ucuz-otopark-ucretsiz-serviste-2-adim

"Ucuz otopark, ücretsiz servis"te 2. adım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak bölgesinde uyguladığı "Park et, devam et" sistemini 1 Haziran'dan itibaren İnciraltı-Göztepe güzergahında da başlatıyor. Araçlarını 353 araç kapasiteli İnciraltı Çınar Otoparkı’na bırakan sürücüler "ücretsiz ring" aracıyla Göztepe’ye taşınacak. Büyükşehir, otoparkın aylık abone bedelini de 120 TL'ye indirdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bornova Belediyesi’nden bilim eğitimine katkı

  Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde astronomi, astrofizik, fizik, biyoloji, biyokimya ve kimya bilim kulüplerinde eğitim alan 470 öğrenciye katılım belgesi, bu çalışmalara destek veren 236 toplum gönüllüsüne de teşekkür belgesi verildi

 • KAHVEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM MESAİSİ

  “KENTSEL DÖNÜŞÜMDE RANT VATANDAŞA OLACAK”

 • BUCA GÖLET’TE MANGAL KEYFİ

  Buca Belediyesi, yaz aylarında özellikle hafta sonları büyük ilgi gören Buca Gölet Tesisleri’nin mangal alanını modern ve çağdaş ünitelerle baştan aşağı yeniledi. Daha önce 2 bin 500 metrekarelik alanda konumlanan mangal alanını, Gölet alanı içinde atıl durumdaki 9 bin metrekarelik alana taşıyan Buca Belediyesi, içerisinde 160 adet şemsiyeli piknik masası, 16 adet barbekülü kamelya, market , lavabo ve çocuk oyun parkı bulunan yeni mangal alanını İzmirlilerin kullanımına açtı.

 • BALÇOVA’DA YAŞLILARI SEVİNDİREN DESTEK

  Balçova Belediyesi ve 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, ilçede yaşayan 80 yaş üstündeki yaşlı vatandaşlara destek olmak için özel bir ekip kurdu. Oluşturulan ekip sağlıktan, günlük hayatı kolaylaştırmaya kadar birçok konuda yaşlı vatandaşlara hizmet veriyor.

 • BUCA’DA FİLMLER 12 BOYUTLU

  Buca Belediyesi öğrencilere sürpriz karne hediyesi hazırladı. Belediye bünyesindeki bir aracı 12 boyutlu gezici sinemaya dönüştüren Buca Belediyesi, zorlu eğitim dönemini geride bırakan Bucalı miniklere farklı ve heyecanlı bir yaz tatili eğlencesi yarattı. Özel donanımlar eklenerek yaratılan 12 D film aracı, Temmuz ayı boyunca her gün iki farklı mahalleyi ziyaret ederek Bucalı öğrencilerin tüm duyularına hitap edip, filmin içindeymiş hissi yaşatarak farklı ve heyecanlı tatil günleri vadediyor.

Son Güncelleme: 07 Mayıs 2018, Pazartesi
Haber 155 kez görüntülendi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki otopark kullanım alışkanlığını artırmak ve özel araçların yol güzergahlarına park etmelerini önlemek amacıyla Alsancak Kahramanlar Otoparkı için Alsancak bölgesinde sürdürdüğü "Park et, devam et" uygulamasını İnciraltı’nda da başlatıyor. 1 Haziran’da hayata geçirilecek uygulama kapsamında, 353 araçlık kapasitesine sahip İnciraltı Çınar Otoparkı’nın cazibesinin artırılarak Mithatpaşa Caddesi'ndeki park yoğunluğunun rahatlatılması amaçlanıyor.  Büyükşehir Belediyesi, Göztepe-İnciraltı hattında başlatacağı "ücretsiz" ring seferlerinin yanısıra, Çınar Otoparkı'ndaki aylık aboneliği de 120 TL'ye düşürdü.

İnişler ve binişlerin, Mithatpaşa Caddesi üzerinde belirlenen özel duraklarda yapılacağı, ücretsiz ring araçlarının sahil yolunda sadece, AASSM Tramvay Durağı ve Üçkuyular Feribot İskelesi'nde duracağı bildirildi. Ring araçlarından, otopark abonelik kartı veya günlük otopark fişini sürücüye gösterenler yararlanabilecek.

 

15 dakikada bir ücretsiz sefer

Yol kenarlarına park etmiş özel araçları otoparklara yönlendirmeyi amaçlayan uygulama kapsamında hizmete başlayan ring araçları, İnciraltı Çınar Otoparkı’ndan hareket ederek Haydar Aliyev Bulvarı’ndan Fahrettin Altay istikametine gidecek. Araçlar, Hava Eğitim Komutanlığı’nı geçince 16 Sokak’tan Mithatpaşa Caddesi’ne dönecek.

Otoparka dönüş ise Hakimiyeti Milliye İlkokulu karşısındaki 99/1 Sokak’tan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'na çıkılarak gerçekleşecek.

Servisler 07.00-23.00 saatleri arasında hafta içi ve Cumartesi günleri 15 dakika, Pazar günleri ise 30 dakika arayla sefer yapacak.

 

Hangi duraklardan binebileceksiniz?

İnciraltı Çınar Otoparkı

16 Sokak’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Otobüs Durağı

Mithatpaşa Caddesi Depo Durağı karşısı

Fuat Göztepe Parkı

PTT Başmüdürlüğü

İş Bankası Güzelyalı Şubesi

Göztepe Otobüs Durağı

Göztepe Otobüs Durağı – Vali Konağı Otobüs Durağı arası

Göztepe Katlı Otoparkı

Susuzdede Parkı

AASSM Tramvay Durağı

Üçkuyular Feribot İskelesi

İnciraltı Çınar Otoparkı

 

Etiketler : izmir  ucuz otopark 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri