izmir-ekonomi-ve-cigli-rotaract-kulupleri8217-nden-lojistik-zirvesi

İZMİR EKONOMİ VE ÇİĞLİ ROTARACT KULÜPLERİ’ NDEN LOJİSTİK ZİRVESİ

İzmir Ekonomi ve Çiğli Rotaract Kulüpleri “İzmir Lojistik Zirvesi” düzenliyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 10 Aralık 2012, Pazartesi
Haber 210 kez görüntülendi.

Globalleşen dünyada, değişen ve gelişen lojistik sektörünün önde gelen isimlerini ve akademisyenlerini bir araya getirecek zirvede, katılımcılar ile birlikte lojistik sektörünün tartışılması ve sektörün farklı alanlarının, farklı bakış açısıyla değerlendirilecektir.

Arkas, Mars, İnci, Horoz ve Elmas gibi sektörün köklü lojistik firmalarının destek vereceği organizasyona, Ayrıca Deniz Ticaret Odası İzmir Bölgesi ve İzmir Alsancak Liman İşletme Müdürlüğü’de destek veriyor.İzmir Lojistik Zirvesi’nde sektörün önde gelen yöneticileri düzenlenecek 3 oturumla katılımcılar ile bir araya gelecek. İzmir ve Çevresinden toplam 6 üniversite ve 2440.Bölge Rotaract 41 Kulübü de zirveye destek veriyor. 

İzmir Lojistik Zirvesi’nin önemine dikkat çeken Çiğli Rotaract Kulübü Başkanı Merter AKSU; “Lojistik bugün işletmelerin global rekabette fark yaratacağı en temel iş süreçlerinden bir tanesidir. Tedarik ve üretimden pazarlamaya kadar tüm faaliyetlerin verimliliğini etkilemektedir.

Lojistik sektörü dünyada olduğu gibi ülkemizde de, son yıllarda hızlı bir gelişim içerisinde olan az sayıda sektörden biri olarak görülebilir. Bir değerlendirme yapmak gerekirse, sektör Avrupa’da %7-10, Amerika’da %15, Türkiye’de ise %20’lik büyüme hızına sahip.”

İzmir Ekonomi Başkanı Aslı AYDOĞAN ise; “Lojistik kapsamında;sipariş işleme,talep planlaması ve takibi, taşıma, dağıtım merkeziyönetimi, elleçleme, ambalajlama, paketleme, sigortalama, gümrükleme, envanter ve stok yönetimi gibi çok yönlü iş süreçleri yer alıyor. Bu süreçlerin bir kısmı işletmelerin kendi bünyelerinde kurdukları lojistik departmanları tarafından yürütülürken; bir kısmı ise dış tedarik yolu ile üçüncü parti lojistik hizmet sağlayıcı firmalar tarafından yürütülüyor.

Son dönemde dünya ölçeğinde pek çok ticaret ve üretim bölgesinde lojistik hizmetlerin dışarıdan tedariki ise giderek yaygınlık kazanıyor. Bu süreçlerin her biri kendi içinde ayrı önem taşıyor ve ayrı ayrı uzmanlık gerektiren bir iş kolu olarak görülüyor. İzmir Limanı’da Lojistik anlamında ülkemizde önem taşıyan limanların en başında geliyor.Böyle bir zirveye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuoruz.” diye konuştu. 

İzmir Lojistik Zirvesi 15 Aralık 2012 Cumartesi Günü Dokuz Eylül Eylül Üniversitesi DESEM Bordo Salonu’nda gerçekleşecek zirve saat 10.00 – 18.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etiketler : İzmir  rotaract 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri