izmirin-yapilandirma-raporu-kac-kisi-basvurdutoplam-borc-ne-kadar

İzmir’in yapılandırma raporu: Kaç kişi başvurdu/toplam borç ne kadar?

Torba Yasa ile getirilen vergi borçlarının yeniden yapılandırılması uygulamasından İzmir'de 463 bin vatandaş yararlandı. Aralık sonunda biten başvuru döneminde 3 milyar 289 milyon liralık vergi borcu yeniden yapılandırıldı. İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, mükelleflerin başvuruda gösterdikleri hassasiyeti ödeme konusunda da göstermesini istedi. Engin, yapılandırmadan yararlanmayıp devletin alacağını yok etmek isteyen mükellefe de bundan sonra müsamaha göstermeyeceklerini açıkladı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 08 Ocak 2015, Perşembe
Haber 184 kez görüntülendi.

 İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, Torba Yasa ile getirilen vergi borçlarının yeniden yapılandırılması uygulamasından 463 bin 428 İzmirli'nin yararlandığını açıkladı. Hedefledikleri yüzde 60 başvuru oranını yakaladıklarını belirten Engin, 2 milyar 701 bin lirası asıl vergi borcu olmak üzere toplam 3 milyar 289 milyon liralık tutarın yeniden yapılandırıldığını söyledi.

İzmir Vergi Dairesi'nde basın açıklaması yapan Engin, İzmir'de 800 bin mükellefin 6 milyar lira tutarında vergi borcu olduğunu hatırlattı. Engin, "'Vergide fırsat zamanı' adını verdiğimiz bu yapılandırma kapsamında yüzde 60 başvuru hedeflemiştik. 3.5 aylık süreçte mükelleflerimizin tamamını bilgilendirmeyi amaçladık. Toplam 3 milyar 289 milyon liralık bir yapılandırma yapmış bulunmaktayız. Yüzde 60 hedefini yakaladık. Başvuru süresi bitti. Mükelleflerimize başvuruda gösterdiği hassasiyeti ödemede de göstermelerini bekliyoruz. Ödemeleri bankalar ve kredi kartı ile yapabilecekler. Yıl içinde iki taksidin aksatılması halinde yapılandırma iptal edilecek. Mümkün mertebe mükelleflerin taksitlendirmeleri bozmadan ödemelerini diliyorum" dedi.

Etiketler : ekonomi  vergidairesi  yapılandırma 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri