karabaglar8217da-kadinlar-siddete-karsi-birlesti

Karabağlar’da kadınlar şiddete karşı birleşti

Horzum, “Şiddet görüyorsanız şikayetçi olmaktan korkmayın”

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İzmir'deki sinagog 139 yıl sonra hayata döndü

  İzmir’de Bergama Belediyesi, 139 yıldan beri kapalı olan Yabets Sinagogu'nu yapılan restorasyon çalışması sonucu törenle açıldı.

 • Buca Belediyesi’nden çocuklara çevre eğitimi

  Buca Belediyesi Çevre Müdürlüğü ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda çevre eğitimine başladı.

 • Buca Üzüm Bağı’ndan bereket fışkırıyor

  Buca’nın sembolü olan üzümü kurduğu 13 dönüm üzüm bağıyla topraklarına geri döndüren Buca Belediyesi, ikinci hasada hazırlanırken kısa zamanda gelişip serpilen asmalar bereketiyle yüz güldürüyor. Geçtiğimiz yıl yapılan ilk hasatta yaklaşık 1,5 ton üzüm veren Buca Belediyesi üzüm bağlarından bu hasat sezonunda 6 ton gibi yüksek rekolte bekleniyor.

 • Başkan’ın Foça günlüğü

  Foça merkez ile Bağarası mahallesinde “Kocaoğlu rüzgarı” esti. Turistik ilçede 5 saat içinde 4 açılış gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, kahvehane toplantıları yaptı; dernekleri ziyaret edip vatandaşların derdini dinledi.

 • Gaziemir’de yeni bir kent yükseliyor

  Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından öz kaynaklarla hayata geçirilen ve 400 milyon TL’ye mal olacak yeni fuar kompleksinin inşaatı 7 blok halinde devam ediyor. Kente fuarcılık geleneğinde sıçrama yaptıracak yeni fuar merkezinin inşaat çalışmalarında A, C ve F bloklarda (Sergi Holleri) uzay çatı imalatları yapılıyor. Yine tüm bloklarda duvar ve seramik imalatları sürüyor, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak 12 katlı seyir kulesi tamamlandı, son rötuşlar yapılıyor.

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012, Salı
Haber 179 kez görüntülendi.

İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi Gönüllü Avukatlarından Rahile Horzum, “Şiddete uğruyorsanız veya yakınınızda böyle bir olaya şahitseniz şikayetçi olmaktan korkmayın, siz haklısınız ve yetkililer sizi koruyucu tedbirler almak zorunda” dedi.

Karabağlar Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında “Şiddete Karşı Birleşelim” etkinliği düzenledi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri’nin düzenlediği etkinliğe katılan Avukat Rahile Horzum ve Avukat Seda Ayaz Aksoy, Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi’nin kadınlarla ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili kadınları bilgilendirdi.
Ülkemizde şiddet mağduru kadınların şikayetçi olmaktan korktuklarına dikkati çeken Horzum, “Şiddete uğruyorsanız veya yakınınızda böyle bir olaya şahit olursanız, korkmadan şikayetçi olun. Kolluk kuvvetlerine sığının. Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi konusunda çıkarılan kanunla birlikte artık kolluk kuvvetleri ve mülki amirler sizi koruyucu tedbirler almak zorunda. Yeter ki şiddete uğrayan kadınlar korkmadan şikayetlerini yetkililere bildirsin” diye konuştu.

Avukat Seda Ayaz Aksoy ise, katılımcıları adli yardımlarla ilgili bilgilendirdi. Aksoy, “Kadınlar görünen ve görünmeyen çeşitli şiddetlerle karşı karşıya geliyor. Yeni düzenlemelerle şiddet mağduru kadının ispat zorunluluğu ortadan kalktı. Siz şikayetinizi açık bir şekilde yetkililere bildirirseniz derhal işlem yapılmaya başlanacak ve gereği yapılacaktır. Burada önemli olan şiddet mağduru kadının açık bir şekilde şikayetini belirtmesi” dedi.
Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şiddete Karşı Birleşelim etkinliğinde, kadına karşı şiddeti anlatan kısa film gösterimi ile Karabağlar Belediyesi Tiyatro Kursiyerleri’nin “Özne Sizsiniz” adlı oyunu sahnelendi.
 

Etiketler : kadına şiddet  karabağlar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri