iekkkda-duygusal-bulusma

İEKKK'da DUYGUSAL BULUŞMA

2009 yılından bu yana görev yapan İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun talebi üzerine, yerel seçimlere kadar çalışmalarına ara verdi. Duygusal anların yaşandığı yılın son toplantısında söz alan Kurul üyeleri, Başkan Kocaoğlu’na "Bir dönem daha" çağrısı yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Tuvalde taş dokusu

  Konak Belediyesi’nin kente kazandırdığı Türkiye’nin ilk mask müzesi İzmir Necdet Alpar Mask Müzesi’nde yeni sergi heyecanı başladı

 • Karabağlar’a Japon gelin

  Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, turizm sektöründe çalışan 31 yaşındaki Mesut Doğan ile ihracat firmasında çalışan 34 yaşındaki Japon Junko Tomita’nın nikahlarını kıydı.

 • Buca’da yılbaşına özel alış veriş günleri başlıyor

  Yeni yıla sayılı günler kala Buca Belediyesi ev sahipliğinde “Forbes Yılbaşı Alıveriş ve Yöresel Ürün Günleri” başlıyor.

 • İZBAN Torbalı’ya uzanıyor

  İzmir’in banliyö sistemini Torbalı’ya taşıyacak 30 kilometrelik ilave hat için en önemli adım atıldı. ‘Yeni güzergahta’ düzenlenen törende Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu raylardaki ilk kaynağı birlikte yaptı.

 • Kadınlar birleşiyor

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Kadın ve Siyaset Çalışma Grubunu konuk etti.

Son Güncelleme: 28 Aralık 2018, Cuma
Haber 753 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 2009 yılında kurulan, kent ekonomisinde belirleyici role sahip kurum ve kuruluşların temsilcilerinin üye olarak yer aldığı İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK), 83. toplantısını Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleştirdi. 2018 yılının son toplantısında konuşan İEKK Dönem Başkanı Selami Özpoyraz, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek, "Kentte yürüyen birçok proje var. 24 saat mesai anlayışıyla hizmet eden Başkanımızın koyduğu bu çıtayı aşmak kolay olmayacak" dedi.

Yeni yılın barış ve huzur getirmesini dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise kentin kalkınması için yürüttükleri projelerin kısa bir özetini yaptı. Başkan Kocaoğlu, "Türkiye belediyeciliğine farklı bir boyut getirdik. Hemşehrilerimizin lokmasını büyütmek için ürettiğimiz projeleri hayata geçirerek İzmir Modeli'ni ortaya çıkardık. Bunu birlikte başardık. İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu üyeleri olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Destek oldunuz,  omuz verdiniz.  Kentin kalkınması için,  kentin projelerinin değerlendirilmesi,  doğru kararın verilmesi,  uygulanması aşamasında güç verdiniz, önümüzü açtınız” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu'nun önerisi üzerine "yerel seçimlere kadar" çalışmalarına ara veren İEKKK üyeleri,  toplantıda tek tek söz alarak "yeniden aday olmama kararını" kamuoyuyla paylaşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı için övgü dolu sözler söylerken, kentte yapılan önemli projeleri de "kendi pencerelerinden" anlattı.

 

TARKEM A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Yüce:

“Sayın Başkan mütevazı olduğu için bahsetmiyor ama kent değerlerinin korunması ve Keremaltı projesi için şükranlarımızı arz ediyoruz. Siz olmasaydınız TARKEM  olmazdı”.

 

Tariş Zeytinyağı Birliği  eski Başkanı Cahit Çetin:

“Sizin başarınızın tarihsel sürecine tanıklık ettiğim için çok mutluyum. İzmir’in kalkınmasında küçük bir katkımız olmasını hissettirmeniz çok gurur verici.  Hayatımın en güzel dönemlerini sizinle yaşadım. Kampanya başlatalım;  Aziz Başkan kalsın. ”

 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri