karsiyaka-belediyesi-filarmoni-orkestrasi-konseri

Karşıyaka Belediyesi Filarmoni Orkestrası Konseri

Karşıyaka’da sanat dolu günler filarmoni orkestrası ile sürüyor. Dünyaca ünlü orkestra şefimiz, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Gürer Aykal’ın önderliğinde geçtiğimiz yıl kurulan Karşıyaka Belediyesi Filarmoni Orkestrası sezonun ilk konserine çıkıyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Balçova'nın Çocukları Daha Mutlu Büyüyecek”

  Balçova Belediyesi ile 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı mutlu bir gelecek için elele verdi. Proje ile Türkiye’ye örnek olacak bir model oluşturulacak.

 • Kürüm ve Güven kuyumcu açılışı yaptı

  Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Karabağlar Çamlık Yolu’nda hizmet verecek Gökhan Kuyumculuk’un açılışını yaptı.

 • ÇAK ekibi ilk sertifikasını aldı

  Belediyesi’nin doğal afetlerde hayat kurtaracak Arama Kurtarma (ÇAK) ekibi, başarıyla tamamladıkları eğitimin ardından sertifikalarını aldı. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, tüm ekibi tek tek kutlayarak teşekkür plaketi verdi.

 • CHP Buca Kadın Kolları'ndan 25 Kasım Eylemi

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı 25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü ile ilgili olarak Türkiye genelinde kampanya düzenliyor. Bu kampanya çerçevesinde CHP Buca Kadın Kolları'da kadına yönelik şiddete karşı basın açıklaması düzenleyerek tepki verdi. İlçe Başkanı Bekdaş Gül'ün de destek verdiği basın açıklamasında kadın kolları üyeleri giydikleri kıyafetlerle farkındalık yarattı CHP Buca Kadın Kolları Başkanı Zahide Kurun yaptığı basın açıklamasında şu noktalara dikkat çekti; KADINLAR YAŞASIN! YAŞASIN KADINLAR!

 • İş kurmak isteyenlere Bornova Belediyesi’nden önemli fırsat

  30 bini hibe olmak üzere 100 bin liralık kredi olanağı

Son Güncelleme: 21 Kasım 2012, Çarşamba
Haber 123 kez görüntülendi.

Karşıyaka’da sanat dolu günler   filarmoni orkestrası ile sürüyor. Dünyaca ünlü orkestra şefimiz, Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Gürer Aykal’ın önderliğinde geçtiğimiz yıl kurulan Karşıyaka Belediyesi Filarmoni Orkestrası sezonun ilk konserine çıkıyor. Karşıyaka Belediyesi Opera Sahnesi’nde 26 Kasım 2012 Pazartesi günü saat 20.30’da gerçekleşecek konserde orkestrayı  Fazlı Orhun Orhon yönetecek.   

 

Genç kuşağın önemli orkestra şeflerinden ve aynı zamanda besteleriyle de tanınan şef Fazlı Orhun Orhon’un yöneteceği konser, ünlü besteci Mozart’ın Fa Majör “Divertimento”su ile başlayacak ve bestecinin “Türk” adıyla bilinen La Majör “5 No’lu Keman Konçertosu ile sürdürecek. Bu konçerto, Mozart’ın en mutlu, en parlak ve gülümseyen yaratılarından biri olarak nitelendirilir. Bu nitelikler, temaların seçiminden ve yapıtın ince, ustalıkla işlenmiş dokusundan ileri gelir. Konçertoyu ülkemizin gelecek vadeden, çalışmalarını Almanya’da sürdüren genç solist Irmak Ülke yorumlayacak… Konserin ikinci bölümünde bu kez besteci Schönberg’in 1899’da yaylı çalgılar yedilisi için insan duygularını yansıtmak amacıyla yazılan “Verklaerte Nacht / Aydınlanan Gece” adlı yapıtı, orkestraya uyarlanmış şekliyle seslendirecek.

Karşıyaka Belediye Filarmoni Orkestrası geçtiğimiz yıl Gürer Aykal yönetiminde iki ayrı konser vermişti.

 

Etkinliğe giriş davetiyelidir. Numaralı Davetiyeler Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden temin edilebilir (Tel: 330 64 04).

Etiketler : Filarmoni  karşıyaka  Gürer Aykal  opera 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri