tarih-affetmeyecek

“TARİH AFFETMEYECEK”

İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık soykırımı olarak nitelendirilen Srebrenitsa katliamı 23. Yılında büyük acılarla anılıyor. Çok sayıda Balkan göçmeninin yaşadığı Buca o acıların en derinden hissedildiği yerlerden biri. İnsanlık dışı olayların Buca’da bir çok evde gözyaşlarıyla hatırlandığını vurgulayan AK Parti İlçe Başkanı MUSTAFA ARSLAN, “Tarih, soykırımı gerçekleştiren hainlerin yanı sıra, Birleşmiş Milletleri, Hollanda birliklerini ve üç maymunu başarıyla oynayan ülkelerin yönetimlerini asla unutmayacaktır” dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Anılara yolculuk

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gençler-Yaşlılar El Ele Projesi’nde ‘Sözlü Tarih Çalışması’ dönemi başladı. Hafızası güçlü ve kentin çeşitli konulardaki önemli olaylarına tanıklık etmiş İzmirlilerin anıları bir kitapta toplanacak.

 • 60 Yaş Kartları'nda vize için son hafta

  Banka şubesinde vize kolaylığı

 • BUCA’DA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ MASAYA YATIRILDI

  Sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalarla kentteki yaşam kalitesini arttıran Buca Belediyesi, vatandaşların gelişimine yönelik projelerini sürdürüyor. Cinsiyet eşitliği konusunda ilçede yaşayanların farkındalığını yükseltmek isteyen Belediye, Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi’nde panel düzenledi. İnteraktif çalışmaların da yer aldığı panel, kadınlar tarafından büyük ilgi gördü

 • Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etti

  Ziyarette ana tema EXPO’ydu. 2020’nin zor bir yarış olacağını söyleyen Bakan Davutoğlu, “Zoru başardığınız zaman, gerçek başarı hissini derinden duyarsınız. Biz birlikte çalışmaya devam edeceğiz ve bunu başaracağız” dedi.

 • BUCA'DA YANAN 60 HEKTAR ALANI AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  İZMİR Orman Bölge Müdürlüğü'nce Buca ilçesinde yanan 60 hektarlık ormanlığın yeniden ağaçlandırılması için harekete geçilerek, enkaz temizlik çalışmalarına başlandı.

Son Güncelleme: 11 Temmuz 2018, Çarşamba
Haber 193 kez görüntülendi.

 

“Güçlü Türkiye tekrarına izin vermez”

   11 Temmuz 1995'te en az 8 bin 372 Boşnak sivilin bir gecede sırp askerlerce hunharca katledildiği Srebrenitsa soykırımı, aradan 23 yıl geçmesine rağmen Boşnak halkı için kapanmayan bir yara olmaya devam ediyor. Buca’da yaşayan balkan göçmenleri içinde bu acıyı bizzat yaşamış yada komşusunun acısına ortak olmuş bir çok aile var.

Katliamın Buca’da hiç bir zaman unutulmayacağını vurgulayan Arslan,Bosna'da 1995’te yaşanan soykırımı bir kez daha şiddetle kınıyorum. 23 yıl önce medeniyetin beşiği iddiasındaki Avrupa, tarihin gördüğü en kanlı soykırımlardan birine ev sahipliği yaparken Bosna’da şehit edilen tüm Boşnak kardeşlerimize Allah'tan tekrar rahmet diliyorum. Türkiye bugün çok daha güçlü bir şekilde balkanların yanındadır. Bugünün Türkiye’si o soykırıma asla müsaade etmezdi.Dünyanın neresinde olursa olsun mazlum halklara elini uzatan Türkiye bir daha bu acıların yaşanmaması için katillerin karşısında duracaktır. Biz ne kadar güçlüysek Balkanlar o kadar güçlüdür. Bunun için hep birlikte çok çalışarak Türkiye’nin gücüne güç katmalıyız” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri