ataturke-ve-cumhuriyete-dort-elle-sarilalim

Atatürk’e ve Cumhuriyet’e dört elle sarılalım”

"Seçme ve seçilme hakkı" kutlamaları için bir araya gelen İzmirli kadınlar, bu özel günü tiyatro ve konser etkinlikleriyle kutladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Atatürk'e "dört elle sarılma" çağrısı yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Sendikacılar sordu, Başkan yanıtladı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türk-İş 3. Bölge Temsilciği’ni ziyaret ederek şube başkanlarının soruları yanıtladı. Bayraklı’da kent dönüşümü yapılacak alanlarda oturan vatandaşlara “Yerinizi satmayın” uyarısı yapan Başkan Kocaoğlu, “Merkezi yönetim İzmir’den aldığı parayı bir yıllığına İzmir’e geri verse, bu kenti kimse tutamaz” dedi.

 • Beş muhtar daha bilgisayara kavuştu

  Konak’ta mahalle muhtarlarının vatandaşlara daha modern ve çağdaş koşullarda hizmet verebilmelerini sağlamak amacıyla bugüne kadar 55 muhtarlık ofisini yenileyen ve bilgisayar armağan eden Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, 5 muhtarı daha bilgisayar sahibi yaptı.

 • SUBAŞI’DAN AYRANCILAR’A HER YERDE ASFALTLAMA

  Torbalı Belediyesi tarafından başlatılan ve ilçedeki 60 mahallenin tamamını kapsayan asfaltlama ve kilit taş döşeme seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Belediye ekipleri , Subaşı’dan Ayrancılar’a; merkez mahallelerden kırsala her noktada bozuk yol problemine son vermek için aktif şekilde çalışıyor.

 • “Baba mesleği”ni seçtiler

  İzmir İtfaiyesi’nin 4 özel arama-kurtarma köpeğinden biri olan Şans’ın yavruları 6 aylık Hektor ve Giny de “babalarının izinde” ilerliyor. Labrador cinsi yavrular, yaklaşık bir yıllık özenli eğitimin ardından babalarıyla birlikte aktif göreve çıkacak.

 • Gaziemir’de muhtar olmak varmış!

  Elektrik, su, telefon faturaları belediye tarafından ödenmeye başlanan muhtarlara, Başkan Halil İbrahim Şenol bir sürpriz daha yaptı. Başkan Şenol, yemekte bir araya geldiği mahalle muhtarlarına, içinde kırtasiye malzemeleri ile cep telefonları bulunan birer koli hediye etti

Son Güncelleme: 06 Aralık 2018, Perşembe
Haber 84 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı” verilişinin 84. yılı nedeniyle düzenlediği etkinliklerde renkli görüntüler vardı. İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki programda, genç yaşta anne ve babasının zoruyla evlendirilen bir genç kızın duygularına yer verdiği bir tiyatro oyunu sahnelendi. İzmirli sanatçılardan oluşan Sahne Tozu Tiyatrosu'nun bu oyunu sonrasında, Senem Ersin Genç ile Yılmaz Demirtaş konser verdi.

İsmet İnönü Kültür Merkezi’ni dolduran kadınlara seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, dünyada birçok ileri ülkeden önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını verdiğini hatırlatarak, “Tüm dünyada faşizmin kol gezdiği, kadınların baskılandığı bir dönemde Atatürk, biz kadınları birey olmaya layık görmüş ve erkeklerle eşit olduğumuzu söyleyerek bize haklarımızı vermiştir. 5 Aralık 1934, bu yüzden tarihimizin en şerefli günlerinden biridir. Bu topraklarda yaşayan, aklı başında ve insanlık onuruna sahip kişiler, Atatürk’e nasıl düşmanlık duyar? Atatürk ve Cumhuriyet’e her şeyden önce dört elle sarılması gereken kadınlardır” şeklinde konuştu.

Etiketler : İZMİR  ATATÜRK  CUMHİRİYET  KADIN  GÜVEN 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri