fransadan-turkiyeye-bize-de-yatirim-yapin

Fransa'dan Türkiye'ye: Bize de yatırım yapın

Fransa Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricq, Türk şirketlere ‘markalarımızı satın alın' çağrısı yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • ABD'de 'mali uçurum'a düşmemek için son 4 gün

  ABD Kongresi yaklaşan mali uçuruma karşı yeniden çare arayışında. Bir çözüm bulunamazsa yılbaşından itibaren 109 milyar dolarlık harcama kesintileri yürürlüğe girecek.

 • Kara pazartesi geliyor!

  Kıyamet tellalı kötü haber verdi!

 • Gates'ten 'bohça'ya övgü

  Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in dünyanın bütün mülteci kamplarına giren Wonderbag'in yararlarını anlatan övgü dolu bir tweet atması tüm gözleri ekolojik pişirme çantasına çevirdi

 • WSJ: Erdoğan ilk defa şaşırtmıyor

  Wall Street Journal, Başbakan Erdoğan’ın “TLzone” önerisine ilişkin “Erdoğan’ın yorumları ilk defa şaşırtmıyor” derken TL’nin son yıllarda büyük mesafe kaydettiğine vurgu yaptı.

 • Sigaraya rekor bahane zammı yolda!

  Sigara şirketleri, 1 Ocak 2013'te sigara vergisini bahane ederek yüzde 40 zam yapmaya hazırlanıyor

Son Güncelleme: 17 Ocak 2013, Perşembe
Haber 124 kez görüntülendi.

Fransa Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricq, Türkiye'nin önde gelen şirketlerine, "Ülkeme gelip yatırım yapın. Markalarımızı satın alın." davetinde bulundu. Türkiye'nin yükselen ekonomisinin Avrupa'yı imrendirdiğini dile getiren Bricq, Fransa'yla süren iyi diyalogların ekonomi alanında da devam etmesini umduklarını dile getirdi.

TÜRKİYE YÜKSELİŞİYLE AVRUPA'YI İMRENDİRİYOR
Nicole Bricq, Türkiye ve Fransa'nın diğer ülkelerde ortak yatırımlar yapabileceğini de dile getirdi. Fransa Dış Ticaret Bakanı Bricq, İstanbul temasları dâhilinde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile bir araya geldi. Fransız CEO'ların da yer aldığı buluşmada söz alan Nicole Bricq, Fransa için Türkiye'nin sanayi alanında önemli bir ortak olduğuna işaret etti. Bricq, ülkenin büyüme oranları ile, ihracatta yakaladığı ivme ile Avrupa'yı imrendirdiğini de vurguladı.

"DİLERİM İYİ DİYALOGUMUZ EKONOMİDE DE OLUR"
Türkiye ile Fransa'nın diyaloglarının iyi olduğunu anlatan Bricq, "Bu diyalog dilerim ekonomide de olur. Burada şirketlerin diyalogu daha önemli. Kuşku yok ülkelerin ticaretini artıracak olan şirketlerdir. Devlet olarak THY, uçak adedini artırmayı dilediğinde gerekeni yaparız. Yine Türkiye'nin enerji ile ilgili davetlerine sıcak bakarız. Yenilenebilir kaynaklar olsun, nükleer reaktörler olsun gereken katkıyı yaparız. Ama bunların biri dahi şirketlerin diyalogundan önemli değildir." ifadelerini kullandı.

"ÜLKEME YATIRIM YAPIN"
Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin Avrupa'da büyük atılım yaptığından söz eden Nicole Bricq, "Temenni ederim bunlar ülkeme de yatırım yapar, markalarımızı ya da markalarımızın paylarını satın alır." dedi. Avrupa'da 500 milyona yakın tüketicinin bulunduğunu belirten Bricq, Türkiye'yi bu pazarda yerini almaya çağırdı.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri