belediyeden-jet-temizlik

BELEDİYEDEN JET TEMİZLİK

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta belediye ekipleri rutin temizlik çalışmalarına ek olarak, geniş kapsamlı bölgesel temizlikler de yapıyor. İlçenin en ücra noktasına kadar yürütülen çalışmalardan biri de Gültepe Semti’ndeki, Şahin Tepesi olarak bilinen bölgede gerçekleştirildi. İzmir’e kuş bakışı bir hakimiyette olan bölgede Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler detaylı bir temizlik yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmirliler “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”nde buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Ata’ya Saygı Yürüyüşü”ne katılan onbinlerce İzmirli, Ulu Önder’e olan sevgi, saygı ve özlemlerini bir kez daha gösterdi.

 • ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN HELVACI’DA EĞİTİM ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SBS KURSU

  5. SINIFTAN 12. SINIFA KADAR EĞİTİM ÖĞRETİM GÖREN ÖĞRENCİLERE ALBEM İLE ÜCRETSİZ EĞİTİM VEREN ALİAĞA BELEDİYESİ HELVACI’DAKİ ÖĞRENCİLERİ DE UNUTMADI.
  ALİAĞA BELEDİYESİ KENTİN EN UZAK MAHALLESİ HELVACI’DA UYGULAMAYA KOYDUĞU SOSYAL PROJELERLE DİKKAT ÇEKİYOR.

 • Bucalı kadınlardan tekerlikli sandalye

  Buca Türk Kadınları Birliği Derneği 17 adet manuel tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engellilere Buca Belediyesi aracılığıyla ulaştırdı.

 • Türkiye'nin en "haklı" zeytinyağı Seferihisar'da üretilecek

  Ege köylülerinin zeytinyağlarından birbirine “hak verme” kültürünü esas alan bu girişimle, hem tüketici sağlığı, hem zeytinin yetiştiği doğal alanlar, hem de üreticinin hakları korunuyor.

 • İzmir'in gurur abidesi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin maliyetinin yüzde 75'ini karşılayarak kente kazandırdığı Tire Stadı'nda açılış için geri sayım başladı. UEFA standartlarında inşa edilen 15 bin kişilik stat, 15 Nisan Pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı törenle hizmete girecek. Aynı gün Büyükşehir Belediyesi'nin Küçük Menderes'te kurduğu Avrupa standartlarındaki 12. arıtma tesisinin de açılışı yapılacak

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2018, Cuma
Haber 172 kez görüntülendi.

 

BİR GÜNDE 5 TON ÇÖP TOPLANDI

İzmir Körfezi’ne bakan eşsiz manzarası, kente hakim konumuyla özellikle hafta sonları bölgeye gelenler tarafından adeta çöp yuvası haline gelen Şahin Tepesi ekipler tarafından tertemiz hale getirildi. Ormanlık alanın da yer aldığı bölgede çöplerin gelişi güzel atılmasının bir felakete neden olmaması için ekipler tonlarca boş cam şişe, naylon torba, pet şişe, çeşitli atıklar ve kurumuş ot yığınları ekipler tarafında toplandı. Çok geniş bir alanda yapılan temizliğin ilk gününde yaklaşık 5 ton çöp toplandı. Yetkililer, bölgede yapılan temizliğin bir kaç süreceğini belirtti.

Detaylı temizliğin ormanlık alanın devamında yer alan Konak Belediyesi Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı'nın çevresini de kapsayacağını dile getiren yetkililer, sıcak havalar nedeniyle şişelerin mercek görevi göreceğini ve kuru otların tutuşmasıyla orman yangınının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti. Yetkililer, hem bölgede ikamet eden hem de manzarası nedeniyle Şahin Tepesi'ne gelen vatandaşların özellikle çevreye cam şişe atmamaları ve çevreye daha duyarlı olmaları konusunda uyarda bulundu. Sıcak havaya rağmen gün boyu çalışan ekipler, bir kaç gün içinde istenmeyen kokulardan ve görsel kirlilikten bölgeyi tamamen arındırarak, pırıl pırıl hale getirecek.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri