kocaoglu-degisim-tehdit-degil-firsattir

KOCAOĞLU: 'DEĞİŞİM, TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR'

Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin ardından yaptığı açıklamayla parti üst yönetiminde 'değişim' talebinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, tartışılan açıklamasının ardından yeni değerlendirmede bulundu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Yalnız değiller

  Sokakta yaşayan İzmirli evsizler, soğuk kış günlerinde sığınacakları sıcak bir yuvaya sahip. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Güçsüzler Evi’nin konukları, barınma ve sağlık hizmetlerinin yanında, yeni iş olanaklarıyla da buluşturuluyor. Konukevinin en önemli özelliği ise bu alanda “kesintisiz” 12 ay hizmet veren Türkiye’nin tek belediye kuruluşu olması.

 • Büyükşehir'den miniklere "Ağız ve diş sağlığı" eğitimi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, İZELMAN Anaokulları’nda öğrencilere ve velilere yönelik ağız ve diş sağlığı eğitimlerine başladı.

 • AK Parti Buca 24 Hazirana hazır

  AK Parti Buca İlçe Başkanlığı 24 Haziran seçimlerinde görev alacak sandık görevlileri ve müşahitler için eğitim programı düzenledi. İlçe Başkanı Arslan” Sandık namustur ve seçim sandıkta kazanılır bunu asla unutmayın” dedi.

 • TABİİ Kİ BİR “ATATÜRK” DEĞİL!

  Mustafa Kemal Atatürk. O bir dünya lideri. O dünyanın saygı duyduğu, örnek aldığı bir lider. Onu anlatmak istesek 3-5 satır ile değil 3-5 cilt kitap da anca anlatabiliriz. Ö yüzden en önemli olanları söylemenin yeterli olabileceğini düşünüyoruz. Size bir Atatürk’ün fotoğrafı göstersek ve öldüğünü söylemesek onu gördüğünüz an Mustafa Kemal Atatürk olduğunu düşünürsünüz. Ama o sadece bir tiyatro oyuncusu. Tiyatro oyuncu dediğimiz zaman makyaj ile Atatürk’e benzetildiğini düşünüyorsanız eğer, yanılıyorsunuz. Çünkü normal hali ile Atatürk’e birebir benziyor. Ben kendisi ile konuşmaya gittiğimde ilk gördüğüm andan yanından ayrılana kadar tüylerim diken diken idi. Masmavi gözleri ile o kadar güzel ve dik bakıyordu ki, gözlerimi kaçırmak zorunda kalıyordum. İşte o isim Göksel Kaya. 18 Ekim’de Orhan Gencebay gecesinde sahneden indirilişi, toplumuzda ki Atatürk düşüncesini, Ata’yı temsilen gittiği yerlerde olayları konuştuk. Kaya, “Öğrencilerin gösterdikleri sevgi gerçekten çok başka. Boynuma sarılıp defalarca öptükten sonra “Siz ölmemiş miydiniz paşam?” demeleri insanı duygulandırıyor” dedi.

 • İzmirgaz’dan Kan Bağışına Destek

  İzmirgaz geçtiğimiz sene “Kanınla Hayat Kurtar” sloganı ile başlattığı kan bağışı kampanyasını çalışanları, yetkili iç tesisat firmaları ve abonelerinin katılımıyla bu yıl da tekrarladı. Türkiye Kızılay Derneği İzmir Kan Bağışı Merkeziyle birlikte gerçekleştirilen kampanyada, yaşanan kan sıkıntısının giderilmesine katkı sağlanmaya çalışıldı.

Son Güncelleme: 11 Temmuz 2018, Çarşamba
Haber 144 kez görüntülendi.

Kocaoğlu, yazılı açıklama yaparak, "Değişim, tehdit değil; fırsat olarak görülmeli. Bizim problemimiz, kişiler değil; yönetim biçimidir, ilkelerdir. Sürekli başkalarıyla hesaplaşmak yerine biraz da kendimizle hesaplaşmayı bilmeliyiz" dedi.

 ''DEĞİŞİM, YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ BİR KURALIDIR'' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından CHP'de başlayan 'olağanüstü kurultay' tartışmaları için geçen hafta yaptığı açıklamayla görüşlerini paylaştı. Açıklamasında 'acil değişim' vurgusu yapan Başkan Kocaoğlu, günler sonra yeni değerlendirmede bulundu. Kocaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: "9 Temmuz 2018 tarihinden itibaren ülkemizde rejim değişmiş, parlamenter sistem yerine otoriter bir yönetim modeli yürürlüğe girmiştir. Bu durum, demokrasiye gönül veren insanlarımızı derin bir endişeye düşürmektedir.

 . Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) mutlak önceliği, bu otoriter yönetim modeline karşı demokratik ve güçlü mücadele yöntemlerini geliştirmek olmalıdır. Tarihi birikimi ve sorumluluğu ile ülkemizdeki bu sancılı dönüşümde model üretebilecek, çözüm olabilecek tek kurum CHP'dir. Tüm çekişme ve hesaplar bir kenara bırakılarak, bu vizyonla yola çıkılmalıdır. Kısır, sadece kişilerin ya da grupların iktidarının amaçlandığı parti içi mücadele ve çekişmeyle bir yere varılamadığı defalarca görülmüştür. Uzun vadeli değil günübirlik kararlar alarak, ısrarla aynı yol ve yöntemleri uygulayarak farklı ve başarılı bir sonuç beklemek, gerçekçi olmaktan çok uzaktır. Değişim, yaşamın vazgeçilmez bir kuralıdır." 

 ''PROBLEM KİŞİLER DEĞİL YÖNETİM BİÇİMİDİR'' Kocaoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Toplumun ve partimize gönül verenlerin samimi talebi, aklın ve bilimin rehberliğinde kendini yenileyen, liyakat esasına dayalı dirayetli kadrolar kurarak ülkenin her bakımdan kalkınmasını ve gelişmesini sağlayacak sağlam bir yol haritası belirleyen, bu doğrultuda projeler üreten, kararlar alan ve bunları güçlü, kararlı ve anlaşılır bir biçimde cesaretle gündeme getiren bir CHP'dir. Bunlar gerçekleştirilmeden umut olmak ve iktidara gelmek asla mümkün değildir. Dolayısıyla bizim problemimiz kişiler değil yönetim biçimidir, ilkelerdir. Bizim problemimiz, iktidara kimlerle değil nasıl ve hangi yöntemlerle yürüyeceğimizdir. Ve birilerinin bir şeyleri kazanmasının çok ötesinde, bu otoriter rejim karşısında güçlü şekilde ayakta kalıp onu yenebilecek bir pozisyon üretip üretememektir asıl problem."  ''KENDİMİZLE HESAPLAŞMAYI BİLMELİYİZ'' CHP'nin, siyaseti, maddi veya manevi çıkar için yapan ve 'adamcılık- alt kimlik' üzerinden yürütenlerle değil; ülke ve millet çıkarıyla eş değer görenlerle yükseleceğini belirten Kocaoğlu, şunları kaydetti: ''Ben seni seçeyim, sen de beni' mantığıyla yürüyen parti içi politikalarla bu kısır döngüden çıkabilmemiz asla mümkün değildir.

Başarısı dünya ölçeğinde kanıtlanmış, siyasi görüşü ve yaşam felsefesi partimize uyan gençler, hepimiz için yeni umuttur. CHP yöneticileri, bu gençleri partimize davet etmekten ve yeniden yapılanma sürecinde etkin rol almalarını sağlamaktan çekinmemelidir. 2007 yılından bu yana sayın genel başkanlarımız ve parti yöneticilerimiz nezdinde, bıkmadan ve usanmadan dile getirdiğim gibi, güçlü bir 'parti mutfağı' acilen kurularak çalışmaya başlamalıdır. Çünkü ülke koşulları her geçen gün biraz daha zorlaşmaktadır. 'Biz başarılıyız, onlar başarısız' demekle doğrulara ulaşamayız. Sürekli başkalarıyla hesaplaşmak yerine, biraz da kendimizle hesaplaşmayı bilmeliyiz. Yıllardır genelde iktidar olamayan partimiz, yerel yönetimlerde azımsanamayacak kadar önemli başarılar elde etmiştir. Bu kentlerdeki oy oranlarımız bizi doğrulamaktadır. Ama ne yazık ki, yerel yönetimlerimiz CHP Genel Merkezi tarafından yeterince dikkate alınmamakta ve deneyimlerinden etkin biçimde yararlanılmamaktadır. Bu, incelenmeye değer ayrı bir sorundur." 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri