semiklere-mahalle-merkezi-mujdesi

ŞEMİKLER’E MAHALLE MERKEZİ MÜJDESİ

Karşıyaka Belediyesi, kadınlara kültürel ve sosyal yaşamın kapılarını açan mahalle merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Şemikler’de yıllardır kullanılmayan ve atıl bırakılan pazar yeri, mahalle merkezine dönüştürülüyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bornova Çöp Transfer Merkezleri CHP'lileri Birbirine Düşürdü

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bornova ilçesinin Işıklar ve Egemenlik mahallelerine katı atık transfer merkezi yapılacak olması tartışmalara yol açtı.

 • İZMİR, MARBLE FUARI’NA HAZIRLANIYOR

  MARBLE Danışma Kurulu, 27 – 30 Mart 2013 tarihleri arasında 19’uncu kez gerçekleştirilecek MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı hazırlık çalışmaları için toplandı.

 • “İZMİR-RİZE ÖRGÜT KARDEŞLİĞİ”

  Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu yaptığı son toplantıda aldığı karar ile, CHP Rize İl Örgütü ile kardeş örgüt oldu.

 • Bir Ayancık Sergisi

  Cumhuriyetimizin ilk yıllarından aydınlık, çağdaş insanların oluşturduğu kareler izleyici karşısına çıktı

 • “3-4-5 Erken Eğitimi Seç” Kampanyası İzmir Eylem Planı Çalıştayı Gerçekleştirildi

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği’nin mali, UNICEF’in teknik desteği ile 2010 yılından bu yana “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” Projesi yürütülüyor. Proje ile kurum ve toplum temelli erken çocukluk hizmetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Projenin pilot illerinden biri olan İzmir, erken çocukluk hizmetlerinin yaygınlaştırılması için gerçekleştirilen Toplumsal Seferberlik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Son Güncelleme: 10 Temmuz 2018, Salı
Haber 79 kez görüntülendi.

 

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Karşıyaka’nın farklı bölgelerinde bulunan 9 mahalle merkezi ile binlerce Karşıyakalıya hizmet veren Karşıyaka Belediyesi, yeni bir merkezi de Şemikler Mahallesi’ne kazandıracak. Yıllar önce pazar yeri olarak inşa edilen ancak zaman içinde kullanım dışı bırakılan atıl binanın mahalle merkezine dönüştürülmesi için çalışmalar başladı. Toplam 550 metrekare kapalı alana sahip olan tesiste, 3 ana toplantı ve etkinlik salonu ile idari ofis ve mutfak oluşturulacak.

ÜCRETSİZ KURSLAR

Kısa süre içinde hizmete açılacak Şemikler Mahalle Merkezi’nde, ücretsiz meslek edindirme ve hobi kursları düzenlenecek. Kadınlar bu kurslarda yeni beceriler edinirken, sosyal yaşamda da daha aktif rol alma fırsatı bulacak. Sağlık, hukuk ve psikoloji gibi alanlarda uzmanların katılımıyla söyleşiler yapılacak. Kadınların kişisel gelişimlerini destekleyici seminerler düzenlenecek. Çeşitli aktivitelerle sosyalleşme, dayanışma ve yardımlaşma ortamları yaratılacak.

HER ALANDA HİZMET

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Şemikler Mahallesi ve çevresinde yaşayan kadınların bir araya gelebilecekleri, sosyalleşme imkanı bulacakları bir alan yaratıyoruz. Burada hem aktiviteler gerçekleştireceğiz hem el becerilerini geliştirebilecekleri kurslar açacağız. Uzman sosyolog ve psikologlarımız da vatandaşlarımıza hizmet verecek. Avukatlarımız hukuki danışmanlıklarını yapacak. Yani, mahalle sakinleri, eksik olan her şeyini mahalle merkezinde tamamlayabilecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri