bucalilar-ataturk8217u-saygiyla-andi

Bucalılar Atatürk’ü saygıyla andı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yılında Buca’da törenle andı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Atatürk anısına lokma döktürdü.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bornova’da 60 yıllık dostluk

  Bornova’nın köklü okullarından Suphi Koyuncuoğlu’nun 1950 yılı mezunları 63 yıldır kurdukları dostluk bağını hiç koparmadı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ın annesi Mücella Sındır’ın da yeraldığı grup her 15 günde bir toplanıp eski günleri anıyor

 • Bornova'da Türk Halk Müziği Şöleni

  2012 yılının Ekim ayında kurulan Bornova Belediyesi Çamdibi Türk Halk Müziği Korosu ilk konserini Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'nde verdi. 40 kişilik koro salonu dolduran Bornovalılardan tam not aldı. Konuk sanatçısı Bağlama Virtiözü Tuğba Ger ise performansı ile büyüledi. Koristleri bu özel gecede yalnız bırakmayan Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Türk Halk Müziği'ne olan ilgisini; “Ben de en kısa zamanda bu sahnede sizlerle birlikte olmak istiyorum” sözleriyle dile getirdi.

 • Kordon trafiğe açılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1. Kordon’un (Atatürk Caddesi) araç trafiğine kapatılmasıyla ilgili uygulamanın sürdürülüp sürdürülmemesi kararını Kordon’da yaşayan İzmirlilerle birlikte vermek için düzenlediği anketi sonuçlandırdı. Anket sonucuna göre mevcut durumdan memnun olanların sayısı 456, memnun olmayanların sayısı ise 497 olarak çıktı. Bu sonuç üzerine Büyükşehir Belediyesi 1 Kasım 2012 (yarın) tarihinden itibaren Kordon’u araç trafiğine yeniden açıyor.

 • BENİN’Lİ KADINLARA MENEMEN’DE ÇÖMLEKÇİLİK EĞİTİMİ

  Menemen Belediyesi ve Başbakanlık Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliğinde gerçekleştirilen ‘2012 Türkiye’de Benin’li Çömlekçilerin Eğitim Programı’ kapsamında, Afrika’nın Benin Cumhuriyeti’nden 8 kadın Menemen’de çömlekçilik eğitimi almaya başladı.

 • İşte merakla beklenen Buca TİM

  Buca Belediyesi tarafından asılan bilbordlar nedeniyle merak uyandıran “Buca TİM” ilçenin genç belediye başkanı Levent Piriştina tarafından açıklandı. Buca TİM’in halkın sorunlarını çözmekle görevli Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü olduğunu belirten Piriştina, “Artık Bucalının sorunları

Son Güncelleme: 10 Kasım 2012, Cumartesi
Haber 116 kez görüntülendi.


Buca’daki ilk tören Çevik Bir Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde yapıldı. Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Belediye Başkanı Ercan Tatı ve Garnizon Komutanı  Kıdemli Albay Celal Özel ‘in yanı sıra siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, dernekler ve Buca Kent Konseyi yöneticilerinin de hazır bulunduğu anma töreninde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Buradaki törenin ardından Işılay Saygın Lisesi’nde hazırlanan anma törenine geçildi.

Lokma döktürüldü
Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Çevik Bir Meydanı’ndaki  katılımcılara ve esnafa karanfil dağıttı. Törene katılanlar Atatürk Anıtı’na karanfiller bırakırken, daha sonra Bucalı Muhtarlar ile birlikte Belediye Binası’na geçen Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı,  Cumhuriyet’i kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla andıklarını belirtti. Atatürk ile birlikte ülke için canını feda eden şehitlerimizi de saygıyla andıklarını kaydeden Başkan Tatı,  “Ulu önderimizi bizler ve gelecek kuşaklar  bize bıraktığı değerli ilkeler ışığında yaşatmaya devam edeceğiz” dedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle belediye binası önünde lokma döktürüldü. Başkan Ercan Tatı, CHP İlçe Başkanı Bekdaş Gül ile birlikte vatandaşlara lokma dağıttı.

Etiketler : buca  ercan tatı  10 kasım 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri