korfeze-yine-lagim-akti

KÖRFEZ’E YİNE LAĞIM AKTI

İzmir’de herkesin malumu olan kokuyu inkar eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun son yaptığı ‘İzmir kokmuyor’ açıklamasından bir gün sonra Güzelyalı’dan Körfez’e yine lağım suları aktı. Etrafı saran pis kokuya isyan eden vatandaşlar, Başkan Kocaoğlu’na tepki gösterdi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Somalı madenciler Buca’da dikilen fidanlarda yaşayacak

  Bucalılar, Soma’da bir avuç kömür için canını veren madencileri unutmadı. Buca Belediyesi Dağcılık Kulübü (BUBEDAK) tarafından organize edilen dağ yürüyüşüne katılanlar, birer fidan dikti ve o fidanlara ölen madencilerin isimlerinin yazılı olduğu künyeler astı.

 • Konak’ta asansör uyarısı

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, TMMOM Makine Mühendisleri Odası uzmanları tarafından yapılan kontroller sırasında can ve mal güvenliği açısından sakıncalı çıkan 1975 asansörün bulunduğu binaların yöneticilerine uyarıda bulundu.

 • İngilizce panelde teknolojiyi tartıştılar

  TED Aliağa Koleji, Türk Eğitim Derneğinin 85. Kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında, Atatürk Lisesi, Çakabey Koleji, Karşıyaka Anadolu Lisesi, Cihat Kora Anadolu Lisesi ve TED Aliağa Koleji öğrencilerinin katılımı ile İngilizce panel düzenledi.

 • Kadınların gurur müzesi

  Kadın Müzesi’nin çiçek ve ay yıldız motifli tavan işlemelerini kadın restoratörler düzenliyor

 • Bornova’da açılış şov: 12 kurdele kesilecek 7 temel atılacak

  Son 3.5 yılda yaptığı yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla rekor kıran Bornova Belediyesi görkemli bir açılış şova hazırlanıyor. Toplam değeri 50 milyon lirayı bulan tam 12 değişik tesisin açılışının yanı sıra 7 yeni projenin de temeli atılacak. Açılış ve temel atmalar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı törenle 3 Kasım 2012 saat 14.30’da yapılacak. Kılıçdaroğlu’nun Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan butona basmasıyla 19 projenin açılışı ve temel atma işlemi gerçekleştirilecek.

Son Güncelleme: 29 Kasım 2018, Perşembe
Haber 56 kez görüntülendi.

 

 

ERCAN AKGÜN

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun önceki akşam belediye meclis toplantısında dile getirdiği "Körfez kokmuyor kardeşim!
Biyolojik çürümeden dolayı koku her zaman çıkar. Bu algı yönetimi.
İzmir kokmuyor" şeklindeki sözleri ertesi sabah tekzip edildi.
İzmirlileri 'Yüzülebilir Körfez' vaadiyle kandıran belediye, dün sabah Üçkuyular'dan denize yine kanalizasyon suyu akıttı. Etrafı pis bir koku kaplarken vatandaşlar akıntının olduğu bölgeden burunlarını tıkayarak geçebildi. Denizin rengi ise çamura döndü

İZMİRLİYİ KANDIRDI

Kocaoğlu'nun 'Körfez kokmuyor' diyerek herkesin malumu olan bir gerçeği inkar ettiğini ifade eden vatandaşlar, "Kocaoğlu gelsin de şu pis akıntının olduğu yerde iki dakika dursun. Görsün bakalım Körfez kokuyor mu kokmuyor mu? Bir akşam önce ne konuşuyorsun, ertesi gün ne yapıyorsun?" diye isyan etti. 3 senedir Körfez'de balık avladığını belirten vatandaşlardan Kadir Oral, son 3-4 aydır daha yoğun bir şekilde kanalizasyon suyu akıtıldığını söyledi

İTİRAF ETMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda İzmir'i esir alan pis koku nedeniyle Büyükşehir'in Körfez'e hala lağım suyu akıtmaya devam ettiği ortaya çıkmıştı.
Üçkuyular'da denizden alınan numunelerde kirlilik oranı normalin bin katı çıkmıştı. Aynı günlerde Kocaoğlu'ndan tarihi bir itiraf geldi. Kocaoğlu, belediye meclis toplantısında Üçkuyular'dan denize kanalizasyon deşarjı yapıldığını kabul etti.

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri