hayalet-koye-piyango-vurdu

Hayalet köye piyango vurdu!

89 yıl sonra şans işte böyle döner!

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 01 Nisan 2013, Pazartesi
Haber 147 kez görüntülendi.

Tam 89 yıl boyunca kaderine terkedilen vehayalet köy olarak bilinen Fethiye'deki Kayaköykültür ve tarih mirası olarak ekonomiye kazandırılacak. Yıllardır atıl olduğu için hayalet köyü andıran Kayaköy'e 300 yataklı konaklama tesisi yapılacak.

İHALEYE KAÇ FİRMA KATILDI?
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ''Eşsiz bir tarih ve kültür mirasının korunması konusunda duyarlı bir yaklaşım sergileyerek bu alan yerel halk başta olmak üzere sanatçılar, bilim insanları ve tüm insanlığın kullanımına sunulacak. İyice yıkılmış ve tahrip olmuş durumdaki evlerin 300 yataklı bir konaklama tesisine dönüşmesi Kayaköy veFethiye adına yeni bir marka yaratacağına inanıyorum. İhaleye 4-5 firmanın katılmış olduğunu öğrendik. Tekliflerin değerlendirilmesinin ardından Kayaköy'de yıllardır beklenen hizmet gerçekleşecek. Böylece ülke ekonomisine önemli bir yatırım kazandırılacak'' dedi.

Rumlardan mübadele sonucu kalan metruk haldeki evlerden 300'ünün konaklama tesisi yapılması için ihaleye çıkartılması köy halkı tarafından da sevinçle karşılandı.

İHA

Etiketler : Fethiye  hayalet köy  Kayaköy 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri