niyet-ettik-ciftciyi-kalkindirmaya

"Niyet ettik çiftçiyi kalkındırmaya"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aynı gün K.Menderes havzasının iki büyük ilçesi Tire ve Bayındır'da muhtarlarla toplantılar yaparak sorunlarını ve taleplerini dinledi. Başkan Kocaoğlu, "Önce sizleri kalkındıracağız, gençlerin istihdamına katkıda bulunacağız” dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Fazla mesai müjdesi!

  Kimlere fazla mesai ödenecek?

 • "Başbakan ile görüşmeye 3 milyonluk arabayla gittim"

  Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinde Başbakan Erdoğan’ın araya girerek ruhsat alındığı iddialarını yalanlayarak, “Ne böyle bir toplantı yapıldı, ne de böyle bir konu gündeme geldi. Herhalde o arkadaş yattığı zaman ateşi, 39-40 derece çıktı. Rüya gördü” dedi.

 • Mayıs Ayı Dost Meclisinde “KGF Kredi Garanti Fonu Tanıtımı ve Finansmana Erişim” konuşuldu

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesinin Balçova Termal Otel’de düzenlenen Mayıs ayı Dost Meclisi toplantısına Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aysal konuk oldu. Her ay geleneksel olarak yapılan Dost Meclisi toplantısında bu ay “KGF Kredi Garanti Fonu Tanıtımı ve Finansmana Erişim” konulu sunum yapıldı.

 • Bakan Şimşek’in 'gömlek' bütçesi

  MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, bütçe konuşmasıyla memurun ve işçinin “gömlek” harcamasını da ortaya koydu. Şimşek’in hesabına göre, 2002’de net asgari ücretle 5 gömlek alabilen işçi 2012’de 15 gömlek alabiliyor.

 • ELEKTRİĞE VE DOĞALGAZA ZAM: ORANI YÜZDE 9 - 14

  Son dakika elektriğe zam geldi. Elektrikte fiyat artışı resmi gazetede yayımlandı. Elektriğe meskende yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 14 zam geldi. Zamlı oranlar yarın geçerli olacak. Evlerdeki doğalgaza da zam geldi. BOTAŞ, doğalgaza konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 zam yapıldığını duyurdu.

Son Güncelleme: 26 Nisan 2018, Perşembe
Haber 215 kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçeleri ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldiği buluşmalar kapsamında bu kez Küçük Menderes'teydi. Başkan Kocaoğlu ilk olarak Tire Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, ilçenin 87 muhtarıyla görüştü. Buluşmaya Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek de katıldı. Muhtarların talep ve önerilerini tek tek dinleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Hem kırsalda hem de merkezde çok büyük mesafeler kat ettik. Bu çalışmaları yaparken de eşit davranmaya, sizlere layık olmaya çalışıyoruz" dedi.  

2017 yılının sonbaharında metropol sınırlarındaki 11 ilçeyle başladıkları muhtar toplantılarını tüm kente yayarak devam ettirdiklerini ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yaz sezonu başlıyor. Ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz. İlk göreve geldiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz muhtar toplantılarında isteklerden gözümüz korkuyordu ama artık işten çekinmiyoruz, ‘İş bizden yılsın’ diyoruz” şeklinde konuştu.

 

Üretim için kolları sıvadık

14 yıllık görev süreci boyunca belediyecilik kavramına yeni boyutlar kazandırdıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, sadece yol yapmakla, suyu getirmekle, kanalizasyon hattı döşemekle başkanlık yapılmayacağının altını çizdi. Kendilerini diğer belediyelerden farklı kılan en önemli özelliğin "yerelden kalkınma" hedefiyle hareket etmeleri olduğunu belirten Aziz Kocaoğlu, “Biz üreticinin derdinden anlamazsak, ekmeğini ve lokmasını büyütmezsek gerçek anlamda yerel yöneticilik yapmış olmayız diye düşündük. Niyet ettik çiftçiyi kalkındırmaya. Başladık kolları üretici için sıvamaya” dedi.

 

İstihdama katkı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ikinci durağı ise Bayındır oldu. İlçe belediye başkanı Dr. Ufuk Sesli'nin de eşlik ettiği toplantıda 59 muhtarı tek tek dinleyip not alan Başkan Kocaoğlu, “Sınırların büyümesiyle birlikte merkezden hizmet götürülmesi çok zor bir şey. Biz de yerel hizmet binaları açarak, şantiyeler kurarak Tire Bayındır, Ödemiş, üçgeninde eksikleri hızlı ve etkili bir biçimde gideriyoruz. Bayındır şantiyesi Beydağ, Bayındır, Ödemiş ve Kiraz'a hitap edecek Bergama'da ise kuzey ilçelerine hitap edecek şantiyemizi kurduk. Merkez şantiyemizi de güçlendirdik. Sıkıntımız kalmadı. Önce sizleri kalkındıracağız, gençlerin istihdamına katkıda bulunacağız” dedi.

 

 

Etiketler : izmir  çiftçi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri