denizin-altinda-ataturk-resmi-cizdi

Denizin altında Atatürk resmi çizdi

Zeytinli Köşk Uluslararası Sanat Festivali için İzmir’e gelen 14’ü yabancı 29 ressam, tekneyle Urla Pınarlı Adası’na açıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Tatı’dan öğrencilere “Atatürk” kitapları

  Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, ilkokulları gezerek öğrencilere Atatürk’ün hayatını ve başarıları anlatan kitap setini armağan ediyor.

 • Bornova Belediyesi’nden kadın hakları konusunda önemli adım

  Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Birliği Konseyi'nin ''Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği'' sözleşmesine imza atacak. Bornova Belediyesi bu sözleşmeye imza atan Türkiye’deki ilk belediye olacak. Bornova’da kadınların her alanda eşit şartlardan yararlanması için gerekli önlemler alınacak.

 • BAŞKAN KARABAĞ, VATANDAŞLARIN YÜREĞİNE SU SERPTİ

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Belediyeler Kanunu’nun 86’ncı maddesine göre “hükümet” tarafından çıkarılan, belediyelerin vatandaşlardan almasını istediği ve evlere tebliğ edilen yol, kaldırım, kanalizasyon harcama giderlerinin ödenmesi gerektiğini belirterek, CHP Milletvekillerinin baskısıyla değiştirilen kanunda bundan sonra ancak belediye meclisinin aldığı karar ile bu giderlerin alınabileceğini kaydetti.

 • BUCA’NIN PIRLANTALARINDAN MUHTEŞEM SERGİ

  Buca’nın pırlantaları Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çok özel ve anlamlı bir resim sergiye imza attı. Buca Belediyesi pırlanta merkezlerinde okul öncesi eğitim gören 3-6 yaş gurubu Bucalı minikler, sevgi, ilgi ve mutluluk içeren resimlerini Başkan Amcaları Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya gezdirdi. Çocukların büyülü, temiz, geleceğe ışıkla bakan dünyalarını resmettikleri sergilerini keyifle gezen Başkan Piriştina, “Çocuklarımızı sevelim, sarılalım ve hep koruyalım. Ama en başta onların da hakları olduğunu unutmayalım “ dedi.

 • YÜZÜNÜZ HEP BÖYLE GÜLSÜN

  Üniversiteye hazırlık aşamasındaki gençlerle yapılan anket, yüzde 70'e yakınının "gelecekten endişeli" olduğunu ortaya koydu. "Birlikte Kolaylaştıralım Hayatı" projesi ile bu karanlık tabloyu değiştirmeye çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi ise 2 binden fazla lise öğrencisinin önüne hedef koyarak umut aşıladı.

Son Güncelleme: 01 Mayıs 2018, Salı
Haber 168 kez görüntülendi.

Bazı ressamlar yelkenlinin güvertesinde eşsiz manzarayı resmederken, festivali düzenleyen ressam Turgut Kahraman da denizin altında Atatürk resmi çizdi.

 

Bu yıl ilki düzenlenen Zeytinli Köşk Uluslararası Sanat Festivali, farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 26 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ‘Tarihe Dokunanlar’ temalı sanat organizasyonu için İzmir’e gelen 14’ü yabancı 29 ressam; sanat, tarih ve sporla iç içe bir festivalin konuğu oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Hırvatistan, Letonya, Bulgaristan, Filistin, Hindistan, Almanya ve Türkiye’den katılan sanatçılar, festivalin ilk günü İzmir’in tarihi mekanlarını gezerken, ikinci gün de Selçuk ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Efes Antik Kenti’ni ziyaret etti ve tarihle iç içe bir ortamda resimlerini çizdi. Sanatçıların bir sonraki durağı ise Urla Pınarlı Adası oldu. Urla İskelesi’nden üç yelken ile açılan sanatçılar, güvertede muhteşem manzaranın resmini çizdi. Festivali düzenleyen ressam Turgut Kahraman da, 10 metre derine tüple dalarak deniz altında Atatürk’ü resmetti.


 

Atatürk ve Türk bayraklı yelkenli

 

Ressam Turgut Kahraman, denizin altında resim çizmenin zor ancak keyifli olduğunu belirtti. Öte yandan üzerinde Atatürk ve Türk bayrağı resimleri bulunan yelkenliler denizde güzel bir görüntü oluşturdu. 6 Mayıs’ta son bulacak festival kapsamında Urla’da yeniden bir araya gelecek 29 ressam, denizin üzerine yerleştirecekleri şövaleleri ile resim de yapacak. Bu sırada bazı sanatçılar kite sörf yaparak, ressamlara eşlik edecek. Uluslararası ressamların ve yerli sanatçıların eserleriyle 6 Mayıs tarihinde ise sergi açılacak. Festival boyunca Urla’daki Zeytinli Köşk’te atölye çalışmaları gerçekleştirilmeye devam edilecek.

Etiketler : İZMİR  DENİZALTI 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri