5-liralar-degisti

5 liralar değişti!

Yeni paralar ne zaman tedavüle çıkacak?

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bütçe açığı 2012'de 28.8 milyar TL

  Maliye Bakanı Şimşek, 2012 yılında bütçe açığının 28.8 milyar lira olarak gerçekleştiğini açıkladı.

 • "BES"lenmeye devlet desteği geliyor

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nde devlet desteğini Babacan açıkladı.

 • Büyüme de hızlı düşüş!

  Büyümede sert düşüş Türkiye'nin Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (GSYİH) üçüncü çeyrekte yüzde 1.6 büyüme kaydetti. Bu veriyle 2012'nin ilk dokuz ayındaki büyüme performansı yüzde 2.6 olarak gerçekleşti.

 • Elektriğe zam yok!

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, ''1 Ocak 2013 tarihinde elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmüyoruz'' dedi.

 • Kapışma başladı

  Autoshow fuarında 500 model otomobil görücüye çıktı. Peugeot 301, Citroen C-Elysee, yenilenen Renault Fluence ve Symbol’un dünya tanıtımları yapılırken, 30 model ilk kez Türk tüketicisiyle tanıştı

Son Güncelleme: 02 Nisan 2013, Salı
Haber 85 kez görüntülendi.

Merkez Bankası, 5 liralık banknotların hakim rengini mor olarak değiştirdi. Yeni banknotlar 8 Nisan'da tedavüle çıkarılacak. Merkez Bankası'nın konuya ilişkin duyurusu, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

İMZALAR DEĞİŞECEK Mİ?
Duyuruya göre, 5 liralık banknotun hakim rengi ''mor'' olarak belirlendi. 1 Ocak 2009'da tedavüle çıkarılan ve halen tedavülde bulunan E-9 Emisyon Grubu I. tertip Türk Lirası banknotlara kıyasla, II. tertip 200 TL, 50 TL ve 5 TL banknotlardaki imzalarda da değişikliğe gidildi. 200 ve 5 liralık banknotlarda Başkan Erdem Başçı ile Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu'nun, 50 liralık banknotlarda ise Başçı'nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Turalay Kenç'in imzaları yer alacak.

Söz konusu banknotlar, imzalar ve 5 liralık banknottaki renk değişimi dışında, boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonlarıyla genel nitelik ve görünümleri bakımından tedavüldeki banknotlarla aynı olacak. 1. ve 2. tertip banknotlar birlikte tedavülde bulunacak. Bu arada, E-9 emisyon grubu 2. tertip 200, 50 ve 5 liralık banknotlar 8 Nisan'da tedavüle verilecek.

AA

Etiketler : banknot  Merkez Bankası 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri