engeller-spora-engel-degil

Engeller spora engel değil

Buca Belediyesi engelli bireyler için ücretsiz pilates eğitimleri başlattı. Çamlıkule Semt Evi’nde verilen pilates eğitimleri, tekerlekli sandalye kullanımından doğan duruş bozukluğu ve uzuvlarda yaşanan güç kaybının önüne geçerek engelli bireylere sağlıklı ve zinde yaşam vadediyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Hayal güçlerini geliştirip yeteneklerini keşfettiler

  Afrika maskı yaptılar Özel Karşıyaka Piri Reis Okulu öğrencileri Konak Belediyesi İzmir Mask Müzesi ile Neşe ve Karikatür Müzesi’nde hem gezdiler hem mask yapmayı öğrendiler.

 • Büyükşehir, kent merkezine yeni bir güzergah daha açıyor Hatay-Karabağlar arasına “kestirme yol” geliyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 47 milyon TL’yi aşan bir bedelle yaşama geçireceği İnönü ve Yeşillik Caddesi arasındaki 4,5 kilometrelik “ekspres güzergah için yapım çalışmalarına başladı.

 • “Kendimi evimde gibi hissediyorum”

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Bosna-Hersek Çevre ve Turizm Bakanı Branka Duric, ülkesine yapılacak turizm yatırımları için Başkan Aziz Kocaoğlu’ndan destek istedi. İzmir’de hiç yabancılık çekmediğini de dile getiren konuk Bakan, “Burada kendimi evimde gibi hissediyorum” dedi.

 • Şehitin adı parkta yaşayacak

  Cengiz Topel Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen parka Şehit P. ASB. ÇVŞ Salih Sel adı verildi.

 • Foça’da 5 bin yıllık tarih ayağa kalkıyor

  İzmir’in turizm cenneti Foça’da Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle süren kazı ve restorasyon çalışmalarında önemli mesafe katedildi. Phokaia Antik Kenti’ni çevreleyen surların restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, “Geçmişimizi bilip geleceğe yön vermeye çalışıyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 07 Haziran 2018, Perşembe
Haber 77 kez görüntülendi.

 

Buca’da engelli bireyler pilatesle şifa buluyor. Buca Belediyesi, Buca Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak uzun süreli tekerlekli sandalye kullanımından doğan skolyoz ( omurgada eğrilme) ve Kifoz (kamburluk) gibi rahatsızlıklar yaşayan engelli bireyler için Çamlıkule Semt Evi’nde pilates kursu açtı.

İçinde barındırdığı 500’ün üzerinde egzersiz ile kasları uzatıp güçlendiren, omurganın daha stabil, dengeli ve esnek hale gelmesini sağlayarak tekerli sandalye kullanıcılarının hayatına konfor sağlayan pilates eğitimleri, engelli vatandaşların beğenisini kazandı.

Buca Halk Eğitim Merkezi’nin eğitmen desteğiyle açılan pilates kursuna katılan engelli vatandaşlar, vücutlarındaki kasları ahenk ve denge içinde çalıştırıp esnekliklerini arttırarak daha dengeli ve dayanıklı hale gelmenin keyfini yaşıyor.

Omurgada esnekliği arttıran pilates çalışmalarıyla tekerlekli sandalye kullanımında yoğun olarak görülen skolyoz rahatsızlığını gidermeye başlayan engelli vatandaşlar, böylece ileriki dönemlerde skolyoza bağlı olarak gelişebilecek kulunç ya da omurga kireçlenmesi gibi hastalıkların da oluşumunu engelliyor.

 

Engelli olmanın spor yapmaya engel olmadığını ortaya koyan pilates kursiyerlerinden bir de 2017 Türkiye Tekerlekli Dans Şampiyonu Sinem Öntürk (39). Duruş, esneklik ve denge çalışmaları için Buca Belediyesi engelli pilates kursuna katılan Öntürk, sporun sadece bedensel sağlıklarını değil zihinsel durumlarını da düzenlediğine dikkat çekerken tüm engellileri pilates yapmaya çağırdı.

 

Etiketler : BUCA  SPOR  ENGELLER ENGEL DEĞİL 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri