5-liralar-degisti

5 liralar değişti!

Yeni paralar ne zaman tedavüle çıkacak?

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Vatandaşa doğalgaz müjdesi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada Mart ayında doğalgaza zam yapılmayacağını bildirdi.

 • Köprü ve otoyollardan 470 bin 'hayalet' geçti

  2011'de köprü ve otoyollardan geçen araç sayısı 273 milyon oldu. Bu dönemde 3 milyon 22 bin araç kaçak geçti.

 • TÜSİAD'da yeni yönetim listesi

  Muharrem Yılmaz, Genel Kurul'a sunulmak üzere aday Yönetim Kurulu asil ve yedek üye listesini oluşturdu.

 • Maliye Bakanlığı 670 gelir uzmanı alacak

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in onayı ile mükellef hizmetlerinin geliştirilmesi ve memnuniyetinin artırılması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin mücadele etmek üzere, 670 gelir uzmanı alacak!

 • Rumlardan gazı ile ilgili sürpriz Türkiye teklifi!

  Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskopos II. Hrisostomos, doğalgazın Türkiye üzerinden Avrupa'ya ihraç edilmesine karşı olmadığını belirterek “Gazın Türkiye'den geçmesi, halkımızın milli ve ekonomik çıkarına olacaksa geçsin. Sevmek düşmanlık beslemekten daha iyidir” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 02 Nisan 2013, Salı
Haber 64 kez görüntülendi.

Merkez Bankası, 5 liralık banknotların hakim rengini mor olarak değiştirdi. Yeni banknotlar 8 Nisan'da tedavüle çıkarılacak. Merkez Bankası'nın konuya ilişkin duyurusu, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

İMZALAR DEĞİŞECEK Mİ?
Duyuruya göre, 5 liralık banknotun hakim rengi ''mor'' olarak belirlendi. 1 Ocak 2009'da tedavüle çıkarılan ve halen tedavülde bulunan E-9 Emisyon Grubu I. tertip Türk Lirası banknotlara kıyasla, II. tertip 200 TL, 50 TL ve 5 TL banknotlardaki imzalarda da değişikliğe gidildi. 200 ve 5 liralık banknotlarda Başkan Erdem Başçı ile Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu'nun, 50 liralık banknotlarda ise Başçı'nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Turalay Kenç'in imzaları yer alacak.

Söz konusu banknotlar, imzalar ve 5 liralık banknottaki renk değişimi dışında, boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonlarıyla genel nitelik ve görünümleri bakımından tedavüldeki banknotlarla aynı olacak. 1. ve 2. tertip banknotlar birlikte tedavülde bulunacak. Bu arada, E-9 emisyon grubu 2. tertip 200, 50 ve 5 liralık banknotlar 8 Nisan'da tedavüle verilecek.

AA

Etiketler : banknot  Merkez Bankası 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri