cep-parki

Cep Parkı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Vergi Dairesi yanındaki alanı park olarak düzenledi. Söz konusu alan, Büyükşehir Belediyesi’nin 1984 yılından bu yana devam eden kamulaştırma sorununu 42 milyon lira ödeyerek çözmesinin ardından, küçük bir cep parkı olarak yeniden kente kazandırıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tartan, Bosna’nın kahraman gazilerini ağırladı

  Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi’nin davetlisi olarak İzmir’e gelen Bosna Hersek Altın Zambak Gaziler Derneği Başkanı ve dernek üyeleri Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın davetlisi olarak Abacıoğlu Hanı’nda konuk edildi.

 • İşte İzmir bu!

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Selçuk ziyaretinde İzmir’in demokrasi kültürüne ilişkin en güzel örneklerden biri sergilendi. Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, “AK Partili bir belediye başkanı olarak”, kendisiyle CHP’li başkanlardan çok daha güçlü bir bağ ile çalışacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ise “Belediye Başkanı sadece bir partinin değil, herkesin belediye başkanıdır” diye konuştu

 • TARLASINDAN 105 PARÇA TARİHİ ESER ÇIKTI

  Foça'da yaşayan Nadire Karaaslan, evinin yakınlarındaki eskiden tütün yetiştirdikleri tarlada, kendisinin 'kafacıklar' dediği, aralarında heykel parçalarının da olduğu 105 parça tarihi eser buldu.

 • Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin detayları heykel ve takılarda hayat buldu

  Mukarnas’ın sırları Konak’ta

 • SU ÜRÜNLERİ VE HAYVANSAL MAMULLER İHRACATINDA KILIÇ DENİZ ÜRÜNLERİ ZİRVEYE ABONE OLDU

  İhracatın yıldız sektörlerinden Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde 2012 yılının ihracat şampiyonları belli oldu. Kılıç Holding A.Ş. şirketlerinden KLC Gıda Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticare A.Ş. üçüncü kez sektöründe Türkiye Şampiyonu olurken, ikinciliği Banvit A.Ş., üçüncülüğü ise Keskinoğlu A.Ş. elde etti.

Son Güncelleme: 30 Kasım 2012, Cuma
Haber 138 kez görüntülendi.

 

Ziraat Bankası, Büyükşehir Belediyesi’ne kentin kalbinde yer alan 2 bin 904 metrekarelik alana kamulaştırmasız el attığı gerekçesiyle dava açmıştı. Uzun süren dava sonucunda Büyükşehir Belediyesi, alanı park olarak düzenledi.  Parka Konak Meydanı’ndan sökülerek korumaya alınan bir manolya ağacı yerleştirildi. Oturma birimlerinin de yerleştirileceği yeşil alan, bodur pittosporum, taflan çeşitleri ve beyaz menekşelerle süslendi. 
Etiketler : izmir  konak  park 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri