vatandas-talebine-jet-cozum

VATANDAŞ TALEBİNE JET ÇÖZÜM

Konak Belediyesi ilçe genelinde yol ve kaldırımlarda yenileme yapmayı sürdürüyor. Son olarak araçların yolun her iki tarafına park etmesi sonucu yolun daralması ve araç trafiğini zorlaması nedeniyle mahalle sakinlerinin de talebi üzerine Mersinli semtinde 2816 Sokak’ta kaldırım ve yol yenileme çalışması başlatıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kitap fuarı final turu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Kültürpark Fuar Alanı’nda bu yıl 19’uncusu düzenlenen ‘İzmir Kitap Fuarı’nı gezdi. İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Gazeteci-Yazar Uğur Dündar, Tuncay Özkan ile Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın imza günlerine katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruk oluşturan İzmirler ile hem sıcak sohbetler gerçekleştirdi hem de hatıra fotoğrafları çektirdi. Kitap fuarı gezisi sırasında yanına gelen gençleri de kırmayan Başkan Aziz Kocaoğlu, onların “fuar selfiesi”ne katıldı.

 • Başkan Kocaoğlu karşı ve kararlı: Yanlışa ‘dur’ diyeceğiz

  Başkan Kocaoğlu, Özelleştirme İdaresi tarafından yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkan Alsancak Kurvaziyer Limanı ve Otel-AVM Projesi’nde çekincelerinin dikkate alınmadığını söyledi. İhaleye sadece bir firmanın katıldığı proje ile ilgili konuşan Başkan Kocaoğlu, “Yanlışa ‘dur diyeceğiz. Kentin kalkınmasından yanayız. Bu kentte ‘kalkınıyoruz’ diyerek yarın başımıza dert olacak işe bugünden izin veremeyiz” dedi.

 • Emekçi kadınları unutmadılar

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde özel bir oyunla sahne alan Buca Belediyesi Kent Konseyi tiyatro topluluğu büyük alkış topladı.

 • “DAHA TEMİZ BİR İZMİR İÇİN EL ELE” SLOGANIYLA YÜRÜTÜLEN TEMİZLİK KAMPANYASI BU KEZ ALİAĞA’DA YAPILDI.

  DAHA TEMİZ BİR İZMİR İÇİN BELEDİYELER EL ELE ÇALIŞIYOR

 • Botanik bahçesine ‘İngiliz piyangosu’

  Gaziemir’de dönemin İngiliz Konsolosu Sherard’ın 309 yıl önce kurduğu botanik bahçesinin izinin bulunması, halen bu ülkenin İzmir Konsolosluğu görevini yürüten Buttigieg’i harekete geçirdi. Buttigieg, bu projeye İngiltere ve AB’den kredi bulmak için gönüllü olarak çalışacak

Son Güncelleme: 06 Temmuz 2018, Cuma
Haber 108 kez görüntülendi.

 

Araç sahiplerinin yol kenarlarını karşılıklı şekilde otopark olarak kullanması nedeniyle araç geçişleri için yeterli mesafe kalmadığından yakınan mahalle sakinlerinin isteği üzerine Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Mersinli semtinde 2816 Sokak’ta 200 metrelik mesafede yol ve kaldırım iyileştirme çalışması yapıyor. Daha önce 4 metre kaldırım ve 5.5 metre yol genişliği olan sokakta iyileştirme sonucu kaldırım genişliği 2 metreye indirildi, böylece kaldırımdan alınan 2 metrelik genişlik yola ilave edilerek yolun genişliği 7.5 metreye çıkartıldı. Yetkililer, bu iyileştirmeyle birlikte yapılandırma bittiğinde trafik akışının rahatlayacağını ve araçlar karşılıklı park etse dahi araçların geçişi için yeterli alanın olacağını belirtti. Kaldırımların beton yapıldığını kaydeden yetkililer, 200 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğindeki kaldırım için 50 metre küp beton döküldüğü bilgisini verdi.

YOL GENİŞLEDİ SORUN BİTTİ

Uzun zamandır süren trafik sorununun yapılan çalışmayla ortadan kalkacağını dile getiren yetkilileri mahalle sakinleri de yakından izliyor. Zamanla araç sayısının artması ve otopark sıkıntısı nedeniyle araçların yol kenarlarına park etmesi sonucu böyle sorunlar yaşandığını dile getiren yetkililer, yapılan iyileştirme çalışmasından sonra Mersinli semtinde 2816 Sokak’ta trafiğin rahatlayacağını söyledi. Mahalle sakinleri de yapılan çalışmalardan oldukça memnun. Mahalle sakinleri taleplerine hızla karşılık veren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri