icinden-cikmak-istemeyeceksiniz

İÇİNDEN ÇIKMAK İSTEMEYECEKSİNİZ!

Buca Belediyesi, Buca’ya üniversite gençliğinin içinden çıkmak istemeyeceği bir Gençlik Merkezi daha kazandırıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi karşısında inşa edilen, içerisinde çamaşırhaneden kütüphaneye, dinlenme alanlarından satranç ünitelerine kadar gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenen 2. Gençlik Merkezi, 7 Haziran’da düzenlenecek muhteşem törenle kapılarını açıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmir’e 300 yeni otobüs daha geliyor

  Büyükşehir Belediyesi, tamamı klimalı ve engelli binişine uygun 300 yeni otobüs için protokol imzaladı. Şubat ayından itibaren teslim edilmeye başlanacak yeni araçlarla birlikte, ESHOT’ta klimasız otobüs kalmayacak. İzmir’deki ortalama otobüs yaşı da 5’e düşecek.

 • KONAK’TA YAZ AKŞAMLARI ŞENLENİYOR

  İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta yaz akşamları eğlence dolu etkinliklere sahne oluyor.

 • Karşıyaka'da valiliğe heyelan uyarısı!

  İzmir’i geçtiğimiz hafta ortasından itibaren etkisi altına alan yoğun yağışın Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’nde yol açtığı heyelan nedeniyle bölgedeki 5 ev Belediye tarafından boşaltıldı. Tehlike altında 23 evin daha bulunduğunun belirlenmesi üzerine Karşıyaka Belediye Meclisi tarafından bölge için “Afete Maruz Bölge” kararı alındı, imar planında da değişiklik yapılarak yeşil alan olarak belirlendi.

 • Bornova’da ‘engeller’ kalktı

  Bornova Belediyesi bir buçuk milyon liralık yatırımla ilçedeki tüm kaldırım ve yolları engellilerin kullanımına uygun hale getirdi. Engellilerin kentte özgürce dolaşabilmesi için tüm olanaklar kullanılırken belediyeye ait tüm tesisler de uygun asansörlerle donatıldı

 • Freni Boşalan ESHOT Dehşet Saçtı!

  İzmir Gümrük’te belediye otobüsün freni boşalması sebebi ile kaza yaşandı! 34.Nolu hattın son durakta bulunan ESHOT aracı teknik arıza sebebi ile hareket etmeye başladı ve kazaya sebebiyet verdi.

Son Güncelleme: 02 Haziran 2018, Cumartesi
Haber 201 kez görüntülendi.

 

Buca Belediyesi Bucalı gençlere muhteşem bir Gençlik Merkezi daha inşa etti. Buca Belediyesi, üniversiteli gençlerin kültürden spora, eğitimden sanata kadar A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayan ve 14 bin üyesiyle Buca gençliğinin ikinci adresi haline gelen Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nden sonra 2. Gençlik Merkezi’nin kapılarını 7 Haziran Perşembe günü saat 18.00’da düzenlenecek törenle açacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi karşısında yer alan, daha önce Göksu Kafe olarak bilinen binayı yeniden düzenleyen Buca Belediyesi, Buca gençliği için muhteşem bir tesis, yepyeni bir buluşma noktası yarattı.

Gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği kompleks bir tesis olarak düzenlenen Merkez, Eğitim Fakültesi’nin karşısında 305 m2 kapalı, 780 m2 açık alan üzerinde projelendirildi. Gençlerin derslerinde ve araştırmalarında kaynak sorununu ortadan kaldıracak, yüzlerce kitabın yer alacağı çalışma alanı ve kütüphane merkezin önemli hizmetleri arasında yer alıyor. Rahat, huzurlu ve sessiz bir ortamda ders çalışmak ve araştırmalarını yapmak isteyenlerin tercih edeceği çalışma bölümü 180 kişi kapasiteli olarak projelendirilirken, 8 bilgisayarla hizmet verecek bilgisayar ve toplantı odası teknik derslerini yapmak isteyen öğrencilerin uğrak bölümü olacak.

Buca Belediyesi 2. Gençlik Merkezi’nin dikkat çekici ve yoğun talep görmesi beklenen bir diğer ünitesi ise çamaşırhane. Günde ortalama 120 kişiye hizmet verebilecek makine ve teçhizatla donatılan çamaşırhanede 16 çamaşır, 16’da kurutma makinası bulunuyor. Gençler, ders çalışırken veya Merkez bahçesinde kurulan bahçe satrancı ünitesinde günün stresini atarken çamaşırlarını ücretsiz yıkamanın keyfini yaşayacak.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri