buca-parklariyla-guzel

BUCA PARKLARIYLA GÜZEL

Buca Belediyesi kentteki yeşil alanları ve parkları daha nefes alınabilir hale getirmek için yoğun bir mesai harcıyor. Son 4 yılda kente 25 yeni park, 16 bin yeni ağaç kazandıran Buca Belediyesi, mevcut parkları da yenileyerek aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Hızla büyüyen Buca’nın dört bir köşesinde çalışan Buca Belediyesi ekipleri, ilçenin değişik bölgelerinde ağaç dikimi ve çim kesme çalışması da yapıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • SICAK.. ÇOK SICAK..

  İzmir'de hava sıcaklığının artmasıyla birlikte Doğal Yaşam Parkı sakinlerinin su içindeki geçirdikleri süreler de uzamaya başladı. Buzlar içindeki meyve ve yemişler ise parkın en gözde ikramı oldu.

 • Başkan’ın Foça günlüğü

  Foça merkez ile Bağarası mahallesinde “Kocaoğlu rüzgarı” esti. Turistik ilçede 5 saat içinde 4 açılış gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, kahvehane toplantıları yaptı; dernekleri ziyaret edip vatandaşların derdini dinledi.

 • Somali'li Çocuklar Güzelbahçe Kıyılarınız Temizledi

  Geçtiğimiz cumartesi günü, gerçekleşen İzmir Rotaract Kulübü ve AKUT Güzelbahçe’de 7’den 77’ye uluslararası kıyı temizleme projesini hayata geçirdi.

 • BUCA YEŞİLE BÜRÜNÜYOR

  Yarım milyona yaklaşan resmi nüfusuyla İzmir’in hızlı büyüyen ilçelerinden Buca’da yeşil doku eksiğinin giderilmesi için çalışmalar büyük bir süratle devam ediyor. İlçe genelinde başlattığı yeşil seferberliğini 2018 yılında da sürdüren Buca Belediyesi, Buca’yı 7 ayda 3.090 ağaç, 90 bin mevsimlik çiçekle donatarak “Yemyeşil Buca” iddiasında kararlı olduğunu ortaya koyuyor.

 • PAZARCILARA “YENİ YÖNETMELİK” UYARISI

  Karşıyaka Belediye Zabıtası pazarcı esnafına “yeni yönetmeliklere uyun” uyarısında bulundu. 5957 sayılı Hal Kanunu’na bağlı yeni yürürlüğe giren yönetmeliklerin uygulama süresinin başlaması nedeniyle pazarcı ve pazar yerinde tezgah açan üreticilerden ek belgeler talep ediliyor. Karşıyaka Belediye zabıtası, pazarcı esnafını bilgilendirmek için bastırdığı el broşürlerini ilk olarak Bostanlı Pazarı’nda dağıttı.

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2018, Perşembe
Haber 108 kez görüntülendi.

 

Mevcut yeşil alanları muhafaza etmek, her yıl kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak isteyen ve bu alanların kullanım kapasitesini artırmayı amaçlayan Buca Belediyesi, aynı zamanda mevcut yeşil alanların bakımını da yaparak halkın hizmetine sunuyor. Yapılan çalışmalarda öncelikle uzayan çimler kesilip toprağın güneş ışığından daha iyi faydalanması sağlanıyor. Son 4 yılda kente 25 yeni park, 16 bin yeni ağaç kazandıran Buca Belediyesi ekipleri, kenti daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için yoğun bir mesai harcıyor.

16 bin yeni ağaç

Buca’daki yeşil alanların artırılması, kent sakinlerinin daha rahat nefes alması, gölgesinde dinlenmesi için tespit edilen hemen hemen her boş alana yeni fidanlar dikiliyor. 4 yıl önce başlatılan “Her güne 30 ağaç” kampanyası kapsamında kente 16 bin yeni ağaç kazandıran Buca Belediyesi ekipleri, mevcut ağaçların bakımı ve korumasını da gerçekleştiriyor.

25 yeni park

“Yemyeşil bir Buca” hedefine ulaşmak için son 4 yılda kente 25 yeni park kazandıran Buca Belediyesi, park içerisinde yaptığı aydınlatma çalışmalarıyla da yeşil alanların akşamları da kullanımının önünü açmaya çalışıyor.  Yapılan peyzaj çalışmalarıyla mevcut parkları hem çocukların hem yetişkinlerin kullanımına sunan Belediye ekipleri, kent sakinlerinin hem dinlenebilmesi hem de spor yapabilmesini sağlamaya çalışıyor.

 

Etiketler : BUCA  PARKLARI İLE GÜZEL 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri