kucukpark8217ta-buyuk-yaya-hareketi

Küçükpark’ta büyük yaya hareketi

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Küçükpark’taki esnafı uyararak kaldırımdaki masa ve sandalyelerini kaldırmasını istiyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Ulaşım Sorunları Masaya Yatırılıcak

  Toplu Taşımacılık Türkiye Konferansı, 21-22 Şubat tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek. İESOB ve ESHOT’un ev sahipliğinde düzenlenecek konferansta toplu ulaşım konusunda Türkiye’ye örnek olacak sonuçların alınması bekleniyor.

 • Uçanı da yakalıyor, kaçanı da…

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 12 ay boyunca sürdürdüğü haşere mücadele çalışmalarına destek için ileri teknolojiye sahip 2 adet yeni ilaçlama makinesi aldı. Larva ilaçlamasında etkin olan yeni makineler, elektrostatik özellikleri sayesinde sinekleri havada yakalayarak etkisiz hale getiriyor.

 • İZMİR’İN TEMİZLİĞİ KONAK’TAN

  Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak gelmeye başlayacağı yaz döneminde temizlik işini daha da sıkı tutacaklarını belirten Başkan Tartan, sokak temizliğinde vakumlu çöp toplama makinesi kullanıldığını söyledi.

 • Piriştina’dan muhtarlara 5 ofis birden

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yer sıkıntısı yaşayan 5 mahalleye belediye imkanlarıyla yapılan 5 muhtarlık ofisinden ilkinin açılışına katıldı. Genç Başkan, “Yerel yönetimlerin ilk adımı, adına yakışır halde olmalı” dedi.

 • Tartan’dan tarihi adım

  Basmane semtinde bulunan Altınpark kazı alanının yanındaki 960 Sokak turizme kazandırılacak.

Son Güncelleme: 17 Kasım 2012, Cumartesi
Haber 180 kez görüntülendi.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, yayaların daha rahat yürüyebilmesi için genişletilen kaldırımlara masa sandalye koyarak işgal eden esnafı uyardı. Küçükpark’ı yaptıkları kaldırım düzenlemesiyle hem yayalar için hem de dükkanlarının önüne park araç park edilmesini önleyerek esnaf için rahat bir ortam yarattıklarını söyleyen Başkan Sındır, “Küçükpark’ta hiçbir kaldırımda bir tak masa sandalye bırakmayacağız. Zabıta Müdürlüğümüze kesin talimat verdim” dedi

 Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Bornova’nın ve İzmir’in en merkezi eğlence alanlarından biri olan Küçükpark’ta, insanların kaldırımlarda rahatça yürümesini sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapma konusunda kararlı olduklarını söyledi. Bir süre önce araçların bazı noktalarda çift sıra park etmeleri nedeniyle Küçükpark’ta tam bir keşmekeş yaşandığını hatırlatan Başkan Sındır, bu karmaşayı sona erdirip yayalara alan açmak için kaldırımları genişlettiklerini ifade etti. Bazı noktalarda yoldan yüksek alanlar oluşturarak tamamen yayalaştırdıklarını da belirten Başkan Sındır, “Bu düzenlemenin ardından esnafın bir bölümü kaldırımlara masa ve sandalye koyarak kullanmaya başladı. Biz bu kaldırımları yayalar tarafından kullanılması için yaptık” dedi.

“Küçükpark’ta hiçbir kaldırımrda bir tek masa bırakmayacağız” diyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Bu konuda çok kararlıyız. Kaldırımlardaki masa ve sandalyeleri ya işletme sahipleri içeri alacak ya da biz alacağız. Bu konuda Zabıta Müdürlüğümüze kesin talimat verdim” diye konuştu.

Bu arada Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Başkan Sındır’ın talimatı ile Küçükpark’taki kaldırımların boşaltılarak yayaların kullanımına açılması için çalışma başlattı. Zabıta ekipleri esnafı uyarıp masa ve sandalyelerin kaldırılmasını sağlıyor.

Video İçin Tıklayınız

Etiketler : bornova  küçükpark 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri