buyuksehir-200-otobus-daha-aliyor

Büyükşehir 200 otobüs daha alıyor

Filo yaşı 5’e düşecek Büyükşehir 200 otobüs daha alıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, otobüs filosunu gençleştirme çalışmaları kapsamında 200 yeni otobüs daha alıyor. 100 körüklü, 100 solo otobüs alımı için iki ayrı ihale gerçekleştiren ESHOT Genel Müdürlüğü, bu yıl içinde toplam 400 otobüsün ihalesini yapmış oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İZSU’dan yeni bir hamle daha

  Türkiye’de içme suyu ve atık su alanında akreditasyon belgesi alan ilk kamu laboratuvarına sahip olan İZSU, akredite olduğu parametre sayısını 56’ya yükseltti.

 • Romanya Başkonsolosu Başkan İnce'yi ziyaret etti

  Romanya'nın İzmir Başkonsolosu Cerasela Nıcolaş, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'yi ziyaret etti.

 • Dersimiz müzeler…

  Gültepe İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri Konak Belediyesi’nin kültür gezisine katıldı. Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi ile başlayan gezi, İzmir Mask Müzesi, Neşe ve Karikatür Müzesi, Tarih ve Sanat Müzesi ile devam etti.

 • “Dörtte biri” bitti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, halk arasında “Uçanyol” olarak bilinen Buca viyadüğünün yapım çalışmalarını yüzde 25 oranında tamamladı. Yol, 34 milyon liraya mal olacak.

 • Buca Sanat Kursları Şenliğiyle Coşuyor

  Buca Belediyesi Sanat Kursları Şenliği muhteşem sergi ve konserlerle başladı. Baleden gitara, kemandan kukla yapımına kadar onlarda branşta düzenlenen kurslarda eğitim gören yüzlerce çocuk aylar süren çalışmalarını şenlik ortamında sergiledi. Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde başlayan şenliğe katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,“Göreve gelirken daha aydınlık yarınlar için çocuklarımızı sanatla, kültürle tanıştıracağız demiştik. Bugün görüyorum ki çok doğru bir adım atmışız. Helal olsun sizlere” sözleriyle geleceğin minik sanatçılarına aydınlık bir yol açmanın gururunu dile getirdi.

Son Güncelleme: 09 Kasım 2012, Cuma
Haber 93 kez görüntülendi.

 İzmir’de kent içi toplu ulaşımın yükünü sırtlayan, klimalı, engelli donanımına sahip otobüslerle toplam 107 köye ulaşım sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, filosuna 200 yeni otobüs daha katıyor. Geçtiğimiz aylarda 200 solo otobüs ihalesini sonuçlandıran ve alımı yapılan otobüsleri Şubat ayından itibaren partiler halinde hizmete sunmayı planlayan ESHOT, bu kez 100 adet körüklü, 100 adet solo otobüs alımı için iki ayrı ihale gerçekleştirdi.

Körüklü otobüs ihalesine dört firma katıldı. Solaris firması 225 bin Euro, Mercedes firması 231 bin Euro teklif verdi. İhale dosyası alan İndeks ve MAN firmaları ise teklif sunmadı.
Solo otobüs ihalesinde de katılan 6 firmadan 3’ü teklif verdi. Temsa 112 bin Euro, Otokar 140 bin Euro, Mercedes ise 160 bin Euro teklif etti. MAN ve Karsan firmaları teklif vermezken, İndeks firması katılım için belge teslim etmedi. İhale komisyonu her iki ihale ile ilgili değerlendirmeyi yaptıktan sonra önümüzdeki günlerde kazanan firmaları açıklayacak.

Yıl içinde 400 yeni otobüs geliyor
ESHOT Genel Müdürlüğü, satın alacağı 200 yeni otobüsün yanı sıra, geçtiğimiz aylarda tamamlanan ve Temsa firmasının kazandığı 200 solo otobüs ihalesi kapsamındaki alımlarla birlikte önümüzdeki yıl içinde toplam 400 yeni otobüsü hizmete sokmuş olacak. Bu alımlarla birlikte otobüs filosunun yaş ortalaması 5,18’e düşecek. Hem klimalı hem de engelli ve yaşlılar için gerekli donanımlara sahip otobüslerin filo içindeki payı ise yüzde 95’e yükselecek. Yeni otobüslerle birlikte hizmet verilen 107 köyün yanı sıra, sırada bekleyen 57 köye de ulaşım sağlanacak. 

Etiketler : büyüksehir  otobüs 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri