izmirin-onemli-tesisinde-ozellestirme-pazarligi-bitti

İzmir'in önemli tesisinde özelleştirme pazarlığı bitti

İşadamı Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Es Mali Yatırım Danışmanlık'ın BMC'ye 725 milyon TL'lik teklifi sonrası nihai pazarlık görüşmeleri bugün yapıldı. Biraz önce tamamlanan görüşmelerinden sonra BMC için son teklif 751 milyon TL oldu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • İZMİR'DE MİNİBÜS ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ

  Minibüsçüler Esnaf Odası bugünden itibaren geçerli olmak üzere minibüs ücretlerine yüzde 8 oranında zam yapıldığını açıkladı.

 • Ciner'den dev yatırım

  Sıfır noktasında 800 milyon $'lık santral açılıyor

 • Banka kesintileri için internetten başvuru

  Bankaların kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesintileri, internet üzerinden yapılan başvurularla geri alınabiliyor.

 • Sepete kivi girdi, greyfurt çıktı

  Enflasyon sepetine beş yeni ürün girerken, beş ürün çıkarıldı. Kivi, badem içi sepete dahil edilirken, greyfurt ve çocuk okul giysisi sepet dışı kaldı.

 • Elektronik reçete 1 Ocak’ta zorunlu

  Sağlık Bakanlığı 1. basamak sağlık tesislerinde, KİT-belediye-bakanlık 1. basamak sağlık tesislerinde, özel 1. basamak sağlık tesislerinde, işyeri hekimliklerinde, kurum hekimliklerinde ve üniversite 1. basamak sağlık tesislerinde görev yapan hekimler tarafından yazılanlar hariç, 1 Ocak 2013’ten itibaren manuel reçeteler eczaneler tarafından karşılanmayacak

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2014, Cuma
Haber 193 kez görüntülendi.

İZMİR- Pazarlık görüşmelerinin başında söz alan Es Mali Yatırımlar'ın patronu Ethem Sancak, "BMC'ye karşı ilgilimiz tamamen ülkenin geleceğine olan ilgiden kaynaklanıyor. Bu kurum geliştirilerek gelecek 10 yıllarda güzel markalar üretilme niyetindeyiz. Bir milli marka oluşturabilir miyiz gibi bir niyetimiz var. Bu firmayı savunma sanayinde iyi bir marka haline getirmek istiyoruz" dedi.
 
Sancak, İhale Komisyonu Başkanı Hamit Sarı'nın fiyatı artırma talebi üzerine, "Geçen oturumda verdiğimiz teklif bizim şartlarımızı çok zorlayan bir teklif. Ama bugün de bende artık takat kalmadı. 5 milyon artırıp en fazla 730 milyon TL yapalım" dedi.
 
Pazarlık aşamasında bu diyaloglar yaşandı:
Ethem Sancak: Bizim göze aldığımız para yeni yatırımlarla 2 milyar TL bir para. Yükümüz o açıdan da ağır. O yüzden bizim ceplerimizi de boşaltmayın.
Komisyon Başkanı: Biraz daha... En azından 750'yi aşalım...
Sancak: 750 diyelim ve bu işi burada bitirelim başkanım, sizi kıramıyorum
Sancak: 50'yi geçelim dediğinize göre, 751 deyip kapatalım. Ötesi gerçekten bizi zorlar
Sancak: Bizim elimizde bazı değerleme raporları var. Çok önemli bir kurumun raporu geldi, BMC'nin ederi 450 milyon TL diyor
Komisyon Başkanı: BMC çok önemli bir marka. Türkiye'nin milli gururu olacak, sayenizde olacak. 751 son rakamınız mı?
Sancak: Burada duralım başkanım, bizim açımızdan bu son
Komisyon Başkanı: Hayırlı olsun o zaman, bu rakamı Fon Kurulu'na sunacağız.
BMC için TMSF’nin belirlediği bedel 985 milyon TL’ydi. Şirketin 751 milyon TL’ye satılması durumunda 234 milyon TL daha düşük bir seviyeye satılmış olacak.

Etiketler : ekonomi  BMC  pazarlık  Sancak  Komisyon 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri