kucukpark8217ta-buyuk-yaya-hareketi

Küçükpark’ta büyük yaya hareketi

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Küçükpark’taki esnafı uyararak kaldırımdaki masa ve sandalyelerini kaldırmasını istiyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BORNOVA BELEDİYESİ'DEN TARIM DESTEĞİ

  Bornova Belediyesi, tarımsal üretimi destekleyen proje ve hizmetleriyle kırsal kalkınmanın sağlanmasına destek oluyor. Bornova Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatif i çiftçinin üretiminin değerlenmesine aracılık ederken, Bornova Belediyesi’nin destekleri de devam ediyor

 • Başkan’ın Foça günlüğü

  Foça merkez ile Bağarası mahallesinde “Kocaoğlu rüzgarı” esti. Turistik ilçede 5 saat içinde 4 açılış gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, kahvehane toplantıları yaptı; dernekleri ziyaret edip vatandaşların derdini dinledi.

 • Karabağlar CHP’de mahalle toplantıları

  CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı, mahalle sakinleriyle buluşma programını sürdürüyor.

 • Piriştina’dan “özel” destek

  Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Engelliler Haftası öncesinde ilçesindeki okullarda bulunan engelli öğrencilerin eğitim aldığı özel eğitim sınıflarını mercek altına aldı. Piriştina, bu sınıflara dolap, masa ve araç, gereç desteği verdi.

 • Kılıçdaroğlu iş dünyasıyla buluştu örgüte seçim mesajı verdi

  İzmir’de iş dünyası ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde milletvekillerinin ilçe belediye başkanlığına aday olamayacağını söyledi. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ile İzmir Ticaret Borsası(İTO)’da iş dünyası ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, terör sorunu konusunda çözüm üretilmediğini, ekonomi de ise Türkiye’nin samana muhtaç hale geldiğini savundu.

Son Güncelleme: 17 Kasım 2012, Cumartesi
Haber 120 kez görüntülendi.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, yayaların daha rahat yürüyebilmesi için genişletilen kaldırımlara masa sandalye koyarak işgal eden esnafı uyardı. Küçükpark’ı yaptıkları kaldırım düzenlemesiyle hem yayalar için hem de dükkanlarının önüne park araç park edilmesini önleyerek esnaf için rahat bir ortam yarattıklarını söyleyen Başkan Sındır, “Küçükpark’ta hiçbir kaldırımda bir tak masa sandalye bırakmayacağız. Zabıta Müdürlüğümüze kesin talimat verdim” dedi

 Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Bornova’nın ve İzmir’in en merkezi eğlence alanlarından biri olan Küçükpark’ta, insanların kaldırımlarda rahatça yürümesini sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapma konusunda kararlı olduklarını söyledi. Bir süre önce araçların bazı noktalarda çift sıra park etmeleri nedeniyle Küçükpark’ta tam bir keşmekeş yaşandığını hatırlatan Başkan Sındır, bu karmaşayı sona erdirip yayalara alan açmak için kaldırımları genişlettiklerini ifade etti. Bazı noktalarda yoldan yüksek alanlar oluşturarak tamamen yayalaştırdıklarını da belirten Başkan Sındır, “Bu düzenlemenin ardından esnafın bir bölümü kaldırımlara masa ve sandalye koyarak kullanmaya başladı. Biz bu kaldırımları yayalar tarafından kullanılması için yaptık” dedi.

“Küçükpark’ta hiçbir kaldırımrda bir tek masa bırakmayacağız” diyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Bu konuda çok kararlıyız. Kaldırımlardaki masa ve sandalyeleri ya işletme sahipleri içeri alacak ya da biz alacağız. Bu konuda Zabıta Müdürlüğümüze kesin talimat verdim” diye konuştu.

Bu arada Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Başkan Sındır’ın talimatı ile Küçükpark’taki kaldırımların boşaltılarak yayaların kullanımına açılması için çalışma başlattı. Zabıta ekipleri esnafı uyarıp masa ve sandalyelerin kaldırılmasını sağlıyor.

Video İçin Tıklayınız

Etiketler : bornova  küçükpark 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri