flas8230-izmir8217i-kilitleyen-ihalede-karar-aciklandi

Flaş… İzmir’i kilitleyen ihalede karar açıklandı

Tam 3 bin 317 kişi ilgilendiren ESHOT hizmet alım ihalesinde komisyon kararını açıkladı. İZELMAN yüksek teklif vermesine rağmen ipi göğüsleyen şirket oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bayraklı’da bayram sevinci

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ personeliyle dördüncü kez birlikte Kurban Bayramı sevincini yaşadı. Başkan Hasan Karabağ Osmangazi, Çamkıran Hizmet Binası ve Temizlik İşlerinde düzenlenen bayramlaşma töreninde personeliyle bir araya geldi.

 • URLA CEMEVİ 22 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

  Urla Belediyesi tarafından yapılan Zeytinalanı Kültür Merkezi – Cemevi binasının yapımını tamamlandı.

 • ÇEYREK ASIRA ÇEYREK ALTIN

  Buca Belediyesi, görevde çeyrek aşırı dolduran Zabıta personelini çeyrek altına ödüllendirdi. Zabıta Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Zabıta Müdürlüğü ekiplerine sürpriz yapan Buca Belediyesi, görevde 25 yılını dolduran 23 zabıta personeline çevrek altın vererek özverili çalışmalarını kutladı.

 • Kadınlar birleşiyor

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Kadın ve Siyaset Çalışma Grubunu konuk etti.

 • 'Türkiye'de 181 bin çocuk gelin var'

  İzmir Üniversitesi’ne konuk olan Avukat Ayla Eğit çarpıcı açıklamalar yaptı, 2002 yılında yeniden düzenlenen Medeni Kanun’un en iyi koşullarda uygulanması için gerekli zihniyet değişiminin hala gerçekleşmediğine dikkat çekti.

Son Güncelleme: 20 Kasım 2012, Salı
Haber 172 kez görüntülendi.

 

İzmir’i kilitleyen ESHOT hizmet alım ihalesinde karar açıklandı.
 
Tam 196 milyon TL muhammen bedel tespit edilen ve 3 bin 317 personeli ilgilendiren ihalede Büyükşehir şirketi İZELMAN’ın 198 milyon TL’yle 188 milyon TL’lik teklif sunan özel şirket Etkin-Lider Ortak Girişimi’nin gerisinde kalmış, ihaleyi kaybetmeyle yüz yüze gelmişti.
 
Oluşan kaos ortamında sendika grev kararı almış ve on binlerle meydanlara inmiş, İZELMAN şoförleri yaklaşık iki haftadır süre gelen sivil kıyafet ve şapka eylemi başlatmıştı. Etkin-Lider Ortak Girişim şirketinin ortaklarının ‘Deniz Feneri’ sanığı olması da kentte tepki toplamıştı.
 
Bu atmosferde ihaleyi Etkin-Lider Ortak Girişim’in kazanması bekleniyor, herkes 3 bin 317 personelin akıbetini merak ediyordu.
 
Ve merakla beklenen karar açıklandı. İhale komisyonu Etkin-Lider Ortak Girişim’in belgelerini ve yeterliliğini eksik bularak devre dışı bırakılmasına ve ihaleyi İZELMAN’ın almasına karar verdi.
 
ESHOT GENEL Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından 31/10/2012 tarihinde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre yapılan “Sürücü, Teknik ve Destek Hizmetlerde Çalıştırılmak Üzere Personel Temini Hizmet Alımı” ihalesine teklif veren firmaların tekliflerini inceleyen İhale Komisyonu; isteklilerin ihale konusu işi yapabilme kapasitelerini belirleyen yeterlik kriterlerine ve tekliflerin ihale dokümanında belirtilen şartlara uygun olup olmadığı konularındaki inceleme ve değerlendirmesini tamamlamıştır.
İhale Komisyonu, ihaleye teklif veren Etkin Eğitim Org. Gemi İşletmeciliği ve Turizm Ltd Şti. ile İdeal Bilgi Yönetimi Sosyal Sağlık Hizmetleri Eğitim Tercüme Org. San. ve Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığında, her iki ortağın ayrı ayrı ihale konusu alanda faaliyet gösterdiğine dair Ticaret Odası belgesi ve ihale konusu iş veya benzer işe uygun İş Bitirme Belgesi vermediğinden, bu firmanın teklifi değerlendirme dışı bırakılmıştır.
İhaleye teklif veren İzelman Genel Hizmet Otopark Özel Eğitim İtfaiye ve Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş’nin teklifi ise İhale Komisyonu’nca yeterli görülerek anılan ihalenin bu şirket üzerinde bırakılmasına karar vermiştir:
4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri gereğince ihale süreci devam etmekte olup kamuoyunun bilgisine arz ederiz.
Etiketler : eshot  izmir  şöför 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri