flas8230-izmir8217i-kilitleyen-ihalede-karar-aciklandi

Flaş… İzmir’i kilitleyen ihalede karar açıklandı

Tam 3 bin 317 kişi ilgilendiren ESHOT hizmet alım ihalesinde komisyon kararını açıkladı. İZELMAN yüksek teklif vermesine rağmen ipi göğüsleyen şirket oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Nermin Bezmen İzmirliler için okudu

  Konak Belediyesi ve Kalem Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’ etkinliği, Prof.Dr Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde altıncı kez “merhaba” dedi.

 • BAŞKAN ŞAHİN MENEMEN’DE YENİ CAMİİ TEMELİ ATTI

  Menemen İsmet İnönü Mahallesi’nde yerine yenisi yapılacak olan Kazım Karabekir Camii’nin temelini atan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Biz hizmetlerimizi yaparken birilerine yaranmak için değil, insanımızı sevdiğimiz için yapmışızdır” dedi.

 • “Ağzıyla söylediğini kalbiyle hissetmiyor”

  “Projelerimizi görene kadar havuç vermeye devam edeceğiz”

 • İKİ MİLYONLUK CİRO EKONOMİYE CAN KATTI

  İşte özlenen tablo.. Konak Belediyesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği sivil toplumla elele verdi, İzmir’de alışveriş şenliği gerçekleştirdi, hem İzmirli çoluk- çocuk güzel bir akşam geçirdi, hem de esnaf rahat bir nefes aldı. 2 milyon liranın üzerindeki cirolar ekonomiye can kattı. Esnaf ve İzmirliler, ‘Elele olmak ne güzel. Hakan, Ekrem ve Zekeriya Başkanları kutluyoruz. Herkesin laf ürettiği bir dönemde iş ürettiler. Özlenen tablo bu’ dediler.

 • ADNAN ALABAY TESLİM OLDU

  zmir'in gündemine bomba gibi düşen çete operasyonunda 4 gündür kendisinden haber alınamayan CHP Adnan Alabay teslim oldu

Son Güncelleme: 20 Kasım 2012, Salı
Haber 89 kez görüntülendi.

 

İzmir’i kilitleyen ESHOT hizmet alım ihalesinde karar açıklandı.
 
Tam 196 milyon TL muhammen bedel tespit edilen ve 3 bin 317 personeli ilgilendiren ihalede Büyükşehir şirketi İZELMAN’ın 198 milyon TL’yle 188 milyon TL’lik teklif sunan özel şirket Etkin-Lider Ortak Girişimi’nin gerisinde kalmış, ihaleyi kaybetmeyle yüz yüze gelmişti.
 
Oluşan kaos ortamında sendika grev kararı almış ve on binlerle meydanlara inmiş, İZELMAN şoförleri yaklaşık iki haftadır süre gelen sivil kıyafet ve şapka eylemi başlatmıştı. Etkin-Lider Ortak Girişim şirketinin ortaklarının ‘Deniz Feneri’ sanığı olması da kentte tepki toplamıştı.
 
Bu atmosferde ihaleyi Etkin-Lider Ortak Girişim’in kazanması bekleniyor, herkes 3 bin 317 personelin akıbetini merak ediyordu.
 
Ve merakla beklenen karar açıklandı. İhale komisyonu Etkin-Lider Ortak Girişim’in belgelerini ve yeterliliğini eksik bularak devre dışı bırakılmasına ve ihaleyi İZELMAN’ın almasına karar verdi.
 
ESHOT GENEL Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından 31/10/2012 tarihinde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre yapılan “Sürücü, Teknik ve Destek Hizmetlerde Çalıştırılmak Üzere Personel Temini Hizmet Alımı” ihalesine teklif veren firmaların tekliflerini inceleyen İhale Komisyonu; isteklilerin ihale konusu işi yapabilme kapasitelerini belirleyen yeterlik kriterlerine ve tekliflerin ihale dokümanında belirtilen şartlara uygun olup olmadığı konularındaki inceleme ve değerlendirmesini tamamlamıştır.
İhale Komisyonu, ihaleye teklif veren Etkin Eğitim Org. Gemi İşletmeciliği ve Turizm Ltd Şti. ile İdeal Bilgi Yönetimi Sosyal Sağlık Hizmetleri Eğitim Tercüme Org. San. ve Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığında, her iki ortağın ayrı ayrı ihale konusu alanda faaliyet gösterdiğine dair Ticaret Odası belgesi ve ihale konusu iş veya benzer işe uygun İş Bitirme Belgesi vermediğinden, bu firmanın teklifi değerlendirme dışı bırakılmıştır.
İhaleye teklif veren İzelman Genel Hizmet Otopark Özel Eğitim İtfaiye ve Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş’nin teklifi ise İhale Komisyonu’nca yeterli görülerek anılan ihalenin bu şirket üzerinde bırakılmasına karar vermiştir:
4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri gereğince ihale süreci devam etmekte olup kamuoyunun bilgisine arz ederiz.
Etiketler : eshot  izmir  şöför 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri