bornovada-hayata-engel-yok

BORNOVA’DA HAYATA ENGEL YOK

Bornova Belediyesi ve Duy-Kon Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle özel bir satranç turnuvası düzenledi. Büyükpark içindeki Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen turnuvada işitme engelli ve işitme engeli bulunmayan 62 sporcu yarıştı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Yeni gemilerin ismini siz koyun!

  Çakabey’den sonra İzmir’in ikinci yeni gemisi Dokuz Eylül de Yalova’da denize indirilerek test sürüşlerine başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 13 yeni geminin ismini belirlemek için internet üzerinden anket başlattı.

 • Kuzey harekatı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yasayla bağlanan ilçelere daha hızlı hizmet götürebilmek için kentin üç farklı noktasında “hizmet üsleri” kurmayı planlıyor. İlk adımın atılacağı Kuzey bölgesi için sabah erken saatlerinde yer tesbiti yapan Başkan Kocaoğlu, “Fen işleri, zabıta, çevre sağlığı, İZSU ve İZBETON’un şantiye olanakları ve iş makinelerinin hepsinin olacağı, bölge müdürlüğü diyebileceğimiz sistem kurmak istiyoruz” dedi.

 • “Dörtte biri” bitti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, halk arasında “Uçanyol” olarak bilinen Buca viyadüğünün yapım çalışmalarını yüzde 25 oranında tamamladı. Yol, 34 milyon liraya mal olacak.

 • “Büyükşehir’in süt projesi, kente göçü önledi”

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Süt Kuzusu projesinin, Türkiye’de yerel yönetimler tarafından uygulanan “en büyük sosyal sorumluluk projesi” olduğunu söyleyen Tire Süt Kooperatifi Başkanı Eskiyörük, “Büyükşehir’in alımlarından bir hafta sonra süt fiyatları değişti. Üretim de üçe katlandı. Eğer bu proje uygulanmasıydı, köyden kente göç daha da artardı” dedi.

 • Çağdaş Ahi Evran Başkan Tartan

  Kemeraltı’nda hizmet veren Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Kadın Üyeleri Bacılar Grubu Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ı çağdaş Ahi Evran ilan etti.

Son Güncelleme: 06 Ağustos 2018, Pazartesi
Haber 100 kez görüntülendi.

 

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapan Bornova Belediyesi, çeşitli etkinliklerle engellilerin sosyalleşmelerine de katkıda bulunuyor. Bu kapsamda Büyükpark’taki Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi’nde işitme engellilere yönelik olarak özel bir satranç turnuvası düzenlendi. Duy-Kon Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte işitme engelli çocuklar, işitme engeli bulunmayan çocuklar ile birlikte yarıştı.

Standart kuralların uygulandığı yarışma 2 ayrı kategoride gerçekleşti. İşitme Engelliler Kategorisinde Emircan Polat birinci olarak Duy-Kon’dan 250 TL’lik hediye çeki kazandı. 2’inci olan Altan Arsal 150, 3’üncü olan Furkan İncekoç ise 100 TL’lik hediye çeki aldı. Genel Kategoride ise Nazım Efe Özkeskin birinci olarak kol saati aldı. 2’inci Tuna Şahin MP 3, 3’üncü Ela Keskinler kulaklık kazandı. Heyecanlı geçen turnuvada çocuklar yapacakları yarışırken, aileler de Gençlik Merkezi’nin bahçesinde sohbet etti.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri