve araç, gereç desteği verdi.

 • Muhtarlar Başkan Tatı’nın bayramını kutladı

  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’yı ziyaret eden Başkan ve çalışma arkadaşlarının Kurban Bayramı’nı kutladı. Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Eşfak Yurdanur ile 40’a yakın mahalle muhtarının gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, bayramların “tatil” olan günler olarak algılanmasının yanlış olduğunu söyledi. Dini bayramlarda ailelerin, komşuların, toplumun birbirine kenetlendiği günler olduğunu söyleyen Başkan Tatı, Ulusal günlerin de toplumun coşkuyla bir araya geldiği günler olduğunu anımsattı.

 • BÜYÜKŞEHİR "BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ" VURACAK

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol ve asfalt çalışmalarını yürüten şirketi İZBETON, projelerde kullandığı granit için üretim tesisi kurarak yılda 2.5 milyon liralık tasarruf sağlayacak. Bergama'da kurulacak tesis, aynı zamanda Kozak bölgesindeki granit ocaklarından çıkan atıkları da değerlendirerek önemli bir geri dönüşüme imza atacak.

 • ESHOT, halkla ilişkiler bürosu açtı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘ESHOT Halkla İletişim Müdürlüğü’nü hizmete aldı. Ulaşım Haftası içinde, ESHOT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı tarafından açılan halka iletişim bürosu, Konak Katkı Otoparkı Belediye Pasajı içinde yer alıyor.

 • İzmir'de Kürtçe Hamlet, İlgi Gördü

  ULUSLARARASI İzmir Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleşen Kürtçe Hamlet oyunu İzmir'de ilgi gördü.

Son Güncelleme: 30 Nisan 2018, Pazartesi
Haber 120 kez görüntülendi.

 

İzmir'in yıldızı sadece Türkiye çapında değil uluslararası platformda da hızla yükseliyor. Kentin keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri yabancı fotoğrafçıların da ilgisi çekiyor. "2 Ülke, 1 Kamera" adlı proje çerçevesinde Macaristan'dan gelen fotoğrafçılar, İzmirli bir grup fotoğraf tutkunuyla birlikte 3 günlük kent turu gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macaristan'ın Ankara Büyükelçiliği ve İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında grup, kentin tarihi merkezinde yer alan Kemeraltı, Basmane ve Alsancak, Yarımada sınırlarındaki Urla, Sığacık ve Bademler Doğal Yaşam Köyü ile turizmin önemli destinasyonlarından Selçuk, Efes ve Şirince'de çekimler yaptı.

Renkli ve keyifli geçen İzmir turuna Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss de eşlik etti. Projenin ikinci ayağında ise Macaristan'ın Tokay bölgesinde fotoğraf çekimi gerçekleştirilecek. Eylül ayında ise, seçilecek özel fotoğraflardan oluşan bir sergi düzenlenecek.

 

Etiketler : izmir  2 ülke 1 kamera 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri