belediyeden-jet-temizlik

BELEDİYEDEN JET TEMİZLİK

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta belediye ekipleri rutin temizlik çalışmalarına ek olarak, geniş kapsamlı bölgesel temizlikler de yapıyor. İlçenin en ücra noktasına kadar yürütülen çalışmalardan biri de Gültepe Semti’ndeki, Şahin Tepesi olarak bilinen bölgede gerçekleştirildi. İzmir’e kuş bakışı bir hakimiyette olan bölgede Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler detaylı bir temizlik yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bayraklı’da yangın tatbikatı

  Bayraklı Belediyesi Nene Hatun Kız Misafirhanesi’ndeki öğrenciler uygulamalı yangın tatbikatı ile bilgilendirildi. Eğitim uzmanı Cavit Durna tarafından verilen eğitimde yangın öncesi alınması gereken tedbirler, sırasında ve sonrasında yapılacaklar görsel ve uygulamalı olarak anlatıldı.

 • "ÇİFT KATLI" MEZARLAR GELİYOR

  Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

 • "İZMİR MUTFAĞI"NI YENİDEN KEŞFETMEK İÇİN…

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İzmir Mutfağı tüm yönleriyle ele alınacak. Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde (APİKAM) düzenlenen İzmir’in kültürünü ve tarihini konu alan etkinlikler çerçevesinde 3 Temmuz Salı günü Ege Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Serdar Çelenk dikkat çekici paylaşımlarda bulunacak.

 • İzmir’de ‘Hıdrellez’ coşkusu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, baharın müjdecisi Hıdrellez’i kutlamak isteyen İzmirliler için iki günlük renkli bir program hazırladı. Program kapsamında 5 Mayıs 2014 Pazartesi akşamı Gündoğdu Meydanı, ‘Roman Ateşi Festivali’yle renklenecek. ‘Lüleburgaz Trockyablues’un sahne alacağı konser, saat 21.00’de başlayacak.

 • Kadın Festivali’ne duygusal açılış

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 4. Kadın Festivali başladı. Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, “Bu memlekette töre cinayetleri ve çocuk yaşta evliliklerin bittiğini göremezsem, gözlerim açık gider” sözleriyle hem duygulandı hem de dinleyenleri duygulandırdı.

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2018, Cuma
Haber 101 kez görüntülendi.

 

BİR GÜNDE 5 TON ÇÖP TOPLANDI

İzmir Körfezi’ne bakan eşsiz manzarası, kente hakim konumuyla özellikle hafta sonları bölgeye gelenler tarafından adeta çöp yuvası haline gelen Şahin Tepesi ekipler tarafından tertemiz hale getirildi. Ormanlık alanın da yer aldığı bölgede çöplerin gelişi güzel atılmasının bir felakete neden olmaması için ekipler tonlarca boş cam şişe, naylon torba, pet şişe, çeşitli atıklar ve kurumuş ot yığınları ekipler tarafında toplandı. Çok geniş bir alanda yapılan temizliğin ilk gününde yaklaşık 5 ton çöp toplandı. Yetkililer, bölgede yapılan temizliğin bir kaç süreceğini belirtti.

Detaylı temizliğin ormanlık alanın devamında yer alan Konak Belediyesi Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı'nın çevresini de kapsayacağını dile getiren yetkililer, sıcak havalar nedeniyle şişelerin mercek görevi göreceğini ve kuru otların tutuşmasıyla orman yangınının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti. Yetkililer, hem bölgede ikamet eden hem de manzarası nedeniyle Şahin Tepesi'ne gelen vatandaşların özellikle çevreye cam şişe atmamaları ve çevreye daha duyarlı olmaları konusunda uyarda bulundu. Sıcak havaya rağmen gün boyu çalışan ekipler, bir kaç gün içinde istenmeyen kokulardan ve görsel kirlilikten bölgeyi tamamen arındırarak, pırıl pırıl hale getirecek.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri