simdi-kum-denizi-zamani

ŞİMDİ KUM DENİZİ ZAMANI

Hava sıcaklıklarının yükseldiği şu günlerde İzmirliler’in bu yılki durağı da Urla Kum Denizi Plajı oldu. Yaklaşık 1 kilometrelik sahili ve tertemiz suyu ile mavi bayrak hakkını kazanmış olan Kum Denizi plajı, Karantina Adası manzarasında ziyaretçilerine serin bir plaj keyfi sunmaya devam ediyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BALÇOVA’DA YAŞLILARI SEVİNDİREN DESTEK

  Balçova Belediyesi ve 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, ilçede yaşayan 80 yaş üstündeki yaşlı vatandaşlara destek olmak için özel bir ekip kurdu. Oluşturulan ekip sağlıktan, günlük hayatı kolaylaştırmaya kadar birçok konuda yaşlı vatandaşlara hizmet veriyor.

 • İzmir'de Alevi öğrencilere kelime-i şehadet

  Bayraklı Cemil Atlas Ortaokulu’nda din öğretmeni İ. T. derste Alevi öğrencileri ayağa kaldırdı, iki öğrenciye kelime-i şehadet getirtti. Veliler Milli Eğitim’e şikâyette bulundu

 • "Güneş İzmir’den doğuyor”

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, görev süresinin 14. yılında değişen İzmir fotoğrafını anlattı; hayata geçirdikleri "İzmir Modeli" için Türkiye'ye çağrıda bulundu: “Güneş İzmir’den doğuyor artık. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlılığından hiç bir zaman taviz vermeyen İzmir olarak, hemşehrilerimize sunduğumuz özgür ve demokratik yaşamı ve oluşturduğumuz yerelden kalkınma modelini Türkiye'ye açıyoruz. Çatışmaların, kamplaşmaların, karpuz gibi bölünmelerin arttığı şu dönemde mutlu, umutlu, barış içinde yaşayan İzmirliler’den feyz alsın Ankara. Farkımızı fark etsin! Bize önyargılı bakmasın. Dışlamasın. Benim partimden olmayanı yok sayarım” saplantısından kurtulsun artık. Yeni icada gerek yok! İzmir’de sonuçları test edilmiş başarılı projeleri örnek alsın.”

 • ZEYTİN FİDELERİ EĞİTİM İÇİN TOPRAKLA BULUŞUYOR

  Buca Belediyesi’nin Eğitime Zeytin Dalı projesi kapsamında 3 bin 938 zeytin fidesi eğitim için toprakla buluştu. Projenin bitiminde, 17 bin 500 fidenin dikimi tamamlandığında, 3 bin 500’ü kırsal kalkınma için köylülere dağıtılacak, 14 bin fide ise 600 üniversite öğrencisine 1 milyon liralık burs imkanı sağlayacak.

 • ASIRLIK ÇINARLAR KORUMA ALTINDA

  Kentin doğal varlıkları niteliğindeki anıt ağaçların yaşatılması için bilimsel çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Gazi Bulvarı'ndaki asırlık çınarları da koruma altına aldı. Kent genelindeki yaşlı ağaçların tedavisi için çıkılan "ağaç restorasyonu bakım ve onarım" ihalesini sonuçlandıran Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Gazi Bulvarı'ndaki ağaçların iyileştirme çalışmalarına da başladı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Gazi Bulvarı'ndan tramvay hattı geçirilmesi sırasında yapılan çalışmaların çınar ağaçlarının köklerine zarar vermesinin söz konusu olmadığı belirtilerek, "Ray döşenmesi gibi derin kazı gerektirmeyen imalat işlerinin kökleri çok güçlü olan çınar ağacına zarar vermesi mümkün değildir. Gazi Bulvarı'ndaki çınar ağaçlarının sağlıklaştırılmasına ilişkin çalışmalar tramvay projesinden çok daha önce başlayan ve halen devam eden bir süreci kapsamaktadır" denildi.

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2018, Perşembe
Haber 119 kez görüntülendi.

 

İçinde birçok aktiviteyi barındıran modern bir plaj olan Urla  Kum Denizi İzmirlileri serinlemeye davet ediyor. İşletmesini URİT’in üstlendiği Kum Denizi Plajında su oyunları, plaj voleybolu, yürüyüş ve çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, duş-soyunma odaları, tuvaletler, kafeteryalar  ve  yeşil alanlar bulunuyor.

Engelli vatandaşlar için özel olarak düzenlenmiş olan plajda yaşlı ve engelli tüm vatandaşların suya daha rahat girebilmesi için denize  kadar uzanan rampalar yer alıyor.

 

Şehrin stresinden kurtulmak, sakin, huzurlu doğası ve tertemiz suyuyla güneşlenmenin, denize girerek serinlemenin keyfini Urla Kum Denizinde yaşayabilirsiniz.

TÜRKİYE’NİN İLK PLAJ KÜTÜPHANESİ

Ayrıca plaj içerisinde yer alan Türkiye'nin ilk halk plaj kütüphanesinden yararlanan çocuklar hem denizin keyfini çıkartıyor hemde kütüphaneden aldıkları kitaplarla günlerini verimli geçirmiş oluyorlar. 

Etiketler : İZMİR  URLA  DENİZ KUM ZAMANI 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri