engellilere-ayrilan-yerlere-park-edenlere-ceza

ENGELLİLERE AYRILAN YERLERE PARK EDENLERE CEZA

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, engelliler için düzenlenmiş yollara, kaldırımlara, yaya geçitlerine uygunsuz park edenlere uyarılarda bulundu. Yetkilileri dikkate almayan araç sürücülerine ise cezai işlem uygulandı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • "ÇİFT KATLI" MEZARLAR GELİYOR

  Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

 • Kocaoğlu,Köylüye arka çıktı..

  Bergama ve Kınık’ta toplantılar yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, köy tüzel kişiliğine ait arazilerin köylünün kullanımında kalması gerektiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Köyde yaşamanın ne demek olduğunu, Ankara’nın çok iyi etüd etmesi gerekiyor. Kozak Yaylası’ndaki fıstık çamlarının köylüden alıp başkasına vermek, hayatın gerçeklerine aykırıdır. Ne Büyükşehir Belediyesi’nin ne de ilçe belediyesinin kırsaldaki vatandaşın geliriyle oynaması söz konusu olamaz” dedi.

 • Gençler Eurodesk için buluştu

  Avrupa Birliği ülkelerinde dil öğrenmek, eğitim görmek, yaz kampına katılmak ve burs kazanmak isteyen gençlere Eurodesk Temas Noktası olarak ücretsiz bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha fazla gence ulaşmak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 • Tenor kardeşler Bornova'yı coşturdu

  Ünlü Tenor Kardeşler Aydın ve Ayhan Uştuk, Bornova Belediyesi'nin ücretsiz organizasyonunda sanatseverler ile buluştu. Muhteşem gecede ikiliye salonu dolduran Bornovalılar coşkuyla eşlik etti

 • Çocuk gözüyle “Doğal Yaşam”

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, 6-11 yaş arasındaki çocukların katılabileceği bir resim yarışması düzenledi. “Renklerle Doğal Yaşam” başlıklı yarışmada ilk üç dereceyi elde eden çocuklara bisiklet armağan edilecek. Ödül töreni ise 23 Nisan’da.

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2018, Cuma
Haber 231 kez görüntülendi.

 

Bayraklı Belediyesi vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda hatalı parka eden araçları tespit ederek uyarılarda bulunuyor. Tüm uyarılara rağmen kaldırımlara araçlarını park eden vatandaşlar için ise cezai işlem uygulanıyor. Manavkuyu ve Mansuroğlu mahallelerinde yapılan çalışmalarda kaldırım üzerine park ettiği tespit edilen araç sürücülerine 5326 sayılı kabahatler kanununun 38. maddesine istinaden gerekli yasal işlem yapılarak, 124 TL para cezası verildi. Yetkililer, vatandaşların daha dikkatli ve sağduyulu olmalarını istedi.

“DAHA DUYARLI OLALIM”

Vatandaşların kaldırımlara araç park etmeme konusunda hassas davranmaları gerektiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Hepimiz daha duyarlı olmalıyız. Kaldırımlara gelişigüzel park edilen araçlar yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Engelliler için ayrılan yerlere park edilmesi yüzünden engelli vatandaşlarımız zor durumda kalıyor. Zabıta ekiplerimiz cadde ve sokaklarda rutin olarak sürdürdüğü çalışmalarla uygunsuz park etmeye geçit vermiyor. Araç sürücülerinin bu konuda daha dikkatli olacaklarına inanıyorum” dedi.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri