karsiyakali-memurlara-zam-mujdesi

KARŞIYAKALI MEMURLARA ZAM MÜJDESİ

İş barışını sağlamak, çalışanların moral - motivasyonunu yükseltmek ve halka hizmette performansı artırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında, belediyenin tüm memurlarını kapsayan Toplu Sözleşme imzalandı. Maaşlara yapılan yüzde 30 zam, Karşıyakalı memurların yüzünü güldürdü.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Küçük” Menderes’in “büyük” umudu

  Bakırçay turundan sonra Küçük Menderes Havzası’na geçen Başkan Kocaoğlu, yasayla Büyükşehir sınırlarına dahil edilen Beydağ ve Kiraz’da toplantılar yaptı; “yeni bağlanan 9 ilçe, 23 belde ve 400’e yakın köyün yaşam standardını yükseltmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun en yakın örneği Bayındır’dır. Hiçbir ayrım yapmadan bütün yerleşimlere eşit hizmet götüreceğiz” dedi.

 • “Yerinde, adil, bilimsel”

  Karabağlar muhtarlarıyla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentsel dönüşümde izleyecekleri yolu 3 madde ile özetledi: 1- Adil yapılacak 2- Bilime dayanacak 3- Yerinde olacak.

 • TÜRKİYE ZEKA OYUNLARINDA ŞAMPİYON YAMANLAR

  3 Kategorinin 2’sinde Yamanlar Koleji Öğrencileri Birinci Oldu.

 • Tartan’dan tarihi adım

  Basmane semtinde bulunan Altınpark kazı alanının yanındaki 960 Sokak turizme kazandırılacak.

 • KONAK’TA AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ BAŞLADI

  İzmir’in kalbi Konak’ta açıkhavada sinema keyfi başladı. ‘Yazlık Sinema Günleri’ adı altında düzenlenen etkinliğin ilk gösterimi Türk Sineması’nın usta isimlerinden Adile Naşit’in adını taşıyan parkta yapıldı. Park içinde kurulan beyazperdeden 2017 yılının Kasım ayında vizyona giren Aile Arasında adlı komedi filmi izleyiciyle buluştu. Mahalle sakinleri filme yoğun ilgi gösterirken, filmi izlemeye gelenlere patlamış mısır ve soğuk içecek ikram edildi.

Son Güncelleme: 07 Temmuz 2018, Cumartesi
Haber 159 kez görüntülendi.

 

ENGELLİ ÇOCUK VE ÖLÜM YARDIMI DA VAR

İmzalanan Toplu Sözleşmeye göre; memur ve sözleşmeli memur maaşlarına ek verilen sosyal denge tazminatına 300 lira zam yapıldı. Sözleşmeye bu yıl ilk kez 297 liralık ulaşım yardımı da eklendi. Birinci derece yakınını kaybeden memurlara toplamda 2 bin 952 lira yardım yapılması ve yüzde 40 ve üzeri engelli çocuğu bulunan personelin maaşına da artı 313 lira ek yapılması kararı da sözleşmede yer aldı. Zam oranları memurların yüzünü güldürdü. 

“BAŞARILAR, HEPİMİZİN ESERİDİR”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Belediyemizde iş barışını en yüksek seviyeye taşımak için gayret gösteriyoruz. Bütçemizi zorlayıp çalışanlarımıza daha iyi şartlar sağlayabilmenin peşindeyiz. Tüm Yerel-Sen ile imzaladığımız bu sözleşmeyle de personelimize bir nebze olsun rahat nefes aldırmayı amaçladık. Alnınızın teriyle kazandığınız bu para size helal olsun. Elde ettiğimiz başarılar, bir kişinin değil tüm çalışan arkadaşlarımın eseridir. Emeğin yanında olmaya ve emekçinin hakkını sonuna kadar vermeye devam edeceğiz” dedi.

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler ise “Karşıyaka Belediyesi, Türkiye’de hizmetleriyle, halka verdiği önemle, halkın sevgisiyle öne çıkmış durumda. Belediye Başkanımıza, sınırlı şartlar altında yapılan yüzde 30’luk artış için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler : İZMİR  KARŞIYAKA  MEMURLARA ZAM 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri