karabaglar8217da-kadinlar-siddete-karsi-birlesti

Karabağlar’da kadınlar şiddete karşı birleşti

Horzum, “Şiddet görüyorsanız şikayetçi olmaktan korkmayın”

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • “Dönüşüm dediğin, uzun ince bir yol”

  Karşıyaka, Bayraklı, Buca, Bornova, Gaziemir ve Karabağlar’dan sonra Konak’taki muhtarlarla da bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, en çok kentsel dönüşüm sorularıyla karşılaştı. Başkan, “Bu, uzun ince bir yol gibi. 60 senelik çöküntü 2-3 senede ayağa kalkmaz” diye konuştu.

 • "Toptan Teftiş"

  Yakından takip ettiği proje ve yatırımlar için sık sık sahaya inen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez merkezdeki 11 ilçenin 386 mahallesinde sürdürülen "Toptan Çözüm" çalışmalarını denetledi.

 • ÇİĞLİ BELEDİYESİ'NDEN SÖMESTİR FİLM ŞENLİĞİ

  Çiğli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sömestir sinema şenliği bu yıl da birbirinden eğlenceli filmlerle devam ediyor.

 • Karşıyaka 7 büyük açılış için gün sayıyor

  Karşıyaka’yı açılış heyecanı sardı. 2 Kasım Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı görkemli iki ayrı törenle 7 tesis daha hizmete girecek

 • Kordon’da fetva timi!

  İzmir Kordonu farklı kültürleri buluşturmaya devam ediyor. Kordon'un son günlerdeki müdavimleri arasına cüppeli, sarıklı hocalar da girdi. İki cüppeli, Kordon boyu 'selamüaleyküm' diyerek oturanları selamlıyor, özellikle birbirine sarılan sevgililerin yanına gidip 'fetva' veriyor!

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012, Salı
Haber 154 kez görüntülendi.

İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi Gönüllü Avukatlarından Rahile Horzum, “Şiddete uğruyorsanız veya yakınınızda böyle bir olaya şahitseniz şikayetçi olmaktan korkmayın, siz haklısınız ve yetkililer sizi koruyucu tedbirler almak zorunda” dedi.

Karabağlar Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında “Şiddete Karşı Birleşelim” etkinliği düzenledi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri’nin düzenlediği etkinliğe katılan Avukat Rahile Horzum ve Avukat Seda Ayaz Aksoy, Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi’nin kadınlarla ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili kadınları bilgilendirdi.
Ülkemizde şiddet mağduru kadınların şikayetçi olmaktan korktuklarına dikkati çeken Horzum, “Şiddete uğruyorsanız veya yakınınızda böyle bir olaya şahit olursanız, korkmadan şikayetçi olun. Kolluk kuvvetlerine sığının. Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi konusunda çıkarılan kanunla birlikte artık kolluk kuvvetleri ve mülki amirler sizi koruyucu tedbirler almak zorunda. Yeter ki şiddete uğrayan kadınlar korkmadan şikayetlerini yetkililere bildirsin” diye konuştu.

Avukat Seda Ayaz Aksoy ise, katılımcıları adli yardımlarla ilgili bilgilendirdi. Aksoy, “Kadınlar görünen ve görünmeyen çeşitli şiddetlerle karşı karşıya geliyor. Yeni düzenlemelerle şiddet mağduru kadının ispat zorunluluğu ortadan kalktı. Siz şikayetinizi açık bir şekilde yetkililere bildirirseniz derhal işlem yapılmaya başlanacak ve gereği yapılacaktır. Burada önemli olan şiddet mağduru kadının açık bir şekilde şikayetini belirtmesi” dedi.
Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şiddete Karşı Birleşelim etkinliğinde, kadına karşı şiddeti anlatan kısa film gösterimi ile Karabağlar Belediyesi Tiyatro Kursiyerleri’nin “Özne Sizsiniz” adlı oyunu sahnelendi.
 

Etiketler : kadına şiddet  karabağlar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri