kultur-merkezi-ve-cemevinde-sona-gelindi

KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ’NDE SONA GELİNDİ

Birçok alanda başarılı projelere imza atarak adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, kültür merkezi projelerinde yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Nafiz Gürman Mahallesi'nde inşa edilen ve bölgenin önemli ihtiyacını karşılayacak Aşık Mahzuni Şerif Kültür Merkezi ve Cemevi, son rötuşların ve çevre düzenlemesinin ardından hizmete açılacak.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • TEK PROJEYLE 1 MİLYON TL TASARRUF ETTİLER

  İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde geliştirilen "Bakım Onarım Süreçlerinin İyileştirilmesi" başlıklı proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın düzenlediği 2018 Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması'nda finale kaldı. Makine İkmal, Bakım ve Onarım Dairesi'nin dışarıdan hizmet almak yerine, kendi personeli ve araçlarıyla uzmanlaşmaya gitmesi sonucu 1 milyon TL'nin üzerinde tasarruf etmesini sağlayan uygulama, bu alandaki en başarılı projeler arasına girdi.

 • BAŞKAN KARABAĞ, VATANDAŞLARIN YÜREĞİNE SU SERPTİ

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Belediyeler Kanunu’nun 86’ncı maddesine göre “hükümet” tarafından çıkarılan, belediyelerin vatandaşlardan almasını istediği ve evlere tebliğ edilen yol, kaldırım, kanalizasyon harcama giderlerinin ödenmesi gerektiğini belirterek, CHP Milletvekillerinin baskısıyla değiştirilen kanunda bundan sonra ancak belediye meclisinin aldığı karar ile bu giderlerin alınabileceğini kaydetti.

 • Ecevit Buca’da anıldı

  2 Kasım 2006’da yitirdiğimiz Başbakan Bülent Ecevit ölümünün 6. yılında Buca’da unutulmadı.

 • "Toptan Teftiş"

  Yakından takip ettiği proje ve yatırımlar için sık sık sahaya inen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez merkezdeki 11 ilçenin 386 mahallesinde sürdürülen "Toptan Çözüm" çalışmalarını denetledi.

 • Dokuz Eylül Buca’yı konuştu

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Dokuz Eylül Buca’yı Konuşuyor” başlıklı çalıştayda, “Bundan böyle Buca’yı üniversite ve üniversiteliler ile birlikte yöneteceğiz” dedi. Genç Başkan, belediye-üniversite işbirliğine vurgu yaptı.

Son Güncelleme: 06 Temmuz 2018, Cuma
Haber 170 kez görüntülendi.

 

Bayraklı Belediyesi ilçedeki kültür merkezleri sayısını artırıyor. Nafiz Gürman Mahallesi’nde inşa edilen ve Aşık Mahzuni Şerif ismi verilen Kültür Merkezi ve Cemevi projesi büyük ölçüde tamamlandı. Bin 18 metrekare alanda 4 katlı olarak tasarlanan cem evi ve kültür merkezinde Cem salonu, yemekhane, cenaze işlemlerinin yürütülmesi için morg da yer alıyor. Son katı cem salonu olarak yüksek tavanlı tasarlanan merkez ayrıca çeşitli kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

 

‘DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

Kültür merkezi ve cem evi projesinin büyük bölümünün tamamlandığını ve kısa süre sonra hizmete açılacağını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Her inanca saygı gösteriyoruz. Toplumun hangi kesiminin neye ihtiyacı varsa projelerimizi o doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Bu projelerden biri olan Aşık Mahzuni Şerif Kültür Merkezi ve Cemevi'ni de çevre düzenlemesi ve bina içerisinde kalan son rötuşların ardından hizmete açacağız. Yeni merkezin bahçesine de ünlü halk ozanımız Mahzuni Şerif’in heykelini dikeceğiz. İbadet mekanlarının temizliğinden, bakımına kadar her şeyi belediye olarak üstlenmiş durumdayız. Desteğimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek. Yeni merkezimiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri