bucada-diksiyon-kurslarina-yogun-ilgi

Buca’da diksiyon kurslarına yoğun ilgi

Bucalılar etkili, düzgün ve anlaşılabilir iletişim için Buca Belediyesi’nin açtığı diksiyon eğitim kurslarına akın ediyor. İş hayatında kendini sağlıklı ifade etmek isteyen esnaftan, öğrencilerine sade ve kaliteli ders anlatmak isteyen öğretmenlere kadar yüzlerce kursiyer, Buca Belediyesi’nin açtığı eğitimler sayesinde sağlıklı iletişimin kapılarını aralıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kordon’da fetva timi!

  İzmir Kordonu farklı kültürleri buluşturmaya devam ediyor. Kordon'un son günlerdeki müdavimleri arasına cüppeli, sarıklı hocalar da girdi. İki cüppeli, Kordon boyu 'selamüaleyküm' diyerek oturanları selamlıyor, özellikle birbirine sarılan sevgililerin yanına gidip 'fetva' veriyor!

 • YEŞILÇAM’DA HAYALLER GERÇEKLEŞIYOR

  İlçenin her köşesinde yeni yaşam alanları yaratmayı hedefleyen Bornova Belediyesi, eski köy yerleşimi olan Yeşilçam Mahallesi’ne Rekreasyon Alanı yapıyor. İçerisinde halı saha, düğün salonu ve taziye evinin de bulunacağı alandaki çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmaları heyecanla takip eden Muhtar Yaşar Daş, hayallerini gerçekleştiren Bornova Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

 • Konaklı Kadınlar Ata’nın huzurunda…

  Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi ve İzmir Kadın kuruluşları Birliği üyelerinden oluşan bir heyet, Ankara’da iki günlük ziyaret gerçekleştirdi.

 • İzmir Valiliği'nden fırtına uyarısı

  İZMİR Valiliği, yarın etkili olması beklenen şiddetli lodos ve sağanak yağmura karşı vatandaşları ve yetkilileri uyardı.

 • 2 BİN 400 KİŞİDEN ATATÜRK FOTOĞRAFI

  Bu 10 Kasım’da, saat 12.00’de, aynı ülküde buluşalım ve dünyanın en büyük Atatürk portresini oluşturalım.

Son Güncelleme: 01 Mayıs 2018, Salı
Haber 246 kez görüntülendi.

 

Buca Belediyesi’nin Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde açtığı diksiyon eğitimi kursu Bucalıların yoğun ilgisiyle karşılanıyor. 2 ay süren, haftada 2 gün günde 3 saat verilen kurslara katılan Bucalılar etkili iletişim tekniklerini öğrenerek hayatları boyunca başarı getirecek güzel diksiyona kavuşuyor.

Kursiyerler, Buca Belediyesi ile Buca Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen kursta doğru nefes alıp ses ve kelimeleri doğru telaffuz edebilmeyi, topluluk karşısında heyecanı kontrol altında tutarak rahat konuşmayı öğreniyorlar.

Düzgün ve diyafram nefesi alabilme, sesli ve sessiz harfleri doğru ve düzgün kullanabilme, cümle içerisinde tonlama ve vurguyu yerine getirebilme, konuşmaları jest ve mimiklerle destekleyebilme, düzgün ve etkili konuşmayı heyecanlanmadan yapabilme eğitimleri alan kursiyerler kendilerini sağlıklı ifade etmenin keyfini yaşıyor.

Diksiyon eğitimi kursu her yaş gurubu ve meslekten Bucalıların tercih ettiği kurslar arasında. Öğretmenlik eğitimi alan, edindiği bilgi ve birikimlerini öğrencilerine etkili bir şekilde aktarmak isteyen öğretmen adayları, çevresiyle paylaşımlarında kendini doğru ifade etmek isteyen ev hanımları ve müşterileri ile etkin paylaşımlar gerçekleştirmek isteyen esnaflar diksiyon eğitiminin kursiyerlerini oluşturuyor. 

 

Etiketler : buca  diksyon kursu 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri