bucada-kadrolu-isciye-yuzde-15-zam

BUCA’DA KADROLU İŞÇİYE YÜZDE 15 ZAM

Buca Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci yaşanıyor. Buca Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası 5’nolu Şube arasında 139 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 ayı kapsayan toplu sözleşmede kadrolu işçilerin çıplak ücretine yüzde 15 zam yapıldı. DİSK Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçi ve emekçiye desteklerinden ötürü Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya DİSK’in Oskarı olarak nitelendirdiği mermer heykelciği“ Bu her Başkana nasip olmaz. Levent Piriştina’nın hakkıdır” sözleriyle verdi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Buca- Mar Kurtarılacak

  Buca Belediyesi Buca-Mar’a 3 milyon TL para aktarılması kararı aldı. Belediye meclis toplantısında geçen dönem il dışına altı belediyeye gönderilen araçlarla ilgili yeni karar alınması tartışmalara neden oldu.

 • Karabağ, sabaha karşı fırınları denetledi

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, zabıta ekipleriyle birlikte sabaha karşı 04.00 sıralarında ilçedeki fırınları gezerek, denetlemelerde bulundu.

 • ‘USLU’ GAZETE DENGEYİ ZİYARET ETTİ

  USLU : UYUŞTURUCU KULLANIMINDA ARTIŞ VAR!! Gazete Dengeyi ziyaret eden Buca İlçe Emniyet Müdürü Ahmet USLU ile sohbetimiz esnasında bucada ki asayiş,düzen ve uyuşturucu ile ilgili merak ettiğimiz soruları sorduk.

 • Mavi kapak seferberliği hız kesmiyor

  Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği tarafından üç yıl önce başlatılarak sınırları aşan ve Ağustos ayında sonlanan mavi kapak kampanyasına Konak Belediyesi sahip çıktı. Kampanyanın duyurusunu yapan Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, kampanyanın adı mavi olsa da vatandaşların her çeşit plastik şişe kapağını belediyeye getirebileceklerini söyledi

 • NATO Komutanı’ndan nezaket ziyareti

  NATO Kara Unsurları Komutanı Korgeneral Frederic Ben Hodges, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Son Güncelleme: 05 Temmuz 2018, Perşembe
Haber 103 kez görüntülendi.

 

Buca Belediyesi ile Disk’e bağlı Genel İş Sendikası 5’nolu Şube arasında 139 kadroyu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme imza törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Disk Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Genel İş Sendikası 5’no’lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, sendika temsilcileri, bürokratlar ve işçiler katıldı. Toplu iş sözleşmesiyle Buca Belediyesi’nde çalışan 139 kadrolu işçinin çıplak ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı.

İŞÇİNİN TALEBİNİ KARŞILAMAK GURUR VERİYOR

İmza töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Kenti yönetirken neyi hedeflerseniz hedefleyin çalışma arkadaşlarımızla, sizlerle olabildiğini biliyoruz. Tüm şartlarımızı zorlayarak işçilerimizin talebini karşılamış olmak Başkan olarak bana gurur veriyor. Bu ahenk büyük başarıdır” sözleriyle sendika temsilcilerine ve işçilere teşekkür etti.

DİSK’in OSKARI PİRİŞTİNA’YA

Disk Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçi ve emekçilerin hak mücadelesinde her zaman yanlarında olan Başkan Piriştina’ya teşekkür ederken, DİSK’in Oskar’ı olarak nitelendirdiği mermer heykelciği  “ Bu her belediye başkanına nasip olmaz. Başkan Levent Piriştina’nın hakkıdır” sözleriyle  Piriştina’ya verdi.  

1 Mart 2018 ile 29 Şubat 2020 tarihleri arasında 24 aylık dilimi kapsayan toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin çıplak ücretinin yayınında sosyal yardımlarına da iyileştirme yapıldı. 77 madde üzerinden imzalanan sözleşme kapsamında çalışanlar belediye tarafından işletilen kamp, kreş, etüt, havuz, tenis, kültür ve spor tesislerinden ücretsiz yararlanma hakkına kavuştu.

Etiketler : DİSK  PİRİŞTİNA  OSKAR 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri