bucada-kadrolu-isciye-yuzde-15-zam

BUCA’DA KADROLU İŞÇİYE YÜZDE 15 ZAM

Buca Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci yaşanıyor. Buca Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası 5’nolu Şube arasında 139 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 ayı kapsayan toplu sözleşmede kadrolu işçilerin çıplak ücretine yüzde 15 zam yapıldı. DİSK Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçi ve emekçiye desteklerinden ötürü Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya DİSK’in Oskarı olarak nitelendirdiği mermer heykelciği“ Bu her Başkana nasip olmaz. Levent Piriştina’nın hakkıdır” sözleriyle verdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bayraklı’da sevgi rüzgârları

  Bayraklı Belediyesi sevgililer günü özel konseri etkinlikleri ile bir kez daha vatandaşlarının karşısına çıktı.

 • Sertel, sansürcü davranışı nedeniyle İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş’ı kınadı

  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda akıl almaz bir sansür örneği sergiledi. Konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Oda Başkanı Ekrem Demirtaş, gazetecilerin kürsüye bıraktığı mikrofonlardan sadece Ege TV mikrofonunu seçerek, arka masaya bıraktı. Mikrofon, Demirtaş’ın konuşması sürecince başka masada kaldı

 • ‘Limiti aşmayın maaşınızdan kesilir”

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, başta ilçe belediyeler olmak üzere belediye şirketlerinde çalışan ulaşımda otobüs, metro ve vapuru kullanan yaklaşık 20 bin kişiyi ilgilendiren karar aldı. Kurum, verilen limitin aşılması halinde çalışanın bağlı bulunduğu kurumdan kesinti yapılacağını söyledi. Kurumlar ise çalışanlarına ‘Limiti aşmayın maaşınızdan kesilir” dedi.

 • İzmir’de “renkli” geceler

  İzmirlileri 31 Aralık gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda Kıraç konseri ile ağırlamaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli buluşma noktalarını renkli ışıklarla donattı. Ulaşıma da ek seferler konuldu.

 • KADINLAR MECLİS’TE DAHA ÇOK YER ALMALI

  Çiğli Evka Kadın Kültür Evi’nin (ÇEKEV)düzenlediği 8 Mart Kadın Dayanışma etkinliğine katılan Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, kadınların belediye meclisleri ve iş yaşamında daha çok yer alması gerektiğini söyledi.

Son Güncelleme: 05 Temmuz 2018, Perşembe
Haber 146 kez görüntülendi.

 

Buca Belediyesi ile Disk’e bağlı Genel İş Sendikası 5’nolu Şube arasında 139 kadroyu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme imza törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Disk Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Genel İş Sendikası 5’no’lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, sendika temsilcileri, bürokratlar ve işçiler katıldı. Toplu iş sözleşmesiyle Buca Belediyesi’nde çalışan 139 kadrolu işçinin çıplak ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı.

İŞÇİNİN TALEBİNİ KARŞILAMAK GURUR VERİYOR

İmza töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Kenti yönetirken neyi hedeflerseniz hedefleyin çalışma arkadaşlarımızla, sizlerle olabildiğini biliyoruz. Tüm şartlarımızı zorlayarak işçilerimizin talebini karşılamış olmak Başkan olarak bana gurur veriyor. Bu ahenk büyük başarıdır” sözleriyle sendika temsilcilerine ve işçilere teşekkür etti.

DİSK’in OSKARI PİRİŞTİNA’YA

Disk Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçi ve emekçilerin hak mücadelesinde her zaman yanlarında olan Başkan Piriştina’ya teşekkür ederken, DİSK’in Oskar’ı olarak nitelendirdiği mermer heykelciği  “ Bu her belediye başkanına nasip olmaz. Başkan Levent Piriştina’nın hakkıdır” sözleriyle  Piriştina’ya verdi.  

1 Mart 2018 ile 29 Şubat 2020 tarihleri arasında 24 aylık dilimi kapsayan toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin çıplak ücretinin yayınında sosyal yardımlarına da iyileştirme yapıldı. 77 madde üzerinden imzalanan sözleşme kapsamında çalışanlar belediye tarafından işletilen kamp, kreş, etüt, havuz, tenis, kültür ve spor tesislerinden ücretsiz yararlanma hakkına kavuştu.

Etiketler : DİSK  PİRİŞTİNA  OSKAR 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri