cep-parki

Cep Parkı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Vergi Dairesi yanındaki alanı park olarak düzenledi. Söz konusu alan, Büyükşehir Belediyesi’nin 1984 yılından bu yana devam eden kamulaştırma sorununu 42 milyon lira ödeyerek çözmesinin ardından, küçük bir cep parkı olarak yeniden kente kazandırıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bornova Novipazar’la kardeş oldu

  Bornova Belediyesi, Sırbistan’ın Novipazar kenti ile kardeş şehir protokolü imzaladı. Novipazar’dan gelen heyeti önce makamında kabul eden Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır daha sonra İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Balçova Termal Otel’de düzenlediği Dostluk ve Dayanışma Gecesi’nde Novipazar Belediye Başkanı Dr. Meho Mahmodoviç ile kardeş kent protokolünü imzaladı

 • Büyükşehir’de 2.İZBETON vakası: Bu kez İZELMAN zorda!

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli şirketlerinden biri olan İZELMAN, ulaşımın bel kemiği olan ESHOT’un yaptığı personel ihalesini kaybetmekle karşı karşıya kaldı. Belediye şirketi İZBETON da 286 milyon TL’lik asfalt ihalesini kaybetme riski yaşamıştı.

 • Büyük Şehire Aday Olucak mı?

  Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Ege Tv’de Güne Bakış Programı’nda önemli açıklamalar yaptı. Büyükşehir adayı olacak mısınız sorusuna muhatap olan Durak, ‘Aziz Kocaoğlu varken asla…’ yanıtı verdi.

 • Büyükşehir’in filosuna “gençlik aşısı"

  45 yeni otobüs geldi, sırada 255 tane daha var

 • İzmir’in ekmekleri “50 şehirde” umut oldu

  Ürettiği ucuz ve sağlıklı ekmeklerle dar gelirli vatandaşların aile bütçelerine katkı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çölyak ve fenilketonüri hastalarının da imdadına yetişti. İthali 12 TL olan glutensiz ekmekler, Kent Ekmek Fabrikası’nda 75 kuruştan satılınca, talep patlaması oldu. Şimdi İzmir’in ekmekleri, Tekirdağ’dan Van’a Türkiye’nin 50 şehrindeki tam 274 noktaya ulaştırılıyor.

Son Güncelleme: 30 Kasım 2012, Cuma
Haber 55 kez görüntülendi.

 

Ziraat Bankası, Büyükşehir Belediyesi’ne kentin kalbinde yer alan 2 bin 904 metrekarelik alana kamulaştırmasız el attığı gerekçesiyle dava açmıştı. Uzun süren dava sonucunda Büyükşehir Belediyesi, alanı park olarak düzenledi.  Parka Konak Meydanı’ndan sökülerek korumaya alınan bir manolya ağacı yerleştirildi. Oturma birimlerinin de yerleştirileceği yeşil alan, bodur pittosporum, taflan çeşitleri ve beyaz menekşelerle süslendi. 
Etiketler : izmir  konak  park 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri