izmir8217in-cozumu

İzmir’in Çözümü

İzmir’in geleceği için önemli bir etkinlik hazırladığını söyleyen Başkan Tartan..

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Gaziemir’de muhtar olmak varmış!

  Elektrik, su, telefon faturaları belediye tarafından ödenmeye başlanan muhtarlara, Başkan Halil İbrahim Şenol bir sürpriz daha yaptı. Başkan Şenol, yemekte bir araya geldiği mahalle muhtarlarına, içinde kırtasiye malzemeleri ile cep telefonları bulunan birer koli hediye etti

 • Kadınlar birleşiyor

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Kadın ve Siyaset Çalışma Grubunu konuk etti.

 • EXPO heyeti Meclisin misafiri oldu

  TBMM, Dışişleri komisyonu EXPO İzmir heyetini Ankara’ya davet edip dinlemeyi düşünüyor

 • Gaziemir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi hayatını kaybetti

  Gaziemir Belediyesi’nin CHP’li üyesi Feyzi Çağlı, tedavi gördüğü hastanede yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

 • İçimden geçen zaman

  TBMM Başkan Vekili ve CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu ‘İçimden Geçen Zaman’ adlı kitabını İzmir’de tanıttı.

Son Güncelleme: 20 Kasım 2012, Salı
Haber 136 kez görüntülendi.

İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın destek ve katkılarıyla; Saint Gobin Weber Yapı Kimyasalları A.Ş ve La Cigale Restaurant sponsorluğunda gerçekleşen “Yaşamak, İnşa etmek, Korumak: Şehirlerin sorunları” konulu etkinlikler çerçevesinde Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmir’e samimi bir bakış taşıyan konuşmasıyla dikkat çekti.  Konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, film gösterimi, sergiler ve sanat çalışmalarından oluşan etkinlikler için ilk defa bir kültür merkezinin İzmir’in geleceği için önemli bir etkinlik hazırladığını söyleyen Başkan Tartan,  Fransız Kültür Merkezi Müdürü Emmanuelle Houlès başta olmak üzere tüm katılımcıları kutladı.

 

 

 

Kentlerin ışığa, yeşile, düzene de ihtiyaç duyduklarını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, ortak akılla yapılacak işlerin İzmir’i geleceğe taşıyacağını vurguladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Kentler ancak yaşıyorsa, konuşuyorsa, doğru inşa ediliyorsa geleceğe taşınır ve yükselme şansını yakalar. Güçlü, çağdaş kentler bu önemli bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bir şeyleri ortak akıl yerine gökten zembille inmişçesine ‘ben bilirim’ diyerek yansıtmak, bir kent için yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Bunlar daha çok günü kurtarma modeli olarak beliriyor. Günü kurtarmak, kentin geleceğini belirsizleştirir. Oysa ortak akılla alınan kararlar, toplumsal gelişimi destekler. Bir de son günlerin popüler konusu ‘kentsel dönüşüm’ var. Herkesin üzerinde yorum yaptığı, herkesin uzaman kesildiği kentsel dönüşümde yapılması gereken şey işi erbabına bırakmaktır.”

Etiketler : tartan  izmir 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri