kordon-fetvacilarinin-pesindeler

Kordon fetvacılarının peşindeler

Kordon’daki şok görüntüler İzmir Emniyeti’ni harekete geçirdi. Yetkililer benzeri bir olayın daha önce yaşanıp yaşanmadığını araştırıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Tarihe saygı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, halk arasında “Emir Sultan” adıyla bilinen Aydınoğulları Beyliği komutanı Seydi Mükeremeddin’in naaşının yer aldığı türbeyi yeniden ayağa kaldırıyor

 • Büyükşehir’e şok vergi talebi!

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenli olarak topladığı tıbbi atıklardan vergi isteyen Maliye Bakanlığı gözünü bu kez Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve Eşrefpaşa Belediye Hastanesi’ne dikti. Bakanlık, “Denetim yaptık. Gelir elde ediyorsunuz. Vergi vereceksiniz” dedi. Kararın ardından belediye ise soluğu mahkemede aldı.

 • RAYLI SİSTEMDE YENİ HAMLE

  İzmir'de raylı sistemlerin toplu ulaşım içindeki payı giderek artıyor. Okulların açılmasıyla devreye alınacak güz dönemi planıyla birlikte, İzmir Metrosu'nda sefer sıklığı yoğun saatlerde 3,5 dakikaya kadar inecek. Tramvay Konak'ta 6 dakika, Karşıyaka'da ise 7,5 dakika sıklıkla sefer yapacak. Büyükşehir Belediyesi, metro ve tramvayda sefer sıklıklarının artırılmasıyla, kent merkezine araçla girme talebini de azaltılmayı hedefliyor.

 • Piriştina’dan tekerlekli sandalyeli mesaj: “Her zaman yanınızdayız”

  Buca Kent Konseyi tarafından düzenlenen Engelliler Haftası Etkinlikleri kapsamındaki yürüyüşe katılan Genç Belediye Başkanı Levent Piriştina, Forbes Caddesi’ni tekerlekli sandalye üzerinde geçti. Piriştina, “Asla sizleri anladığımı söylemiyorum, sadece her zaman yanınızdayız” dedi.

 • Büyükşehir’den dev transfer

  Slovakya’yı Dünya ikincisi yapan, ülkesinde iki kez şampiyonluk kupası kaldıran, dünyanın en prestijli liginde birçok yıldız yetiştiren Peter Bohunicky, İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’nda antrenörlük görevine getirildi.

Son Güncelleme: 08 Kasım 2012, Perşembe
Haber 192 kez görüntülendi.

Dokuz Eylül Gazetesi’nde yer alan çarpıcı haber üzerine harekete geçen İzmir Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü, Kordon'da daha önce böyle bir olayın yaşanıp yaşanmadığını araştırıyor.

Cübbeli, sarıklı kişilerin Kordon'da oturan insanlar selam verip sohbete başlaması ve 'Allah'ın emir ve yasaklarına uyalım', kızlara 'İslam’a göre kadınlarımız kapanmalı', şapkalı insanlara 'şapka yerine fes giyelim' şeklindeki cümleleri halk tarafından da şaşkınlıkla karşılandığı için konu emniyetin de dikkatini çekti.
 
Kordondaki esnaf da cüppeli ve sarıklı insanların mekanların önünden zaman zaman geçtiğini ancak insanlara yaklaşıp selam vermesine ve dini sohbetler etmesine daha önce rastlamadıklarını söyledi.

TEBLİĞ CEMAATİNDEN Mİ?
Öte yandan bu insanların 'Tebliğ Cemaati' olarak bilinen ve yılbaşı gecelerinde İstanbul Taksim Meydanı'nda bildiri dağıtan gruptan olup olmadığı merak konusu oldu. Geçtiğimiz yılbaşı gecesi de İstiklal Caddesi'nde cüppeleri ve uzun sakallarıyla dikkat çeken tebliğciler, üzerinde 'Yılbaşı ve Müslümanlar' yazılı olan bildirileri vatandaşlara dağıtmış, 'dinimizde Noel ve yılbaşı kutlamalarının hiçbir yeri yoktur" ifadelerinin yer aldığı bildirileri dağıttıkları sırada, kendilerini görüntüleyen kameraları fark edince de ara sokaklara kaçmıştı. Gruptan bir kişi de, "Biz bunu Allah için yapıyoruz. Müslümanlıkta Noel kutlamak yok" demişti

Etiketler : kordon  fetva timi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri