flas8230-izmir8217i-kilitleyen-ihalede-karar-aciklandi

Flaş… İzmir’i kilitleyen ihalede karar açıklandı

Tam 3 bin 317 kişi ilgilendiren ESHOT hizmet alım ihalesinde komisyon kararını açıkladı. İZELMAN yüksek teklif vermesine rağmen ipi göğüsleyen şirket oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • SU SEVİNCİ

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı çeken Ödemiş’in Kutlubeyler Mahallesi’nin sorununu çözdü.

 • BUCA’DA MUHTEŞEM 23 NİSAN COŞKUSU

  Bucalı çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Buca Belediyesi’nin hazırladığı ve 3 güne yayılan muhteşem etkinliklerle kutladı. Pırlanta Merkezleri’nde eğitim gören yüzlerce minik, dans gösterileriyle ailelerine unutulmaz anlar yaşatırken; İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi’nde gerçekleşen 23 Nisan Kampı’na katılan çocuklar, unutulmaz anılarla evlerine döndü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yüzme Şenliği’nde ise çocukların mücadelesi görülmeye değerdi.

 • BUCA BELEDİYESİ’NDEN ÇALIŞANLARINA KREŞ HİZMETİ

  Buca Belediyesi, aydınlık ve özgür yarınlar yaratacak kadınların dört duvar arasından çıkıp siyasete, ticarete ve sosyal hayata katılabilmesi için önündeki maddiyat ve zaman engellerini kaldıran projesi Pırlanta Merkezleri’ni Belediye personelinin çocuklarına açtı. Belediye personelinin 3-6 yaş grubu çocuklarına kent genelindeki 9 Pırlanta Merkezi’nde tam gün ücretsiz kreş hizmeti verilecek proje ile çalışanların büyük bir sorunu çözülmüş olacak.

 • PAYLAŞMANIN HUZURU, BUCA EŞYA GİYSİ BANKASI’NDAN 9247 KİŞİ YARARLANDI

  İhtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz eşya ve giysi desteği sağlayarak paylaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşatan Buca Belediyesi Eşya ve Giysi Bankaları Bucalıların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturan paylaşım Bankaları kurulduğu günden bu yana 9 bin 247 kişiye eşya ve giysi desteği ulaştırarak anlamlı paylaşımların adresi oldu.

 • İş kurmak isteyenlere Bornova Belediyesi’nden önemli fırsat

  30 bini hibe olmak üzere 100 bin liralık kredi olanağı

Son Güncelleme: 20 Kasım 2012, Salı
Haber 116 kez görüntülendi.

 

İzmir’i kilitleyen ESHOT hizmet alım ihalesinde karar açıklandı.
 
Tam 196 milyon TL muhammen bedel tespit edilen ve 3 bin 317 personeli ilgilendiren ihalede Büyükşehir şirketi İZELMAN’ın 198 milyon TL’yle 188 milyon TL’lik teklif sunan özel şirket Etkin-Lider Ortak Girişimi’nin gerisinde kalmış, ihaleyi kaybetmeyle yüz yüze gelmişti.
 
Oluşan kaos ortamında sendika grev kararı almış ve on binlerle meydanlara inmiş, İZELMAN şoförleri yaklaşık iki haftadır süre gelen sivil kıyafet ve şapka eylemi başlatmıştı. Etkin-Lider Ortak Girişim şirketinin ortaklarının ‘Deniz Feneri’ sanığı olması da kentte tepki toplamıştı.
 
Bu atmosferde ihaleyi Etkin-Lider Ortak Girişim’in kazanması bekleniyor, herkes 3 bin 317 personelin akıbetini merak ediyordu.
 
Ve merakla beklenen karar açıklandı. İhale komisyonu Etkin-Lider Ortak Girişim’in belgelerini ve yeterliliğini eksik bularak devre dışı bırakılmasına ve ihaleyi İZELMAN’ın almasına karar verdi.
 
ESHOT GENEL Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından 31/10/2012 tarihinde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre yapılan “Sürücü, Teknik ve Destek Hizmetlerde Çalıştırılmak Üzere Personel Temini Hizmet Alımı” ihalesine teklif veren firmaların tekliflerini inceleyen İhale Komisyonu; isteklilerin ihale konusu işi yapabilme kapasitelerini belirleyen yeterlik kriterlerine ve tekliflerin ihale dokümanında belirtilen şartlara uygun olup olmadığı konularındaki inceleme ve değerlendirmesini tamamlamıştır.
İhale Komisyonu, ihaleye teklif veren Etkin Eğitim Org. Gemi İşletmeciliği ve Turizm Ltd Şti. ile İdeal Bilgi Yönetimi Sosyal Sağlık Hizmetleri Eğitim Tercüme Org. San. ve Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığında, her iki ortağın ayrı ayrı ihale konusu alanda faaliyet gösterdiğine dair Ticaret Odası belgesi ve ihale konusu iş veya benzer işe uygun İş Bitirme Belgesi vermediğinden, bu firmanın teklifi değerlendirme dışı bırakılmıştır.
İhaleye teklif veren İzelman Genel Hizmet Otopark Özel Eğitim İtfaiye ve Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş’nin teklifi ise İhale Komisyonu’nca yeterli görülerek anılan ihalenin bu şirket üzerinde bırakılmasına karar vermiştir:
4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri gereğince ihale süreci devam etmekte olup kamuoyunun bilgisine arz ederiz.
Etiketler : eshot  izmir  şöför 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri