izmir8217in-cozumu

İzmir’in Çözümü

İzmir’in geleceği için önemli bir etkinlik hazırladığını söyleyen Başkan Tartan..

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kadına yönelik şiddet uygulamalı anlatıldı

  Güzelbahçe Belediyesi Semtevi'nde kadına yönelik şiddet uygulamalı olarak anlatıldı, kadınlar şiddete maruz kaldıklarında yapmaları gerekenleri öğrendi.

 • Karataş: AKP ve CHP tahterevalli siyaseti yapıyor

  MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, kent gündemi, yaklaşan yerel seçimler, örgüt çalışmaları ve İzmir siyaseti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • KONAK’TA YAZ AKŞAMLARI ŞENLENİYOR

  İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta yaz akşamları eğlence dolu etkinliklere sahne oluyor.

 • 90 köyün “hayır duası”nı aldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, koruyucu duvarları olmadığı için hayvanların otlama alanı haline gelen köy mezarlıklarını birer birer yenileyip koruma altına alıyor. Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak ve yeni gömü alanları oluşturmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan da yılların etkisiyle bozulan mezarlık duvarlarını yeniliyor. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent içindeki toplam 13 mezarlıkta duvarları yeniledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON Genel Müdürlüğü ekipleri ise iki etap şeklinde Menemen, Bayındır, Torbalı, Kemalpaşa, Aliağa, Bornova, Buca, Foça, Menderes, Seferihisar, Selçuk ve Urla olmak üzere toplam 90 orman köyünün mezarlık duvarını yeniledi. Beton prekast ve tel fens korkuluk ile çevrilen, çevre düzenlemeleri ile iç temizlikleri ve ağaç budamaları gerçekleştirilen mezarlıklar düzenli bir görünüme kavuşturuldu. Köy mezarlık duvarlarının yenilenmesi sarısında 36.1 kilometre beton prekast ve tel fens korkuluk imalatı yapıldı.

 • Tartan'a 'Dadaş dostu' ödülü.

  Türkiye’de ilk Federasyon olma özelliği taşıyan Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a ‘Erzurum-Dadaş Dostu ödülü’ verdi.

Son Güncelleme: 20 Kasım 2012, Salı
Haber 115 kez görüntülendi.

İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın destek ve katkılarıyla; Saint Gobin Weber Yapı Kimyasalları A.Ş ve La Cigale Restaurant sponsorluğunda gerçekleşen “Yaşamak, İnşa etmek, Korumak: Şehirlerin sorunları” konulu etkinlikler çerçevesinde Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmir’e samimi bir bakış taşıyan konuşmasıyla dikkat çekti.  Konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, film gösterimi, sergiler ve sanat çalışmalarından oluşan etkinlikler için ilk defa bir kültür merkezinin İzmir’in geleceği için önemli bir etkinlik hazırladığını söyleyen Başkan Tartan,  Fransız Kültür Merkezi Müdürü Emmanuelle Houlès başta olmak üzere tüm katılımcıları kutladı.

 

 

 

Kentlerin ışığa, yeşile, düzene de ihtiyaç duyduklarını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, ortak akılla yapılacak işlerin İzmir’i geleceğe taşıyacağını vurguladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Kentler ancak yaşıyorsa, konuşuyorsa, doğru inşa ediliyorsa geleceğe taşınır ve yükselme şansını yakalar. Güçlü, çağdaş kentler bu önemli bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bir şeyleri ortak akıl yerine gökten zembille inmişçesine ‘ben bilirim’ diyerek yansıtmak, bir kent için yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Bunlar daha çok günü kurtarma modeli olarak beliriyor. Günü kurtarmak, kentin geleceğini belirsizleştirir. Oysa ortak akılla alınan kararlar, toplumsal gelişimi destekler. Bir de son günlerin popüler konusu ‘kentsel dönüşüm’ var. Herkesin üzerinde yorum yaptığı, herkesin uzaman kesildiği kentsel dönüşümde yapılması gereken şey işi erbabına bırakmaktır.”

Etiketler : tartan  izmir 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri