yeni-donemde-mahalleliye-tekrar-hizmet-etmeye-hazirim

“YENİ DÖNEMDE MAHALLELİYE TEKRAR HİZMET ETMEYE HAZIRIM”

Gazetedenge olarak Buca Yeşilbağlar muhtarını İlhami Çetin'i ziyaret ettik. Yeşilbağlar muhtarlığını 2 dönemdir yürüten İlhamı Çetin ile mahallenin sorunlarını ve geleceğe dair hizmet planlarını konuştuk. Çetin yeni dönemde aday olduğunu ve mahalleliye tekrar hizmet etmeye hazır olduğunu belirtti. Buca muhtarlık seçiminde en yüksek oy oranı ile muhtar seçilen İlhamı Çetin, 2 dönem boyunca Yeşilbağlara yapılan çalışmaları ve yeniliklerini anlatırken, ihtiyaç ve sorunlarından da bahsetti.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • KILIÇDAROĞLU TEMEL ATTI!

  Aliağa Belediyesi çok amaçlı sosyal kompleksinin temeli Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. Geçtiğimiz günlerde Bahriye Üçok Rekreasyon bölgesinde inşaatına başlanan Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Kompleksin temel atma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, çevre ilçelerin belediye başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, belediye ve il genel meclis üyeleri, sanatçı Onur Akın ve vatandaşlar katıldı. Çok amaçlı sosyal kompleksin temelini atmaktan çok mutlu olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’a tesis için teşekkür ederken; “Açılışını da inşallah hep birlikte yaparız.” dedi.

 • BUCA’DA BAĞ BOZUMU 2 EYLÜL’DE

  Buca’da üzüm üretimini yeniden canlandırmak, bağ kültürünü yaşatmak amacıyla yaklaşık 3 yıl önce 13 dönümlük arazide kurulan Buca Belediyesi Üzüm Bağı’nda ikinci hasat heyecanı sardı. Buca’nın sembolü olan üzümü topraklarına yeniden döndüren Buca Belediyesi, ikinci hasat coşkusunu 2 Eylül’de düzenlenecek 2. Bağ Bozumu Şenliği’yle yaşatacak.

 • Gençler Eurodesk için buluştu

  Avrupa Birliği ülkelerinde dil öğrenmek, eğitim görmek, yaz kampına katılmak ve burs kazanmak isteyen gençlere Eurodesk Temas Noktası olarak ücretsiz bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha fazla gence ulaşmak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 • HAYALLERİNE KAVUŞTULAR

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uygun fiyatlarla satışa sunduğu Uzundere Toplu Konutları, dar gelirli vatandaşlardan yine büyük ilgi gördü. 168 konut için yapılan son ihaleye 481 talep geldi. Büyükşehir'in bir sonraki ihalesi 13 Eylül'de yapılacak.

 • Evren Özgüven: Babam Kaçmadı, İzin Kullanıyor

  İhaleye fesat karıştırmak suçundan aldığı 8 yıl 4 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan CHP'li Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven'in oğlu Evren Özgüven, babasının kaçtığını söyleyenlere tepki gösterdi.

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2018, Pazartesi
Haber 1588 kez görüntülendi.

 

“YENİ DÖNEME ADAYIM”

Önümüzdeki yerel seçimlerinde tüm adaylara başarı dileyen muhtar İlhami Çetin, muhtarlık seçiminde tekrar aday olacağını belirti. “Halkıma tekrar var gücümle hizmet etmeye hazırım. Mahallemin sıcakkanlı insanları en iyi hizmeti ve yaşam kalitesini hak ediyor. Çetin yeni dönemde Belediye Başkanlarımızla el ele verip Yeşilbağlar mahallesininde merkez mahalleler gibi gelişmiş, toplumsal ihtiyaçları en aza inmiş bir mahalle oluşturmak amacında olacağız. Muhtarların halkına hizmet etme arzusu herzaman vardır, ancak nihayetinde hizmet birimleri ve araç gereçleri olmadığı için Belediyelerimizle işbirliği ile yapmaya devam edeceğiz." dedi

“UNUTULMUŞ VE KADERİNE TERKEDİLMİŞ BİR MAHALLEDEN, NEZİH VE YAŞANABİLİR BİR MAHALLE HALİNE GELDİ”

2009 yılında göreve gelmeden önce Yeşilbağlar mahallesinin birçok sıkıntısı ve sorunu olduğunu belirten muhtar Çetin, unutulmuş ve kaderine terkedilmiş bir halde olduğunu ifade etti. Çetin: “ Mahallelinin birçok sıkıntısı vardı. Bu sıkıntılardan en önemlileri ulaşım, çevre düzenlemesi, temizlik ve sosyal yardımlaşmaydı. Göreve geldiğimde bu sıkıntıların farkındaydım ve çözümü adına Buca Belediyesi ile ortak bir çalışma yürüttük” sözleri ile Yeşilbağlar’ın 2009 hallini anlatı.

“ULAŞIM YOK DENECEK KADAR AZDI”

“Bir mahallenin can damarı toplu taşıma ulaşımıdır. Genel yapı itibari ile baktığımızda ekonomik gelir bazında mahallemiz düşük ve orta gelirli ailelerden oluşmaktadır. Aile bireylerin iş ve okul ulaşımı adına toplu taşıma oldukça önemlidir. 2009 yıllı öncesi oldukça büyük sıkıntı yaşayan mahalleli, İzmir Büyük Belediyesi ve Buca Belediyesinin katkıları ile şuanda ulaşıma üç ESHOT hattı (74,484.485) ve buna ek olarak dolmuş hattı hizmet vermektedir.”

MAHALLEMİZE DÖRT PARK VE BİR PAZAR YERİ KAZANDIRDIK”

Çevre düzenlemesi ve mahallenin refah düzeyini yükseltmek adına yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren muhtar İlhami Çetin, bu çalışmaları “Önceleri mahallemizde bir park yoktu. Çocuklarımız özgürce oynayabileceği bir alan veya insanlarımız dinlenebileceği bir park mevcut değildi. Benim dönemimde dört park ve yapımı hala devam eden pazaryeri yapıldı. Yeşilbağlar’a güzellik ve ferahlık katarken, çocuklarımıza oyun alanı yetişkinlerimize ise dinlenme yeri sağlamaktadır yeni parklarımız” ifadeleri bize aktardı.

“EĞİTİME VE SOSYAL YARDIMLAŞMAYA BÜYÜK DESTEK”

Eğitime ve sosyal dayanışmaya oldukça hassas olduğunu belirten muhtar Çetin, şu sözleri ile konuşmasına devam etti: “Eğitim ve sosyal yardımlaşma konularında oldukça hassasım. Yapılan yardımların anlatılması da çok etik değildir, size bu yüzden yapılan binlerce yardımdan bazılarını anlatabilirim. Şuanda Yeşilbağlarda ücretsiz kreş hizmeti verilmektedir. Bu kreşe aileler ücretsiz olarak çocuklarını yazdırabilir, ve uzman öretmen kadrosunun elinde çocukları güvende olduğundan emin olabilirler. Buca Belediyesi kapsamında yapılan “Ocaklar Sönmesin” projesinin ilk tüpü Yeşilbağlar’da oturan bir yaşlı vatandaşımıza verilmiştir.  Bazı yaşlı ve yadıma muhtaç vatandaşlarımızın evi Buca Belediyesi tarafından temizlenip düzenlenmektedir. Bunlar yapılan sosyal yardımlaşma projelerinden sadece bazıları”.

CAMİLERİMİZ VE OKULLARIMIZ ARTIK PIRIL PIRIL”

Muhtar İlhami Çetin camı ve okul restorasyonları, temizlik ve onarım işleri düzenli yapılarak hizmete uygun hale getirildiğini belirti. “Cami ve okul onarım işlerimiz düzenli yapılmaktadır.  
Çocuklarımız temiz ve düzenli bir okulda eğitim görmeleri ve halkımız pırıl pırıl bir camide ibadet edebilmeleri temel insanlık haklarıdır. Bu sebeple okullarımız ve camilerimiz artık pırıl pırıl ve tertemiz.

“EN BÜYÜK SORUNUMUZ ASFALT ÇALIŞMASI”

Mahallenin sıkıntılarından da bahseden muhtar Çetin, en büyük sıkıntıları asfalt ve kaldırım çalışmaları olduğunu söyledi. “Asfalt ve kaldırım sorunlarımız var. Bu sorunu çözmek için elbette projelerimiz mevcut. Buca Belediyesi bize her konuda destek olmaktadır. Fakat belirtmem gerek ki asfalt ve kaldırım çalışmalarımız yeterli değil”.

“SURİYELİ NÜFUSUN EN YOĞUN OLDUĞU MAHALLEYİZ”

Suriyeli mültecilerin en yoğun olarak ikamet etiği mahalle Yeşilbağlar mahallesi olduğunu belirten muhtar Çetin, bu sorunu “Suriyeli göçmenlerin en yoğun ikamet etiği mahalleyiz. Bu sebeple bu konuda bazı sıkıntılar ve sorunlar oluşmaktadır. Elimizden geldiğince üstesinden gelmeye çalışıyoruz fakat İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Buca Belediyesi tarafından bu konuda yardımlarına ihtiyaçlarımız var” sözleri ile ifade etti.

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri