izmirin-onemli-tesisinde-ozellestirme-pazarligi-bitti

İzmir'in önemli tesisinde özelleştirme pazarlığı bitti

İşadamı Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Es Mali Yatırım Danışmanlık'ın BMC'ye 725 milyon TL'lik teklifi sonrası nihai pazarlık görüşmeleri bugün yapıldı. Biraz önce tamamlanan görüşmelerinden sonra BMC için son teklif 751 milyon TL oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bedava altın için izin çıkmadı

  İstanbul’da, bir alışveriş merkezindeki mağazanın sahibi, 'hayır' için vatandaşlara çeyrek altın dağıtmak istedi.

 • İMKB Başkanı Turhan'dan yatırımcılara uyarı

  İMKB Başkanı İbrahim Turhan, yatırımcılara ciddi uyarılarda bulundu..

 • EGE'DEN DOLARA BOYKOT

  Amerikan dolarının Türk lirası karşısında son dönemde aşırı değer kazanmasının, dünya genelinde yaşanan ekonomik savaşların yansıması olduğuna işaret eden Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, “Gezi olaylarında kazanan Türkiye oldu, 15 Temmuz’da kazanan Türkiye oldu, bugünde kazanan Türkiye olacak” diye konuştu.

 • Emekli, dul ve yetim maaş müjdesi

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 923 bin 851 kişinin 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerine gönderileceğini belirterek, 2013 Şubat ayı içerisinde aylık almakta oldukları gün itibarıyla ödeneceğini bildirdi.

 • 300 reçete Başbakan'ı şaşırttı

  SGK denetiminde günde 300'den fazla reçete yazan doktorlar Başbakan'ı da şaşırttı. Başbakan Erdoğan bu doktorlara ceza kesilip kesilmediğini sordu

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2014, Cuma
Haber 103 kez görüntülendi.

İZMİR- Pazarlık görüşmelerinin başında söz alan Es Mali Yatırımlar'ın patronu Ethem Sancak, "BMC'ye karşı ilgilimiz tamamen ülkenin geleceğine olan ilgiden kaynaklanıyor. Bu kurum geliştirilerek gelecek 10 yıllarda güzel markalar üretilme niyetindeyiz. Bir milli marka oluşturabilir miyiz gibi bir niyetimiz var. Bu firmayı savunma sanayinde iyi bir marka haline getirmek istiyoruz" dedi.
 
Sancak, İhale Komisyonu Başkanı Hamit Sarı'nın fiyatı artırma talebi üzerine, "Geçen oturumda verdiğimiz teklif bizim şartlarımızı çok zorlayan bir teklif. Ama bugün de bende artık takat kalmadı. 5 milyon artırıp en fazla 730 milyon TL yapalım" dedi.
 
Pazarlık aşamasında bu diyaloglar yaşandı:
Ethem Sancak: Bizim göze aldığımız para yeni yatırımlarla 2 milyar TL bir para. Yükümüz o açıdan da ağır. O yüzden bizim ceplerimizi de boşaltmayın.
Komisyon Başkanı: Biraz daha... En azından 750'yi aşalım...
Sancak: 750 diyelim ve bu işi burada bitirelim başkanım, sizi kıramıyorum
Sancak: 50'yi geçelim dediğinize göre, 751 deyip kapatalım. Ötesi gerçekten bizi zorlar
Sancak: Bizim elimizde bazı değerleme raporları var. Çok önemli bir kurumun raporu geldi, BMC'nin ederi 450 milyon TL diyor
Komisyon Başkanı: BMC çok önemli bir marka. Türkiye'nin milli gururu olacak, sayenizde olacak. 751 son rakamınız mı?
Sancak: Burada duralım başkanım, bizim açımızdan bu son
Komisyon Başkanı: Hayırlı olsun o zaman, bu rakamı Fon Kurulu'na sunacağız.
BMC için TMSF’nin belirlediği bedel 985 milyon TL’ydi. Şirketin 751 milyon TL’ye satılması durumunda 234 milyon TL daha düşük bir seviyeye satılmış olacak.

Etiketler : ekonomi  BMC  pazarlık  Sancak  Komisyon 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri