karabaglar8217da-kadinlar-siddete-karsi-birlesti

Karabağlar’da kadınlar şiddete karşı birleşti

Horzum, “Şiddet görüyorsanız şikayetçi olmaktan korkmayın”

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Ev Hanımları Yoga ile stres atıyor

  Güzelyalı’da bulunan Konak Belediyesi Melahat Yılmayan Öğrenme Evi yoga kursuyla kadınların ikinci adresi oldu.

 • ALİAĞA’DA E-BELEDİYE UYGULAMASI YAYGINLAŞIYOR

  ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN 3 YIL ÖNCE BAŞLATTIĞI E-BELEDİYE UYGULAMASINI HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK KİŞİ KULLANIYOR.

 • Hem eğleniyorlar hem öğreniyorlar

  Konaklı çocuklar kentin mimari özelliğini, yapılarını eğlenerek öğreniyor. Konak Belediyesi ile İzmir Mimarlar Odası Çocuk Mimarlık Komisyonu işbirliğinde ilkokul çocukları kentlerin kültürel mimarisi hakkında bilgilendiriliyorlar.

 • ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN TAM DONANIMLI HASTA NAKİL AMBULANS HİZMETİ ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURUYOR.

  Aliağa Belediyesi’nin tam donanımlı hasta nakil ambulans hizmeti kentte önemli bir boşluğu dolduruyor. Aliağa Belediyesi’nin birçok sosyal projesinin yanında sağlık alanındaki sosyal projesi olan Ambulans hizmeti acil olmayan ancak ambulansla nakli mümkün olan hastalar için hizmet veriyor. Evden hastaneye, hastaneden bir başkan hastaneye ya da hastaneden eve diyaliz, doğum ve ameliyat sonrası ya da yatalak hastaların naklini sağlayarak ihtiyaç sahiplerini istedikleri noktaya konforlu bir şekilde ulaştırıyor

 • İP'lilerden, İnce'ye ziyaret

  İşçi Partisi (İP) Güzelbahçe İlçe yöneticileri, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'yi ziyaret etti. İP İlçe Başkanı Levent Budak ve ilçe yöneticileri Mustafa Yaşar ile Öktem Özses, Başkan İnce'yi makamında ziyaret ederek, istek ve önerilerini sundu.

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012, Salı
Haber 131 kez görüntülendi.

İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi Gönüllü Avukatlarından Rahile Horzum, “Şiddete uğruyorsanız veya yakınınızda böyle bir olaya şahitseniz şikayetçi olmaktan korkmayın, siz haklısınız ve yetkililer sizi koruyucu tedbirler almak zorunda” dedi.

Karabağlar Belediyesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında “Şiddete Karşı Birleşelim” etkinliği düzenledi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri’nin düzenlediği etkinliğe katılan Avukat Rahile Horzum ve Avukat Seda Ayaz Aksoy, Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırma Merkezi’nin kadınlarla ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili kadınları bilgilendirdi.
Ülkemizde şiddet mağduru kadınların şikayetçi olmaktan korktuklarına dikkati çeken Horzum, “Şiddete uğruyorsanız veya yakınınızda böyle bir olaya şahit olursanız, korkmadan şikayetçi olun. Kolluk kuvvetlerine sığının. Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi konusunda çıkarılan kanunla birlikte artık kolluk kuvvetleri ve mülki amirler sizi koruyucu tedbirler almak zorunda. Yeter ki şiddete uğrayan kadınlar korkmadan şikayetlerini yetkililere bildirsin” diye konuştu.

Avukat Seda Ayaz Aksoy ise, katılımcıları adli yardımlarla ilgili bilgilendirdi. Aksoy, “Kadınlar görünen ve görünmeyen çeşitli şiddetlerle karşı karşıya geliyor. Yeni düzenlemelerle şiddet mağduru kadının ispat zorunluluğu ortadan kalktı. Siz şikayetinizi açık bir şekilde yetkililere bildirirseniz derhal işlem yapılmaya başlanacak ve gereği yapılacaktır. Burada önemli olan şiddet mağduru kadının açık bir şekilde şikayetini belirtmesi” dedi.
Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şiddete Karşı Birleşelim etkinliğinde, kadına karşı şiddeti anlatan kısa film gösterimi ile Karabağlar Belediyesi Tiyatro Kursiyerleri’nin “Özne Sizsiniz” adlı oyunu sahnelendi.
 

Etiketler : kadına şiddet  karabağlar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri