cep-parki

Cep Parkı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Vergi Dairesi yanındaki alanı park olarak düzenledi. Söz konusu alan, Büyükşehir Belediyesi’nin 1984 yılından bu yana devam eden kamulaştırma sorununu 42 milyon lira ödeyerek çözmesinin ardından, küçük bir cep parkı olarak yeniden kente kazandırıldı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Gana Büyükelçisi’nden İzmir övgüsü

  Göreve yeni başlayan Gana’nın Ankara Büyükelçisi Alhaji İbrahim Abass, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’ın ağırladığı konuk büyükelçiye Türk ve Ganalı işadamları eşlik etti.

 • Bayraklı’da yöresel yemekler yarıştı

  Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen yöresel yemek yarışması yoğun katılımla gerçekleşti. Başkan Hasan Karabağ’ın jüri üyesi olarak puan verdiği yarışmada Erzurumlu Gülten Duman’ın yaptığı “içli köfte” birinci oldu. Dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

 • CHP İzmir’in Başkanı, Büyükkale Köyünden Başbakan’a Sordu..

  “Köylünün Sefaletinin Sebebini Açıklayın”

 • İzmir’de Günay rüzgarı

  Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Travel Turkey Fuarı için geldiği İzmir’de müze ve tarihi bölgeler için güzel haberler verirken, Gaziemir’deki nükleer çöplük vakasına el koydu, gün sonunda ise mikrofonla döktürdü.

 • Tartan Çankaya Çarşısı esnafını ziyaret etti

  Tartan, yetkileri dahilinde sorunlara çözüm getirmeye çalışacağını ifade etti.

Son Güncelleme: 30 Kasım 2012, Cuma
Haber 84 kez görüntülendi.

 

Ziraat Bankası, Büyükşehir Belediyesi’ne kentin kalbinde yer alan 2 bin 904 metrekarelik alana kamulaştırmasız el attığı gerekçesiyle dava açmıştı. Uzun süren dava sonucunda Büyükşehir Belediyesi, alanı park olarak düzenledi.  Parka Konak Meydanı’ndan sökülerek korumaya alınan bir manolya ağacı yerleştirildi. Oturma birimlerinin de yerleştirileceği yeşil alan, bodur pittosporum, taflan çeşitleri ve beyaz menekşelerle süslendi. 
Etiketler : izmir  konak  park 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri