izmir8217in-cozumu

İzmir’in Çözümü

İzmir’in geleceği için önemli bir etkinlik hazırladığını söyleyen Başkan Tartan..

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • BUCA’DA ÜCRETSİZ BAYRAM TEMİZLİĞİ

  Buca Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin evlerinde bayram temizliğine başladı. Kurduğu temizlik ekibi ile ilçede yaşayan yardıma muhtaç, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinde ücretsiz temizlik hizmeti veren Buca Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çalışmalarını hızlandırdı. “Evler Temiz Gönüller Bir” adını taşıyan evde temizlik projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşan Belediye, bugüne kadar 1300 vatandaşın evini baştan aşağı temizleyip, yüzlerini güldürdü.

 • KONAK ATIK YAĞDA YİNE REKOR KIRDI

  Ulusal İzmir firması atık yağları biodizel olarak tekrar kullanıma kazandırıyor

 • BIE “önce harmoni”dedi

  Başkan Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen gecede konuşan BIE heyeti Başkanı Christensen, EXPO’da başarı formülünü söyledi: “ Bir orkestra gibi çalışılması lazım”.

 • 71 çocuğun hayali gerçekleşti

  Konak Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası'nın desteklediği, Dora Magazin Dergisi’nin evsahipliğinde bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen 'Gece Alışverişi 2012' (Night Out Shoping 2012) kapsamında en çok çocukların yüzü güldü.

 • Ustaya saygı konseri

  Gaziemir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ‘Erol Sayan’ adına düzenlediği özel konserle izleyenleri mest etti. Efsane sanatçı Sayan, koroyu ‘başarılı performansları’ nedeniyle övdü

Son Güncelleme: 20 Kasım 2012, Salı
Haber 158 kez görüntülendi.

İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın destek ve katkılarıyla; Saint Gobin Weber Yapı Kimyasalları A.Ş ve La Cigale Restaurant sponsorluğunda gerçekleşen “Yaşamak, İnşa etmek, Korumak: Şehirlerin sorunları” konulu etkinlikler çerçevesinde Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmir’e samimi bir bakış taşıyan konuşmasıyla dikkat çekti.  Konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, film gösterimi, sergiler ve sanat çalışmalarından oluşan etkinlikler için ilk defa bir kültür merkezinin İzmir’in geleceği için önemli bir etkinlik hazırladığını söyleyen Başkan Tartan,  Fransız Kültür Merkezi Müdürü Emmanuelle Houlès başta olmak üzere tüm katılımcıları kutladı.

 

 

 

Kentlerin ışığa, yeşile, düzene de ihtiyaç duyduklarını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, ortak akılla yapılacak işlerin İzmir’i geleceğe taşıyacağını vurguladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Kentler ancak yaşıyorsa, konuşuyorsa, doğru inşa ediliyorsa geleceğe taşınır ve yükselme şansını yakalar. Güçlü, çağdaş kentler bu önemli bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bir şeyleri ortak akıl yerine gökten zembille inmişçesine ‘ben bilirim’ diyerek yansıtmak, bir kent için yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Bunlar daha çok günü kurtarma modeli olarak beliriyor. Günü kurtarmak, kentin geleceğini belirsizleştirir. Oysa ortak akılla alınan kararlar, toplumsal gelişimi destekler. Bir de son günlerin popüler konusu ‘kentsel dönüşüm’ var. Herkesin üzerinde yorum yaptığı, herkesin uzaman kesildiği kentsel dönüşümde yapılması gereken şey işi erbabına bırakmaktır.”

Etiketler : tartan  izmir 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri