sanatin-baskenti-yukseliyor

SANATIN BAŞKENTİ YÜKSELİYOR

Buca’yı sanatın başkenti ve sanatçının uğrak adresi yapma hedefiyle kararlı adımlar atan Buca Belediyesi, Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi’nin inşaatına ivme kazandırdı. Sanatın kalbinin atacağı, donanımından akustiğine, modern mimarisinden 600 koltuk kapasiteli nitelikli salonuna kadar her ayrıntısı özenle Merkez, 30 Aralık’ta kapılarını açacak. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “artık sanat deyince, gösteri deyince akla Buca Gösteri Sanatları Merkezi gelecek. Kentliyi sanata boğacağız” iddiasını yineledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BUCA’DA AÇILIŞ ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR

  Kenti yatırımlarıyla şahlandırıp, spordan sanata uzanan geniş yelpazede hazırladığı projeleriyle dikkatleri üzerine çeken Buca Belediyesi, Bucalıları çağdaş pazaryerlerine kavuşturmak için gün sayıyor. Kafalardaki klasik pazaryeri anlayışını yepyeni bir boyut getiren, içerisinde pırlanta merkezinden zabıta ofisine, oyun parklarından mescide kadar birçok unsuru barındıran çok fonksiyonlu kapalı pazaryerleri, pazarın kurulmadığı günlerde de spor tesisi olarak değerlendirilecek. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Ufuk Kapalı Pazaryerini 31 Temmuz’da, Adatepe ve Ova Kapalı Pazaryerlerini ise Kasım ayında hizmete açacaklarını müjdeledi.

 • Konak’ta 4 mahallede su kesintisi

  Kısa süreli su kesintisi için vatandaşlar uyarıldı...

 • Kursiyerlerden profesyonel sergi

  Konak Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yetişkin kursiyerler Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi’nde 2012 yılının son resim sergisini açtı. Konak Belediyesi’nin desteğiyle açılan sergide 26 kursiyerin yaklaşık 40 eseri sergilendi. Yağlıboya çalışan kursiyerlerin tabloları büyük beğeni topladı.

 • ALİAĞA BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ (THM) KOROSU’NUN KIŞ KONSERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

  BÖYLE MUHTEŞEM OLUR ALİAĞA BELEDİYESİ THM KOROSU KONSERİ

 • Onları bir de “havadan” görün

  Büyükşehir Belediyesi, Uukent’ten Bayraklı’ya, Ürkmez’den Mavişehir’e kadar kentin her bölgesini şantiyeye çevirdi.

Son Güncelleme: 27 Temmuz 2018, Cuma
Haber 181 kez görüntülendi.

 

Yıllar içinde yıpranan kent çehresini yenilemek, yaratıcılık ve hayal gücünün en yalın ifadesi sanatın her dalını Bucalıların hayatına katmak için yoğun çaba sarf eden Buca Belediyesi, sanatın kalbinin atacağı prestij projesi Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi’nin inşaatını süratle sürdürüyor. Teknik donanım, akustik ve fonksiyonelliğiyle eşi benzeri olmayan ve kentin nitelikli salon ihtiyacını en üst düzeyde karşılayacak şekilde projelendirilen Buca Gösteri Sanatları Merkezi, modern mimarisiyle de Buca’nın çehresini değiştirecek.  

Sanatın adresi BGSM olacak

Buca’nın yeni kent merkezi olması planlanan Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi ‘Buca Çarşı’nın hemen yanında yükselen Merkezin inşa çalışmalarını yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Merkezin tüm kent için cazibe merkezi olacağını vurguladı. Merkezle İzmir’in kültür ve sanat alanında büyük bir boşluğunu dolduracaklarını ifade eden Başkan Piriştina, “ Bizim bir iddiamız vardı. Bunu da göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezimiz, İzmir’de Ahmed Adnan Saygun’dan sonra en donanımlı gösteri sanatları merkezi olacak. Sanat deyince, gösteri deyince artık akla Buca Gösteri Sanatları Merkezi gelecek” dedi.

Buca’yı sanata boğacağız

Buca’da sanata çok meraklı bir kesim olduğunu ifade eden Başkan Levent Piriştina,” Sanat tüketmeye hevesli bir nüfusa sahiptik ama icra edecek alanımız yoktu. Yılsonu itibariyle bu bahaneyi de ortadan kaldırıyor, Buca’yı sanata boğacağız. Buca Gösteri Sanatları Merkezimizi 30 Aralık’ta açtıktan sonra bugüne kadar sanatla tanıştırıp, barıştırdığımız 10 binlerin 100 binlere çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.

Sanat büyülü dünyası

Buca’nın prestij projeleri arasında yer alan Merkez, toplamda 7849 metrekarelik bir alanda ikisi bodrum katında olmak üzere üç katlı olarak inşa edilecek. Akustiğinden teknolojik donanımına kadar tüm detaylarında uzman görüşleriyle projelendirilen Merkez, 600 koltuk kapasiteli gösteri salonu, 110 ve 383 metrekarelik iki fuaye alanı, 2 adet sanatçı odası, amfi, servis odaları, simultane ve ses ışık odası, büfe, vestiyer, bilet satış ofisi, kat ofisi, kulis ve kütüphane bölümlerini de içeriyor. 150 araçlık iki katlı yeraltı otoparkı, estetik, tasarım, işlevsellikte son noktayı yansıtacak. Genel çevre düzenlemesi ile dikkat çeken Gösteri Sanatları Merkezi, Bucalılara sanat dolu günler vadediyor. 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri